شهردارآنلاین
 خانه    درباره ما    ارتباط با ما    ارسال خبر و یادداشت  
پنجشنبه، 21 آذر 1398 - 14:53   
  سرخط اخبار:  
 
   شورای شهر  

  خشونت خیابانی، نتیجه تضعیف جامعه مدنی و تبدیل به جامعه ای توده ای است


  مدیران اجرایی اگر شجاعت پذیرش ریسک و توان حل مشکل را ندارند به دانشگاه برگردند


  تهران، ظرفیت های زیادی برای بکارگیری سرمایه های بخش خصوصی دارد


  مسجد جامعی: سمپوزیوم حضور زنان را در حوزه مجسمه‌سازی پر رنگ کرده است


  شهردار قانونی مخالفت غیرقانونی


  نشست و هم اندیشی شهرداران 18 کلانشهرکشور


  لزوم اطلاع رسانی و انعکاس گسترده تر تحولات زیرساختی پایتخت


  بازدید عضو هیئت رئیسه شورا از ۲ پروژه عمرانی


  شهردار تهران عازم اروپا می شود


  هماهنگی میان دولت و شهرداری به نفع شهروندان است


- اندازه متن: + -  کد خبر: 59461صفحه نخست » شورای شهرچهارشنبه، 26 دی 1397 - 06:53
یک کارشناس معماری و شهرسازی مطرح کرد:
سندرم تهیه طرح‌های شهری در پایتخت / تعارض سازمان زیباسازی با معاونت شهر سازی
سندرم تهیه طرح‌های شهری در پایتخت / تعارض سازمان زیباسازی با معاونت شهر سازی شهردارآنلاین: یک کارشناس معماری و شهرسازی می‌گوید: به اذعان بسیاری از کارشناسان برنامه‌ریزی شهری، ما در پایتخت با سندرم تهیه طرح‌های شهری روبه‌رو هستیم، به طوری که برای هر موضوع، چندین طرح تهیه کرده‌ایم.
  

سیامک کاکاوند، کارشناس مسائل معماری و شهرسازی معتقد است مدیریت و ساماندهی منظر شهری، یکی از مهم‌ترین مقولات طراحی شهری و دارای اهمیت بسیاری است، اما اینکه چرا شهری مانند تهران که پایتخت کشور نیز به‌حساب می‌آید، تاکنون موفق به مدیریت و ساماندهی منظر نشده، به این برمی‌گردد که سند تعریف شده به این منظور، تأثیرگذاری لازم را ندارد.

از ضوابط فرمایشی تا طرح تفصیلی تهران

وی در گفت‌وگو با ایرناپلاس می‌گوید: سابقه اسناد منظر شهری در کشور به زمانی برمی‌گردد که این اسناد به‌صورت فرمایشی برای مثال از سوی شاه ارائه می‌شد و ضوابط در همین حد بود؛ تا این که در سال 1320 این ضوابط توسعه پیدا کرد و به‌صورت دستورالعمل درآمد.

از سال 1320 تا 1340، روند این ضوابط توسعه پیدا کرد و کامل‌تر و تبدیل به آیین‌نامه‌ها شد. اما همزمان با بروز و ظهور آیین‌نامه‌ها، مسائل شهری پیچیده‌تر و شهرها بزرگ‌تر شد و نیاز به طرح‌های توسعه شهری، بیش از پیش احساس شد.

در سال 1349، طرح جامع برای شهر تهران نوشته شد. این طرح، چون برای اولین بار بود و حرکت نوینی برای کشور به‌حساب می‌آمد، با آیین‌نامه‌ها و قوانین ارتباط درستی برقرار نکرد و باعث شد به‌دلیل عدم جامعیت لازم، در بعضی موضوعات مانند کسب و کار و نما، به آیین‌نامه‌های قدیمی ارجاع شود.

البته در سال 71، طرح ساماندهی تهران تهیه شد که در آن ضوابط نما در نظر گرفته شده بود، اما نتوانست به بسیاری از نیازها پاسخ دهد. از همین رو تهیه طرح جامع جدیدی در دستور کار قرار گرفت که این طرح در یک فرآیند طولانی، نهایتاً در آذر 86 مصوب و سرانجام در سال 1391 ابلاغ شد.

عدم کارآمدی برنامه‌ها و فرصتی که از دست رفت

این کارشناس معماری و شهرسازی با بیان اینکه این طرح نیز ضوابط لازم برای ساماندهی نمای شهری را نداشت ادامه داد: این روند طولانی و عدم کارآمدی لازم طرح‌ها در زمینه منظر شهری در واقع فرصت‌هایی است که ما برای مدیریت و ساماندهی نما و منظر شهری از دست دادیم. این امر باعث شد تمام شهر، منظر آشفته، مخدوش و نابسامان پیدا کند. تمامی کارشناسان نیز به‌عنوان معضل به این موضوع نگاه می‌کنند که باید جلو آن را گرفت. اما اینکه چگونه این کار انجام شود مبهم است.

کاکاوند با بیان اینکه برای سامان‌بخشی منظر شهری نیازمند یک مدل هستیم توضیح داد: برای اینکه طرح جامع و کاملی داشته باشیم که تمام موضوعات مرتبط با منظر شهری را در بربگیرد، باید یک سند یکپارچه جامع، مؤثر و کارآمد به انضمام اسناد مکمل داشته باشیم.

مدلی برای مدیریت سیما و منظر شهری

وی در مورد جزئیات این مدل می‌گوید: این مدل شامل یک سند جامع مدیریت سیما و منظر شهری است که 8 تا 9 سند ضمیمه یا مکمل دارد. این اسناد شامل اسناد ساماندهی نمای شهری، نورپردازی، مبلمان شهری، سند طراحی فضای سبز، سند مناسب‌سازی فضای شهری و اسناد موضوعی است که به فراخور نیاز در این مدل قرار می‌گیرد.

