شهردارآنلاین
 خانه    درباره ما    ارتباط با ما    ارسال خبر و یادداشت  
جمعه، 9 اسفند 1398 - 00:30   
  سرخط اخبار:  
 
   شورای شهر  

  واکنش تازه محسن هاشمی به اظهارات پرویز فتاح در رابطه با کاخ مرمر


  خداکرمی دومین مستعفی شورای شهر تهران/ از اینکه به جلسه شورا بروم احساس شرم می کنم


  40 پروژه مدیریت شهری منطقه 20 به بهره برداری رسید


  خشونت خیابانی، نتیجه تضعیف جامعه مدنی و تبدیل به جامعه ای توده ای است


  مدیران اجرایی اگر شجاعت پذیرش ریسک و توان حل مشکل را ندارند به دانشگاه برگردند


  تهران، ظرفیت های زیادی برای بکارگیری سرمایه های بخش خصوصی دارد


  مسجد جامعی: سمپوزیوم حضور زنان را در حوزه مجسمه‌سازی پر رنگ کرده است


  شهردار قانونی مخالفت غیرقانونی


  نشست و هم اندیشی شهرداران 18 کلانشهرکشور


  لزوم اطلاع رسانی و انعکاس گسترده تر تحولات زیرساختی پایتخت


- اندازه متن: + -  کد خبر: 56800صفحه نخست » خبر دوسه شنبه، 13 شهریور 1397 - 10:48
در جلسه علنی امروز شورا مطرح شد
مافیای پسماند درآمد کودکان را غارت می‌کند/القای ترس و نمایش قدرت بی‌حدوحصر فساد
 مافیای پسماند درآمد کودکان را غارت می‌کند/القای ترس و نمایش قدرت بی‌حدوحصر فسادشهردارآنلاین: عضو شورای شهر تهران گفت: مافیای زباله هر روز درآمد تعداد زیادی از این کودکان را غارت می‌کند و شرایط زیست تاسف باری برای آنها فراهم کرده است امیدوارم با دستور رئیس جمهور، وزیر اطلاعات و فرمانده ناجا با مسببین برخورد شود.
  

صبح امروز در جریان هشتادوسومین جلسه شورای شهر تهران مجید فراهانی (عضو شورای شهر) فیلم کودکی که گوشش توسط پیمانکاران شهرداری بریده شده بود را در صحن شورای شهر تهران به نمایش گذاشت.

پس از پخش فیلم، فراهانی گفت: دیروز عوامل فاسد مافیای زباله برای حفظ منافع مالی خود و القای ترس و نمایش قدرت بی‌حد و حصر فسادشان گوش یک کودک محروم و بی‌پناه را بریدند تا لوح خیانت خود را در پیوند با بخشی از بدنه فاسد شهرداری به نمایش بگذارند.

وی ادامه داد: واقعا باید پرسید به کدامین گناه فرزندان و کودکان بی‌گناه ما این چنین عقوبت می‌بینند.

فراهانی به خاطر این رخداد غیرانسانی از همه شهروندان عذرخواهی کرده و افزود: به این فرزند بی‌پناه قول می‌دهم تا آخرین لحظه پیگیر احقاق حقوقش باشم.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر با بیان اینکه پیش از این در این خصوص تذکر داده است، گفت: این مافیا هر روز درآمد تعداد زیادی از این کودکان را غارت می‌کند و شرایط زیست تاسف باری برای آنها فراهم کرده است امیدوارم با دستور رئیس جمهور، وزیر اطلاعات و فرمانده ناجا با مسببین برخورد شود.

 هاشمی:در مورد حادثه کودک "گوش بریده" هنوز به قطعیت نرسیده‌ام

در همین حال رئیس شوای اسلامی شهر تهران در خصوص کلیپ منتشر شده در فضای مجازی با عنوان "کودک گوش بریده" گفت که هنوز در مورد روی دادن این حادثه شخصا به قطعیت نرسیده‌ است.

محسن هاشمی پیش از آغاز هشتادو چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص مسائل مطرح شده در جلسه هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر تهران که صبح امروز و قبل از این جلسه برگزار شده بود، گفت‌: در این جلسه موضوع روزنامه‌ همشهری مطرح شد که آقای حاجی برای ارائه توضیحات در مورد این مجموعه به این جلسه آمده بودند.

انتقاد فخاری در مورد مافیای زباله در پایتخت

رئیس کمیته‌ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم ساماندهی پسماند در پایتخت تأکید کرد و گفت: تا زمانی که مافیای زباله وجود دارد نمی‌توان حواشی را بر طرف کرد.

الهام فخاری صبح امروز (سه‌شنبه) در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به انتشار فیلمی مبنی بر بریده شدن گوش کودک زباله‌گرد، گفت‌: چندین بار در مورد حوزه پسماند و نحوه جمع‌آوری آن نیز تذکر دادم و حتی به من هم تذکر داده شد که این حوزه خطرناک است و ممکن است برای ما مشکلی پیش بیاید.

