شهردارآنلاین
 خانه    درباره ما    ارتباط با ما    ارسال خبر و یادداشت  
شنبه، 17 خرداد 1399 - 13:25   
  سرخط اخبار:  
 
   شورای شهر  

  این همه مصوبه و قانون به تحویل حتی یک دستگاه اتوبوس در هشت سال گذشته از سوی دولت به شهرداری تهران منجر نشده است


  پیش زمینه شهر هوشمند مدیریت یکپارچه شهری است


  شهروندان گرفتار در تحریم و کرونا را سرزنش نکنید/ شهردار تهران سهم شهرداری را از بودجه ملی پیگیری کند


  چراغ سبز شورای شهری‌ها برای فروش ۱۱ ملک توسط شهرداری


  واکنش تازه محسن هاشمی به اظهارات پرویز فتاح در رابطه با کاخ مرمر


  خداکرمی دومین مستعفی شورای شهر تهران/ از اینکه به جلسه شورا بروم احساس شرم می کنم


  40 پروژه مدیریت شهری منطقه 20 به بهره برداری رسید


  خشونت خیابانی، نتیجه تضعیف جامعه مدنی و تبدیل به جامعه ای توده ای است


  مدیران اجرایی اگر شجاعت پذیرش ریسک و توان حل مشکل را ندارند به دانشگاه برگردند


  تهران، ظرفیت های زیادی برای بکارگیری سرمایه های بخش خصوصی دارد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 59003صفحه نخست » فنی و عمرانیپنجشنبه، 20 دی 1397 - 06:38
قصه های جزیره
شهردارآنلاین: همه اهالی جزیره، از غواص ها گرفته تا ناخدای کشتی های تفریحی و نجاتگرها و هتلداران و...، حداقل یک باری برای آموزش امداد و کمک های اولیه راهشان به این پایگاه باز شده است.
  

پایگاه امداد و نجات ساحلی جزیره کیش نزدیک پیست دوچرخه‌سواری و موتورسواری جزیره جا خوش کرده است. همه اهالی جزیره، از غواص ها گرفته تا ناخدای کشتی های تفریحی و نجاتگرها و هتلداران و...، حداقل یک باری برای آموزش امداد و کمک های اولیه راهشان به این پایگاه باز شده است. حرفه ای ها، عضو داوطلب پایگاه امداد شده‌اند تا چشمشان به حوادث جزیره باشد. هر روز یک تیم 4 نفره از غواصان، نجات غریقان، امدادگران و قایقرانان حرفه ای خود را به پایگاه امداد می رسانند و گوش به زنگ حوادث احتمالی هستند. این پایگاه نیروهایی هم برای آموزش کمک ها و اقدامات اولیه برای اهالی جزیره دارد تا در مواقع اضطراری، قبل از رسیدن کمک، کیشوندان بتوانند از پس حوادث بر بیایند.‌ تردد قایق هایی که مهاجران غیر‌قانونی را به جزیره می آورند، جریان های آبی قوی و دریای غیر‌قابل پیش‌بینی، کار را برای امدادگران پایگاه سخت می کند. قدردانی اهالی جزیره کیش و مسافرانی که بعد از نجات از حادثه با جعبه شیرینی به سمت پایگاه امداد روانه می شوند تحمل این سختی ها را برای امدادگران داوطلب کیش ممکن می کنند. نجات مهاجران غیرقانونی 