هدف این مدل این است که تمام موضوعاتی که به منظر شهری مربوط می‌شود را بررسی کند و برای آن پاسخ داشته باشد و این موضوعات را در قالب یک سند و دستور‌العمل در کمیته‌هایی که موضوعات را کیفی پیگیری می‌کنند تعیین تکلیف کند.

طرح‌های منظر شهری متفاوت و متضاد هستند

این کارشناس شهرسازی و معماری در مورد وضعیت کنونی حاکم بر ضوابط منظر شهر تهران می‌گوید: در حال حاضر طرح جامع سیما و منظر وجود دارد، ولی در مورد نورپردازی یا منظر شبانه تهران چارچوبی برای اقدام تهیه نشده است، در حالی که باید برای تمام این موضوعات، اهداف، راهبرد، سیاست، اقدام و برنامه تهیه می‌شد.

برای مثال، در طرح جامع حیات شبانه در تهران مشکل این است که این طرح‌ها به‌صورت مجزا تهیه می‌شوند. چون طرح‌های موجود توسط یک مشاور مادر تهیه نشده‌اند و عمدتاً چشم‌اندازهای مختلفی دارند، به همین دلیل اهداف و راهبردهایشان با یکدیگر فرق می‌کند و در بسیاری مواقع متفاوت و متضاد است.

دلیل بازتولید اغتشاشات برنامه‌، اسناد بالادستی است

به گفته وی، یکی از دلایل بازتولید اغتشاشات در برنامه‌ها، به اسناد ما برمی‌گردد که به‌واسطه سوء‌مدیریت، یکپارچه و پیوسته نیستند. در یک مقطع ما باید تصمیم بگیریم که یک هیأت و گروهی یک سند جامع را تهیه و اهداف و راهبردهای آن را یکپارچه‌سازی کند.

در حال حاضر مشکلی که وجود دارد این است که اگر معاونت اجتماعی شهرداری بخواهد شهری مناسب برای کودکان بسازد و به‌دنبال تدوین دستورالعمل باشد، چون این دستورالعمل را بدون توجه به سند منظر تهیه می‌کند، اتفاقی که می‌افتد این است که احکام و خروجی‌هایی خواهد داشت که با اهداف سند در تعارض است.

رویکرد سازمان زیباسازی با معاونت شهرسازی در تعارض است

کاکاوند تصریح کرد: مشکل بزرگی که در این میان وجود دارد این است که سازمان زیباسازی در جایگاه یک معاونت دیگر به وجود آمده و اعتبارات و بودجه زیادی گرفته، در صورتی که جایگاه تمام این موضوعات، معاونت شهرسازی و معماری است. از همین رو، آن‌ها با یک رویکرد، تفکر و مبانی نظری متفاوت، طرح‌هایی تهیه کردند که با بسیاری از طرح‌های معاونت شهرسازی در تعارض است.

مثلاً ضوابط سیما و منظر را معاونت شهرسازی تهیه کرده، اما طرح جامع شهری را سازمان زیباسازی! این سبب می‌شود که احکام و خروجی‌ها کاملاً با هم در تعارض و در برخی مواقع دارای همپوشانی باشد که این رویکرد به تمام طرح‌ها ضربه می‌زند.

مدیریت شهری به سندرم تهیه طرح‌های شهری مبتلا شده است

وی خاطرنشان کرد: نتیجه پژوهش‌هایی که مرکز مطالعات شهرداری برای بررسی مدیریت بصری شهر انجام داده این است که مدیریت شهری ما به سندرم تهیه طرح‌های شهری مبتلا شده است؛ به‌طوری‌که برای هر موضوع، چندین طرح تهیه کرده‌ایم.

به اعتقاد کاکاوند دلیل بروز چنین مشکلی، نبود رویکرد یکپارچه است که سبب شده متوجه نشویم برای هر موضوع چندین طرح در قسمت‌های مختلف تهیه شده که همگی به دنبال یک راه‌حل است. به عبارتی، سازمان‌ها و نهادهای ما مرتب در حال تهیه طرح هستند.

به گفته این کارشناس، با یک مدل یکپارچه، ادبیات مشترک و عملیاتی شدن ساختاری مانند رصدخانه شهر تهران که طرح‌ها را مرتباً پایش و بررسی کند می‌توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.اما اجرای چنین مدلی نیازمند مدیری باانگیزه و پرانرژی است تا همه طرح‌های موجود را جمع‌آوری و باطل کند و به‌جای آن، طرح جدید یکپارچه جامع و کارآمد را تولید و ابلاغ کند./ ایرنا پلاس

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   اخبار ایران و جهان  
  احضار یکی از شهرداران مناطق تهران به مراجع ذی‌صلاح

  دعوتی برای مجلس انقلابی و مردمی

  استقبال بی‌نظیر از اجرای شهریور ۹۸ ارکستر سفیدکوب مطابق انتظار ما بود

  سارق اطلاعات کارت‌های بانکی شهروندان دستگیر شد

  لایحه تامین امنیت زنان تا نیمه شهریور از دستگاه قضایی به دولت می‌رود

  پشت‌پرده سرقت خودروهای لوکس توسط دختر پولدار

  سکه به ۴ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید

  تداوم هوای گرم در بیشتر نقاط کشور

  اعترافات یک قاتل / قتل همسر بخاطر پول

  جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس درباره قیمت بنزین از زبان لاریجانی

 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه تلکس
© شهردارآنلاین 1392
info@shahrdaronline.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  خبر فوری: بازدید سرزده شهردار تهران از محل احداث ساختمان پلاسکو