شهردارآنلاین
 خانه    درباره ما    ارتباط با ما    ارسال خبر و یادداشت  
سه شنبه، 19 فروردین 1399 - 16:17   
  سرخط اخبار:  
 
   شورای شهر  

  شهروندان گرفتار در تحریم و کرونا را سرزنش نکنید/ شهردار تهران سهم شهرداری را از بودجه ملی پیگیری کند


  چراغ سبز شورای شهری‌ها برای فروش ۱۱ ملک توسط شهرداری


  واکنش تازه محسن هاشمی به اظهارات پرویز فتاح در رابطه با کاخ مرمر


  خداکرمی دومین مستعفی شورای شهر تهران/ از اینکه به جلسه شورا بروم احساس شرم می کنم


  40 پروژه مدیریت شهری منطقه 20 به بهره برداری رسید


  خشونت خیابانی، نتیجه تضعیف جامعه مدنی و تبدیل به جامعه ای توده ای است


  مدیران اجرایی اگر شجاعت پذیرش ریسک و توان حل مشکل را ندارند به دانشگاه برگردند


  تهران، ظرفیت های زیادی برای بکارگیری سرمایه های بخش خصوصی دارد


  مسجد جامعی: سمپوزیوم حضور زنان را در حوزه مجسمه‌سازی پر رنگ کرده است


  شهردار قانونی مخالفت غیرقانونی


- اندازه متن: + -  کد خبر: 59549صفحه نخست » فنی و عمرانیشنبه، 29 دی 1397 - 07:53
آقای کی روش، یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به دیگران!
شهردارآنلاین: تیم ملی در جام ملت های آسیا اسیر حواشی زیادی شده است که سرمربی تیم ملی هم به اندازه مخالفانش مقصر است.
  

تیم ملی فوتبال ایران اکنون در جام ملت های آسیا حضور دارد و 2 روز دیگر قرار است در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف عمان برویم.

در آستانه بازی با عمان، حواشی در اردوی تیم ملی بسیار زیاد شده است و جو فوتبال ایران در وضعیت قرمز قرار دارد. مصاحبه ها، توهین ها و تهمت ها لحظه به لحظه بیشتر می شود. زمانی که تیم ملی باید در آرامش باشد، این سرمربی تیم ملی است که با سخنان نسنجیده خود باعث شده اوضاع وخیم شود. کی روش تا به امروز افراد زیادی را متهم کرده که با او دشمنی دارند و می خواهند به تیم ملی لطمه بزنند. حالا فقط برخی رفتار های چند ماه اخیر سرمربی تیم ملی را بررسی می کنیم تا اشتباهات خودش را هم به او گوشزد کنیم. او شخص بی تقصیر این داستان نیست، کی روش هم مانند کسانی که به آن ها حمله می کند اشتباهاتی دارد.

اول از همه سراغ جام جهانی می رویم، جایی که تمام مردم ایران در بازی برابر پرتغال آرام و قرار نداشتند. تمام مردم فقط یک خواسته داشتند، آن هم صعود تیم ملی به دور حذفی جام جهانی بود. اما این اتفاق رخ نداد و ما همگی از عملکرد تیم ملی راضی بودیم، وقتی مردم رضایت دارند چرا سرمربی تیم ملی به برانکو حمله می کند؟ کی روش، سرمربی پرسپولیس را دلیل عدم موفقیت تیم ملی عنوان کرد و معتقد بود او باعث شده برنامه های تیم ملی به خوبی پیش نرود. این در صورتی است که برانکو در طول فصل با ریکاوری ملی پوشان زیر نظر کادرفنی تیم ملی مخالفت نکرد و پس از هر بازی، ملی پوشان تیمش را در اختیار کادرفنی تیم ملی قرار می داد. واقعیت این است وقتی مردم از عملکرد تیم ملی راضی هستند، هیچ دلیلی ندارد که کی روش به دنبال مقصر باشد.

کارلوس کی روش

از آن زمان تاکنون کی روش و برانکو با یکدیگر درگیر بودند و علیه هم مصاحبه می کردند. حتی حواشی زیادی در پایان بازی پرسپولیس-کاشیما رخ داد که دستیار کی روش متهم به خوشحالی به خاطر عدم قهرمانی پرسپولیس شد. این اتفاق باز هم تنش بین برانکو و کی روش را بیشتر کرد تا اینکه مدتی اوضاع آرام شد. این آرامش زیاد طول نکشید، پس از بازی پرسپولیس-سپاهان که حواشی زیادی را به همراه داشت، اختلافات شعله ور تر شد. کی روش تصمیم گرفت از دشمن قدیمی اش یعنی امیر قلعه نویی در مقابل برانکو دفاع کند. در خصوص اختلافات و تنش های کی روش و قلعه نویی نیازی به توضیح نیست، زیرا همه از این موضوع به خوبی خبر دارند. کی روش از قلعه نویی و چند نفر دیگر به عنوان افراد شجاع و باشخصیت نام برد، جایی که نامی از برانکو نبود.

