شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري و شوراها:: : بازديد شهردار تهران از مركز بازيافت سئول
پنجشنبه، 27 مهر 1396 - 17:31 کد خبر:42787
شهردارآنلاين: شهردار تهران و هيات همراه با حضور در مركز بازيافت اينچئون ضمن ديدار و گفت و گو با مسئولان اين مركز از بخش‌هاي مختلف آن بازديد كرد.

محمدعلي نجفي شهردار تهران در جريان اين بازديد با حضور در بخش‌هاي مختلف دفن زباله‌هاي خشك و نخاله‌هاي ساختماني با نحوه آموزش شهروندان به منظور تفكيك زباله و ارايه كيسه هاي جداگانه به در منزل آن‌ها به منظور جداسازي پسماند از مبدا آشنا شد.

مركز بازيافت زباله اينچئون با مساحتي برابر با ۲۵۰۰ استاديوم فوتبال به عنوان بزرگ‌ترين مركز بازيافت و دفن زباله در جهان شناخته مي شود. روزانه بيش از ۱۴ هزار تن زباله در اين مركز بازيافت و دفن مي‌،شود از اين رو بايد از مركز بازيافت زباله اينچئون به عنوان قلب اصلي بازيافت زباله‌هاي خشك در كلانشهر سئول و اينچئون ياد كرد.

در جريان اين بازديد مدير مركز بازيافت زباله اينچئون با اشاره به روند به تفكيك، بازيافت و دفن زباله‌هاي خشك در اين مركز،گفت: دولت كره جنوبي از ۲۵ سال پيش آموزش جدي شهروندان در حوزه تفكيك زباله را آغار كرد.بر اثر اين آموزش‌ها هم اكنون قانوني در كره جنوبي براي تفكيك زباله به اجرا درآمده كه بر اساس آن زباله‌هاي تر نبايد با ساير زباله‌هاي خانگي در يك جا قرار گيرند.

به گفته وي اين مركز مبلغ ۴۴ دلار به ازاي بازيافت هر تن زباله خانگي، ۷۷ دلار به ازاي هر تن نخاله ساختماني و بيش از ۱۰۰ دلار به ازاي بازيافت و دفن هر تن زباله صنعتي دريافت مي‌كند.
بعد از جداسازي و دفن زباله‌ها در اين مركز، در هر مرحله لايه‌اي از خاك روي زباله‌ها قرارمي‌گيرد و دوباره نسبت به دفن سري جديد زباله‌ها روي آنها اقدام مي‌شود. در نهايت روي كوهي از زباله و خاك طرح جنگل كاري و احداث Botanical Garden از سوي شهرداري كره جنوبي در حال انجام است.

در حال حاضر حدود ۲۰۰۰ نفر نيرو در اين مركز در حال فعاليت هستند و مديريت شهري به دنبال آن است تا طرح «پارك رويايي» را روي تپه‌هاي ناشي از دفن زباله‌هاي خشك، اجرايي كند.