رئیس کمیته‌ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با طرح این سوال که آیا ما می‌خواهیم آدم‌هایی که در گوشه و کنار شهر هستند را ببینیم یا نه؟ گفت‌: مگر قرار نبود صدای مردم بی صدا باشیم و مگر قرار نبود از آنها حمایت کنیم. پس من چند بار دیگر باید در این خصوص تذکر بدهم؟

فخاری عنوان کرد: درباره پسماند و نحوه جمع‌آوری آنها و همچنین استفاده از کودکان بارها تذکر داده‌ام و این موضوعی نبود که به دیگر نهادها حواله بدهیم ،‌ بلکه باید خودمان شیوه و ساماندهی جمع‌آوری زباله را در شهر تهران اصلاح می کردیم.

رئیس کمیته‌ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که ما چه پاسخی برای سوگندی که در برابر مردم یاد کردیم، داریم؟ خاطرنشان کرد: وقتی یک تصویر درباره یک کودک زباله گرد منتشر می‌شود و رسانه‌ها به آن می‌پردازند ما چه پاسخی برای آنهاداریم که چه زمانی قرار است وضعیت پسماند تهران اصلاح شود.

فخاری در ادامه‌ با بیان این که تا زمانی که مافیای زباله وجود دارد نمی‌توان حواشی را بر طرف کرد، بیان‌ کرد: مافیا و باندهای جمع‌آوری زباله کودکان را پنهان می‌کنند و ما مجبور هستیم در جمع‌آوری زباله تغییر رویه دهیم و نباید این وضعیت ادامه‌ داشته باشد.

وی افزود: با توجه به اتمام یک ساله نخست شورای اسلامی شهر تهران در دوره پنجم باید نسبت به تعیین اعضای کمیسیون‌های شورا تصمیم گیری می‌شد که اعضای کمیسیون آن تغییر می‌کردند و یا در کمیسیون خود تصویب می‌شدند  که نهایتا بیش از ۹۰ درصد اعضا در کمیسیون‌های خود تثبیت شدند. ریاست کمیسیون‌ها نیز بعدا توسط خود اعضاء تعیین خواهد شد.

رئیس شوای اسلامی شهر تهران ادامه‌ داد: در این جلسه موضوع بسته‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و بهره گیری از نقدیندگی سرگردان در امور شهری نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ریاست شورای اسلامی شهر تهران بررسی موضوع ادامه‌ فعالیت شهردار تهران با توجه به قانون عدم به کارگیری بازنشستگان را نیز یکی دیگر از موضوعات جلسه هم اندیشی صبح امروز (سه‌شنبه) خواند و افزود: این موضوع با توجه به این که در پایان این جلسه مطرح شد، بحث زیادی در این زمینه  صورت نگرفت ، اما نظرات اعضای شورای اسلامی شهر تهران به سمت این است که شهردار بتواند به صورت قانونی به فعالیت خود ادامه‌ دهد.

وی در ادامه‌ صحبت‌های خود، خاطر نشان کرد: موضوع مطرح شده در این جلسه گزارش عملکرد سالانه اعضا بود که برخی نسبت به جدول فعالیت خودشان اعتراض داشتند و اعلام کردند که اشتباههایی در این زمینه  رخ داده است. البته علت اصلی این موضوع این است که فرمت ثابتی داده نشده بود تا اعضا گزارشات خود را بر اساس آن تنظیم کنند، لذا هر کسی به سبک خود گزارش را تنظیم کرده بود و نهایتا در تجمیع گزارش و ارائه جدول فعالیت مشکلاتی ایجاد شده است.

هاشمی در ادامه‌، ‌اضافه کرد: تلاش برای کم شدن حجم گزارش عملکرد سالانه نیز موجب شده بود تا گزارش برخی از کمیسیون‌ها کوچک سازی شود که اعضاء بر روی این موضوع نیز بحث‌هایی را مطرح کرده‌اند.

رئیس شوای اسلامی شهر تهران  در پایان صحبت‌های خود در خصوص "کودک گوش بریده" که فیلم آن در فضای مجازی منتشر شده است، نیز ، بیان‌ کرد: شخصا به این موضوع ورود پیدا کردم، اما هنوز در خصوص اتفاق افتادن این حادثه قطعیت برایم حاصل نشده است.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   اخبار ایران و جهان  
  احضار یکی از شهرداران مناطق تهران به مراجع ذی‌صلاح

  دعوتی برای مجلس انقلابی و مردمی

  استقبال بی‌نظیر از اجرای شهریور ۹۸ ارکستر سفیدکوب مطابق انتظار ما بود

  سارق اطلاعات کارت‌های بانکی شهروندان دستگیر شد

  لایحه تامین امنیت زنان تا نیمه شهریور از دستگاه قضایی به دولت می‌رود

  پشت‌پرده سرقت خودروهای لوکس توسط دختر پولدار

  سکه به ۴ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید

  تداوم هوای گرم در بیشتر نقاط کشور

  اعترافات یک قاتل / قتل همسر بخاطر پول

  جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس درباره قیمت بنزین از زبان لاریجانی

 
 
 
::  پیوندها ::  نسخه تلکس
© شهردارآنلاین 1392
info@shahrdaronline.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  خبر فوری: بازدید سرزده شهردار تهران از محل احداث ساختمان پلاسکو