مربیان غواصی و ناخداهای کارکشته جزیره هم از دیگر اعضای پایگاه امدادی هستند که تخصصشان بارها جان اهالی جزیره و مسافران را نجات داده است. «مهیار خسروی» مربی غواصی جزیره است و از داوطلبان امدادگر پایگاه. او آموزش غواصی در سیلاب و آب های خروشان را فقط بخشی از آموزش های مورد نیاز غواصان امدادگر در دریای جنوب می داند که قابل مقایسه با جریان های قوی دریایی نیست. خسروی می‌گوید: «یکی از حوادث دریایی که در این پایگاه با آن روبه‌رو هستیم، ورود مهاجران غیر‌قانونی است. این مهاجران معمولاً در تاریکی هوا با قایق به نزدیکی ساحل منتقل می شوند و از فاصله 20 متری آنها را به آب می اندازند تا خود را با شنا کردن به ساحل برسانند. معمولاً این افراد شنا بلد نیستند و دچار حادثه می شوند. دریابانی و گشت دریایی تا جای ممکن جلوی این قایق ها را می گیرد اما باز هم راهی برای ورود به جزیره پیدا می کنند. نجات از دریا فقط بخش کوچکی از مراحل امداد و نجات دریایی است و مرحله پیش بیمارستانی یکی از مهمترین اقداماتی است که امدادگران باید به آن مسلط باشند. امدادگران پایگاه جزیره در زمینه اقدامات پیش بیمارستانی تیم بسیار قوی دارند همین تیم تا به حال جان بسیاری از گردشگران، مهاجران غیر‌قانونی، و ماهیگیرانی که دچار حوادث دریایی می‌شوند را نجات داده‌اند.» تفریح به قیمت جان گرمازدگی و دریازدگی، معضلی است که مسافران کیش را درگیر خود می کند و سفر آنها را با چالش روبه‌رو می کند. مسافرانی که بلافاصله بعد از غواصی، برای بازگشت به شهر خود سوار هواپیما می شوند به دلیل اختلاف فشار هوا دچار مشکلات تنفسی می شوند. علیرضا بیگی امدادگر پایگاه می گوید: «ما معمولاً هر 2 روز یکبار در جزیره با حادثه ای روبه‌رو هستیم و اعزام به عملیات داریم. اگر گردشگران آشنایی اندکی با امداد و کمک های اولیه داشته باشند و یا تنها با خطراتی که ممکن است تهدیدشان کند آشنا باشند بسیاری از حوادث رخ نمی دهد. ولی تفکر غالب مسافران این است که در مدت کوتاهی که در جزیره هستند بتوانند تفریحات مورد علاقه خود را دنبال کنند. بی احتیاطی و تصادف موتورهای برقی و دوچرخه هم از دیگر حوادثی است که در جزیره رخ می دهد و نیروهای امداد را درگیر خود می کند. چند روز پیش در پیست موتورسواری جزیره مادر و دختری به دلیل سرعت بالا تصادف کردند و امدادگران ما اقدامات پیش بیمارستانی را انجام دادند. بعد از 4 روز خانواده‌شان برای تشکر پیش ما آمدند. ظاهراً پزشک بیمارستان به آنها گفته بود اگر به موقع امداد اولیه به دخترشان نمی رسید ممکن بود جان خود را از دست بدهد.»
یک هفته‌ای از غرق شدن شناوری در نزدیکی ساحل نمی گذرد و هنوز خاطره تلاش برای نجات 15 مصدوم این حادثه در خاطر امدادگران پایگاه ساحلی کیش است. بیگی می گوید: «وقتی فردی در دریا غرق می شود دقایق اول خودش برای نجات جان خودش تلاش می کند. خبر این حادثه زمانی به ما می رسد که اطرافیان حاضر در ساحل یا گشت های ساحلی از ماجرا باخبر شوند. زمان طلایی برای نجات غریق هم همان دقایق اولیه است که فرد هنوز روی آب قرار دارد و می توان مکان دقیق او را شناسایی کرد. ولی ما معمولاً وقتی می رسیم که فرد به زیر آب رفته و پیدا کردنش کار دشواری است. به‌خصوص اگر حادثه در تاریکی شب
رخ داده باشد.» آچارفرانسه کیش! پایگاه ساحلی امداد و نجات کیش را به نام آچار فرانسه جزیره می شناسند؛ از حوادث دریایی و ساحلی گرفته تا دریازدگی مسافران و اتفاق های دیگری که در جزیره رخ می‌دهد، امدادگران این پایگاه اولین کسانی هستند که در صحنه ظاهر می شوند. «علیرضا بیابان بیگی» امدادگر داوطلب پایگاه ساحلی کیش است و از سال 88 کار خود را در امداد و نجات آغاز کرده است. او می گوید: «کیش جزیره ای قانونمند است و به همین دلیل تعداد حوادث جزیره کم است. بیشتر حوادثی که ما در آن حضور داریم معمولاً به دلیل نادیده گرفتن قوانین توسط گردشگران رخ می دهد. اغلب بومیان اینجا به دلیل مشاغل خاصی که دارند و حضور همیشگی گردشگران، ملزم به آموزش امداد و کمک های اولیه هستند. این موضوع خیلی به نجات جان مسافران کمک کرده است. چند وقت پیش بود که حادثه ای در جزیره گزارش شد و تا قبل از رسیدن ما، یکی از کسانی که در جلسات آموزشی من شرکت کرده بود به کمک فرد مصدوم رسید و اقدامات حیاتی اولیه را انجام داده بود. اوج کار ما در پایگاه امداد، زمان اوج حضور مسافران در جزیره به‌خصوص در جشنواره های تابستانی است. و دیگری زمانی است که شرایط جوی دریا خوب نیست و قایق های تفریحی یا ماهیگیران بدون توجه به این موضوع به آب می زنند.» رسیدگی به مصدومان سکوهای نفتی یکی از وظایفی است که برای امدادگران این پایگاه تعریف شده و کار وقتی به مشکل می خورد که پزشکی روی سکوها نیست. طولانی شدن زمان رخ دادن حادثه تا رسیدن مصدوم به پایگاه همیشه دردسرهای زیادی رقم می زند: «مصدومان سکوهای نفتی اطراف هم به جزیره منتقل می شوند. این سکوها معمولاً یا نیروی پزشکی ندارند و یا پزشک سکو با اصول اولیه امداد آشنا نیست. مدتی قبل مصدومی از یکی از سکوهای نفتی به جزیره آورده بودند که انگشتش قطع شده بود. تا این مصدوم به پایگاه برسد 3 ساعتی از حادثه می گذشت. در این مدت عضو قطع شده در شرایط مطلوبی نگهداری نشده بود و متأسفانه بافت آن از بین رفته بود. در حالی که اگر پزشکی در این سکو حضور داشت که نحوه رسیدگی به چنین مصدومی را می دانست، می‌توانست با انجام اقدامات ساده ای بافت عضو را سالم نگه دارد تا دوباره پیوند داده شود.»

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   اخبار ایران و جهان  
  ارائه خدمات آموزشی و مشاوره فضای سبز منطقه ۱۳ به صورت مجازی

  شهرداران تهران و سئول تجارب خود در مقابله با کرونا را به صورت آنلاین به اشتراک گذاشتند

  احضار یکی از شهرداران مناطق تهران به مراجع ذی‌صلاح

  دعوتی برای مجلس انقلابی و مردمی

  استقبال بی‌نظیر از اجرای شهریور ۹۸ ارکستر سفیدکوب مطابق انتظار ما بود

  سارق اطلاعات کارت‌های بانکی شهروندان دستگیر شد

  لایحه تامین امنیت زنان تا نیمه شهریور از دستگاه قضایی به دولت می‌رود

  پشت‌پرده سرقت خودروهای لوکس توسط دختر پولدار

  سکه به ۴ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید

  تداوم هوای گرم در بیشتر نقاط کشور

 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه تلکس
© شهردارآنلاین 1392
info@shahrdaronline.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  خبر فوری: بازدید سرزده شهردار تهران از محل احداث ساختمان پلاسکو