[کارلوس کی روش] این تنش ها تا پیش از آغاز جام ملت های آسیا همچنان در جریان بود تا اینکه سرمربی تیم ملی در مصاحبه ای از منتقدانش خواست برای چند هفته پرچم صلح را به خاطر تیم ملی در جام ملت ها بالا بیاورند، سخنان کی روش به شرح زیر است:

در خواست عاجزانه من این است که آقایان برای سه هفته تمام صحبت‌ها و حرف‌های دیگر را کنار بگذارند و کنار تیم ملی باشیم. آیا این مسئله آنقدر سخت است که در این مدت پرچم سفید رنگ صلح را بالا ببریم و دست از تمام تهمت‌ها و حرف‌هایی به این شکل تلافی‌جویانه و تهمت‌ها برداریم. آیا این مسئله اینقدر سخت است. ما باید در این مدت همه کنار تیم ملی باشیم.

با این درخواست کی روش اوضاع تیم ملی تا اولین بازی در جام ملت های آسیا آرام شد. تا اینکه سخنان برانکو باعث شد کی روش واکنش تندی به او نشان دهد. سرمربی پرسپولیس در مصاحبه ای به 2 سوال خبرنگاران در خصوص سرمربی عراق و شرایط تیم ملی برای فینالیست شدن در جام ملت های آسیا پاسخ های زیر را داد:

کاتانتس سرمربی عراق رفیق من است. زمانی که در اسلوونی سرمربی شد بازیکن بسیار خوبی بود. او خودش را به عنوان مربی خوب نشان داده است. او منطقه ما را به خوبی می شناسد. ۴ سال پیش سرمربی امارات بود. عراق به صورت سنتی تیم خوبی دارد. به جز بشار رسن و دو بازیکن دیگری که در ایران هستند، شناخت زیادی از عراق ندارم. طبیعی است باید مقابل هر تیمی بازی کرد. واضحتر بگویم دلیلی نمی بینم عراق بتواند ایران را شکست بدهد.

اینقدر می دانم ایران تیم خوبی دارد و همانطور که قبلا گفتم ایران می تواند به فینال برسد. ما با یک ملی پوش به فینال آسیا رسیدیم و دلیلی نمی بینم ایران آنقدر بلندپروازی نداشته باشد که به فینال جام ملت های آسیا برسد.

در کنفرانس خبری پس از بازی با یمن، سرمربی تیم ملی صحبت هایی را علیه برانکو کرد که باعث نقض سخنان خودش شد. در حالی که او از صلح صحبت می کرد، با حمله به برانکو در آغاز جام ملت ها آتش اختلافات را شعله ور کرد. ای کاش سرمربی تیم ملی فقط به اختلافاتش با برانکو ادامه می داد و پای مردم را وسط نمی کشید. در حالی که شعار تیم ملی در جام ملت های آسیا "80 میلیون نفر، یک ملت و یک ضربان قلب" است، سرمربی تیم ملی 15 میلیون از جمعیت ایران کم کرد و معتقد بود 65 میلیون نفر از پیروزی ایران برابر یمن خوشحال بودند! سرمربی تیم ملی یا هر شخص دیگری نمی تواند تعیین کند که مردم ایران عاشق تیم ملی کشورشان هستند یا خیر، این سخن فقط حاشیه برای تیم ملی به همراه دارد.

[کارلوس کی روش] در زمان برگزاری جام ملت های آسیا هر روز شاهد اخبار نزدیک شدن کی روش به کلمبیا هستیم که باعث تعجب است. در قرارداد 6 ماهه کی روش با فدراسیون فوتبال، بندی وجود دارد که در صورت صعود ایران به فینال جام ملت های آسیا، قرارداد کی روش با ایران تمدید خواهد شد. وقتی چنین بندی در قرارداد او وجود دارد چرا پیش از شروع جام ملت های آسیا با کلمبیا وارد مذاکره می شود تا در زمان برگزاری مسابقات هر روز شاهد اخبار مختلف در خصوص امضای قرارداد او با کلمبیا از رسانه های خارجی باشیم؟

اما نقطه اوج اختلافات پس از دیدار ایران-عراق بود. کارشناسان و هواداران فوتبال ایران پس از این دیدار به شیوه بازی تیم ملی انتقاد کردند، اما سرمربی تیم ملی طاقت این انتقادات را نداشت و دوباره برای برداشتن انگشت اتهام از سوی خودش، به دیگران حمله کرد. شاید بتوان گفت که این بار کی روش زیاده روی کرده است و با این مصاحبه اوضاع را برای تیم ملی سخت کرده است. کی روش در مصاحبه ای به وزیر ورزش حمله کرد و او را به حمایت از پرسپولیس متهم کرد. سخنانی که برای اولین بار واکنش مسئولان ورزش ایران را به همراه داشت تا بفهمیم که کی روش این بار پا را فراتر گذاشته است. مهدی تاج و صالحی امیری به سخنان کی روش واکنش نشان دادند و عنوان کردند وی فقط می تواند در خصوص مسائل فنی صحبت کند.

