شهردارآنلاین
 خانه    درباره ما    ارتباط با ما    ارسال خبر و یادداشت  
چهارشنبه، 1 آبان 1398 - 14:51   
  سرخط اخبار:  
 
   شورای شهر  

  نشست و هم اندیشی شهرداران 18 کلانشهرکشور


  لزوم اطلاع رسانی و انعکاس گسترده تر تحولات زیرساختی پایتخت


  بازدید عضو هیئت رئیسه شورا از ۲ پروژه عمرانی


  شهردار تهران عازم اروپا می شود


  هماهنگی میان دولت و شهرداری به نفع شهروندان است


  رابطین خبری تولید کننده محتوای فاخر خبری حوزه خود هستند


  هیچ فعالیت محرمانه‌ای در شهرداری تهران نداریم


  رای شهروندان به «تهرانی برای همه»


  بازدید رئیس شورای اسلامی شهر تهران از روند احداث پارکینگ طبقاتی امیرکبیر


  در جلسه نهاد ریاست جمهوری با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران چه گذشت؟


- اندازه متن: + -  کد خبر: 60382صفحه نخست » فنی و عمرانیدوشنبه، 8 بهمن 1397 - 15:38
کشتارگاه هرات گوشت گرم را با قیمت ۲۷ هزار تومان در مشهد تحویل می‌دهد
شهردارآنلاین: نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس، گفت: بر اساس گزارش دریافتی پس از بازدید از کشتارگاه هرات مسئولین اعلام کردند که آنها هر روز گوشت گرم را با قیمت هر کیلوگرم ۲۷ هزار تومان به هر میزانی که درخواست کنیم در شهر مشهد تحویل می‌دهند.
  

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی  در خصوص افزایش قیمت و امکان واردات گوشت قرمز از برخی کشورهای منطقه، گفت: نکته بارز در بحث گوشت این است که بخشی از نیاز کشور به این محصول را از کشورهای اروپایی و دور دست تامین می‌کردیم و همواره مردم با گوشت‌های منجمد وارداتی از کشورهایی مانند برزیل و نیوزلند بخشی از نیاز خود را تامین می‌کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیاز کشور به گوشت‌های وارداتی از کشورهای دوردستی آنسوی اقیانوس‌ها تامین می‌شد درحالی که اطراف ما به لحاظ اقلیم، مرتع، بارندگی و اقتصاد دام محور کشورهایی بزرگی حضور دارند.

کشورهای منطقه قطب تولید گوشت قرمز هستند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: هیچ زمانی نشنیده‌ایم از ایران گوشت به قزاقستان، ترکمنستان و افغانستان قاچاق شود زیرا در این کشورها به قدری توان تولید گوشت قرمز وجود دارد که قاچاق به آنها امکان پذیر نیست اما اگر اعلام شود روزانه یک میلیون لیتر بنزین به این کشورها قاچاق می‌شود همگان باور می‌کنند.

گوشت کشتارگاه هرات براساس گزارش‌های دریافتی استاندارد بالایی دارد

کریمی قدوسی، گفت: طی هفته‌های اخیر کارشناسان مختلف به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گزارش ارائه کردند که به همراه مسئولانی از دامپزشکی، جهاد کشاورزی، دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی استان خراسان رضوی از هرات افغانستان بازدید داشته‌اند و اعلام کردند کشتارگاه مدرنی در آنجا وجود دارد که از نظر رعایت بهداشت و کیفیت در سطح بالایی است و نوع گوشت را نیز در این کشتارگاه مشاهده کرده‌اند.

گوشت از کشور قزاقستان با قیمت 30هزار تومان تحویل داده می‌شود

وی با تاکید بر اینکه بر اساس گزارش دریافتی پس از بازدید از کشتارگاه هرات مسئولین اعلام کردند که آنها هر روز گوشت گرم را با قیمت هر کیلوگرم 27 هزار تومان به هر میزانی که درخواست کنیم در شهر مشهد تحویل می‌دهند، عنوان کرد: از کشور قزاقستان نیز اعلام کرده‌اند که گوشت را با استفاده از هواپیما به قیمت هر کیلوگرم 30هزار تومان در مشهد تحویل می‌دهند و در صورت رضایت از کیفیت گوشت دریافتی مبلغ آن را پرداخت کنیم.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ، ادامه داد: می‌توانیم از راه زمینی با قیمت پایین دام زنده را  به کشور وارد و با استفاده از آن تولید و گوشت مورد نیاز بازار داخلی را تامین کنیم.