سرمربی تیم ملی معتقد است در حالی که تیم ملی مشکلات زیادی دارد، چرا باید پرسپولیس با پرواز فرست کلاس به ژاپن برود؟ در این میان 2 نکته وجود داد. رفتن پرسپولیسی ها به ژاپن و بازگشت آن ها با دردسرهای زیادی به همراه بود و آن ها آسوده نتوانستند به ژاپن سفر کنند. نکته دوم این است از سوی AFC به تیم های پرسپولیس و کاشیما 60 هزار دلار پرداخت شد تا برای هزینه سفرهای خود در فینال لیگ قهرمانان آسیا مشکلی نداشته باشد. بعید است که سرمربی تیم ملی از این موضوع خبر نداشته باشد، اما با این حال باز هم معتقد است که وزیر ورزش به سرخپوشان کمک کرده است! وی حتی در اولین مصاحبه خود علیه برانکو معتقد بود که سرمربی کروات سرخپوشان با حمایت وزارت ورزش هم نتوانست قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود! این سخنان از زبان سرمربی "تیم ملی" قطعا زیبا نیست. او باید بداند سرمربی تیم ملی است، نه تیم های باشگاهی رقیب پرسپولیس و نباید از این ادبیات استفاده کند. این سخنان از سوی کی روش فقط باعث ایجاد اختلاف بین هواداران خواهد شد. سخنان او سرانجام با واکنش بازیکنان پرسپولیس همراه شد. باید خودمان را جای آن ها بگذاریم، آن ها حق دارند از حرف های کی روش ناراحت شوند. سرخپوشان با تمام مشکلاتی که داشتند نایب قهرمان آسیا شدند، واقعا وزیر ورزش آن ها را به فینال رساند؟ وقتی سرمربی تیم ملی این حرف ها را به زبان آورد، بازیکنان پرسپولیس حق دارند که ناراحت شوند، چون این اتهامات در شان سرمربی تیم ملی نبود.

از سوی وزارت ورزش به تیم ملی فوتبال بابت پیروزی مقابل تیم های یمن و ویتنام، 600 هزار دلار پاداش پرداخت شد! وقتی تیم ملی در امارات بهترین امکانات را دارد و اعضای تیم هم پاداش خوبی می گیرند چه دلیلی دارد که سرمربی از شرایط ناراضی باشد؟ چرا کی روش الان به فکر این افتاده است که علیه وزیر ورزش سخن بگوید؟ او اعتقاد دارد که سلطانی فر از مدت ها قبل به دنبال بیرون کردنش از تیم ملی بود، چرا همان زمان در این مورد حرفی نزد؟ ظاهرا رفتن کی روش از تیم ملی ایران قطعی شده و او حالا به فکر این افتاده است تا در جریان مسابقات علیه وزیر صحبت کند. کی روش اگر اختلافی با وزیر ورزش دارد بهتر بود قبل از جام عنوان می کرد.

تیم ملی اکنون در جام ملت های آسیا حضور دارد و همه باید برای موفقیت از حواشی دوری کنند. در صورت ادامه حواشی، احتمالا سرنوشت خوبی در انتظار کشورمان نخواهد بود.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   اخبار ایران و جهان  
  احضار یکی از شهرداران مناطق تهران به مراجع ذی‌صلاح

  دعوتی برای مجلس انقلابی و مردمی

  استقبال بی‌نظیر از اجرای شهریور ۹۸ ارکستر سفیدکوب مطابق انتظار ما بود

  سارق اطلاعات کارت‌های بانکی شهروندان دستگیر شد

  لایحه تامین امنیت زنان تا نیمه شهریور از دستگاه قضایی به دولت می‌رود

  پشت‌پرده سرقت خودروهای لوکس توسط دختر پولدار

  سکه به ۴ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید

  تداوم هوای گرم در بیشتر نقاط کشور

  اعترافات یک قاتل / قتل همسر بخاطر پول

  جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس درباره قیمت بنزین از زبان لاریجانی

 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه تلکس
© شهردارآنلاین 1392
info@shahrdaronline.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  خبر فوری: بازدید سرزده شهردار تهران از محل احداث ساختمان پلاسکو