گوشت گرم تولیدی در کشورهای منطقه مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی است

وی اضافه کرد: شنبه هفته گذشته وزیر جهاد کشاورزی در فراکسیون حضور پیدا کرد و تمامی این موارد را به وی ارائه کردم وزیر نیز اعلام کرد تمام استانداردهای طرف مقابل را دریافت کرده‌ایم و از نظر ما هیچگونه مشکلی برای واردات گوشت گرم از طریق این کشورهای منطقه وجود ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی با عوامل خود باید از اکنون برای سال آینده وضعیت گوشت قرمز و سفید در کشور را بسته به میزان بارندگی‌ها و سقف تولید پیش بینی کنند

وزارت جهاد کشاورزی باید وضعیت تولید گوشت سال آینده را پیش‌بینی کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از وظایف دولت به‌عنوان حاکمیت تنظیم بازار است، تصریح کرد:  وزیر جهاد کشاورزی با عوامل خود باید از اکنون برای سال آینده وضعیت گوشت قرمز و سفید در کشور را بسته به میزان بارندگی‌ها و سقف تولید پیش بینی و مشخص کنند که از یک میلیون تن میزان مصرف کشور چه میزان کمبود داریم.

مهار قیمت گوشت قرمز به راحتی قابل کنترل است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در هر کشوری که انقلاب آن به چهل سالگی رسیده باشد تمامی مسئولان آن به دنبال تبلیغ دستاوردها هستند، اضافه کرد: به سادگی موضوع افزایش قیمت گوشت قرمز قابل برطرف شدن است چرا آن را برطرف نمی‌کنند.

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد محدودیتی در مسیر واردات گوشت قرمز وجود ندارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر جهاد کشاورزی به رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود که محدودیتی در زمینه واردات گوشت قرمز از کشورهای منطقه وجود ندارد، گفت: دولت باید ثبت سفارش واردات گوشت قرمز را انجام دهد درصورتی که توان واردات ندارد اتحادیه‌های دامپروری و بخش خصوصی را وارد موضوع کند و مشکلات را از مسیر آنها بردارد.

محموله بارگیری شده از کشتارگاه هرات 6 روز در گمرک دوقارون متوقف شد

وی با اشاره به اینکه بعد از بازدید مسئولان استان خراسان رضوی از کشتارگاه هرات 6 کامیون گوشت بارگیری شد اما در گمرک دوقارون 6 روز متوقف شدند، اضافه کرد: مافیایی وجود دارد که اجازه واردات گوشت را نمی‌دهد و حتی کله‌پاچه و جگر گوسفند نیز در دست بخشی از این مافیا است و همگی آنها با یکدیگر در ارتباط هستند.

نیاز کویت به قدری نیست که قیمت گوشت در بازار ایران را افزایش دهد

در حال حاضر گناه افزایش قیمت گوشت را بر گردن قاچاق دام زنده انداخته‌اند و اعلام می‌کنند به این دلیل قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر گناه افزایش قیمت گوشت را بر گردن قاچاق دام زنده انداخته‌اند و اعلام می‌کنند به این دلیل قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است، گفت: وزیر در نشست فراکسیون اعلام کرد که کویتی‌ها در ایران قیمت گوشت را چوب می‌زنند و آن را قاچاق می‌کند مگر کویت چه میزان نیاز به مصرف گوشت قرمز دارد که قیمت گوشت قرمز در ایران را تعیین کند، این کشور می‌تواند با استفاده از مسیرهای پروازی خود گوشت را با قیمت پایین‌تری نیاز خود را از کشور قزاقستان وارد نماید.

افزایش قیمت گوشت قرمز قابل کنترل است

وی با اشاره به اینکه کردستان عراق بهترین زیستگاه دام است و بیشترین میزان گوشت موجود در بازار این کشور را تامین می‌کند، ادامه داد: علت گرانی گوشت، قاچاق این محصول نیست بلکه عدم مدیریت، تنظیم بازار و سهل‌انگاری است و نمی‌توان گفت بحران جدیدی پیش آمده و کسی توان کنترل آن را ندارد.

جمعیت دام مولد 50درصد کاهش پیدا کرده است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در دولت کنونی براساس آمار جمعیت دام مولد سبک و سنگین 50درصد کاهش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: باید تفاوت قیمت به نحوی باشد که قاچاق دام زنده صرفه اقتصادی داشته باشد با توجه به افزایش قیمت گوشت در کشور قاچاق از آن سوی مرزها به داخل صرفه اقتصادی دارد./ خانه ملت

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   اخبار ایران و جهان  
  استقبال بی‌نظیر از اجرای شهریور ۹۸ ارکستر سفیدکوب مطابق انتظار ما بود

  سارق اطلاعات کارت‌های بانکی شهروندان دستگیر شد

  لایحه تامین امنیت زنان تا نیمه شهریور از دستگاه قضایی به دولت می‌رود

  پشت‌پرده سرقت خودروهای لوکس توسط دختر پولدار

  سکه به ۴ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید

  تداوم هوای گرم در بیشتر نقاط کشور

  اعترافات یک قاتل / قتل همسر بخاطر پول

  جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس درباره قیمت بنزین از زبان لاریجانی

  چرا ماکارونی و خرما گران شد؟

  اسامی پربارش‌ترین استان‌ها طی دو روز آینده

 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه تلکس
© شهردارآنلاین 1392
info@shahrdaronline.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  خبر فوری: بازدید سرزده شهردار تهران از محل احداث ساختمان پلاسکو