شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : جزئيات ۳۰ هزار تماس تهراني ها با پليس ۱۱۰/ آمار سرقت و نزاع
جمعه، 30 مرداد 1394 - 11:43 کد خبر:7378
شهردارآنلاين: فرمانده انتظامي تهران بزرگ با اشاره به فراواني تماس شهروندان تهراني با پليس ۱۱۰ ، گفت: در هر ۲۴ ساعت نزديك به ۳۰ هزار مرتبه زنگ ۱۱۰ پليس پايتخت به صدا در مي‌آيد

سردار ساجدي نيا

 

به گزارش خبرنگار مهر، سرتيپ پاسدار حسين ساجدي‌نيا به تشريح اهداف و اقدامات سامانه مركز فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ تهران بزرگ پرداخت و اظهار داشت: مركز فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰، ضمن حفظ آمادگي و تلاش شبانه‌روزي، رسالت تكريم شهروندان را سرلوحه امور خود قرار داده است و اين مركز به منظور افزايش سرعت عمل پليس، جلب رضايت شهروندان و ارتباط پايدار بين پليس و جامعه ايجاد شده است.

وي تصريح كرد: از آنجا كه در بروز حوادث اجتماعي يا جرائم در مواقع حساس و ضروري راحت‌ترين دسترسي عموم شهروندان به پليس، تلفن ۱۱۰ است. شهروندان تهراني در ۴ ماهه نخست سال جاري ۳ ميليون و ۲۸۲ هزار و ۸۵۹ مرتبه زنگ ۱۱۰ پايتخت را به صدار درآوردند.

سردار ساجدي‌ نيا ادامه داد: ۴۴ درصد از اين تماس‌ها يعني يك ميليون و ۴۲۱ هزار و ۱۶۲ مورد آن عملياتي شده و محدوده خدمت‌رساني و فعاليت را براي سبزپوشان عرصه نظم و امنيت گسترده‌تر از قبل كرده است.

اين مقام ارشد انتظامي پايتخت در ادامه با اشاره به فراواني تماس شهروندان تهراني با مركز فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ گفت: در هر ۲۴ ساعت نزديك به ۳۰ هزار مرتبه زنگ تلفن ۱۱۰ پليس به صدا درمي‌آيد كه از اين تعداد تماس بيش از ۱۱ هزار مورد آن به عمليات انتظامي منجر مي‌شود و اين آمار نشان از فراواني و گستره مأموريت پليس پايتخت است.

وي با اشاره به كاهش ۲۲ درصدي تماس‌هاي غيرقابل رسيدگي و غيرعملياتي با تلفن ۱۱۰ تصريح كرد: اين امر نشان از آگاهي بيش‌تر مردم نسبت به نحوه كاركرد مركز فوريت‌هاي پليسي دارد اما جا دارد با ياري اصحاب رسانه در اين حوزه فعاليت بيشتري صورت گيرد تا تماس‌هاي غيرضروري با ۱۱۰ به حداقل ممكن كاهش يابد.

سردار ساجدي‌نيا مأموريت‌هاي غيرفوريتي پليس ۱۱۰ را به سه بخش حضور يا زمان مناسب، بررسي عملياتي و تماس‌هاي مشاوره و راهنمايي تقسيم‌بندي كرد و بيان داشت: در اين گونه تماس‌ها نيازي به حضور فوري پليس در صحنه نيست و با ارائه مشاوره و راهنمايي لازم سير مراحل اقدام براي مخاطب تشريح مي‌شود.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ با بيان اين مطلب كه طبق آمار اخذ شده زمان حضور مأموران در اغلب مأموريت‌هاي ۱۱۰ كم‌تر از هفته قبل بوده‌است، ادامه داد: از كل تماس‌هالي برقرار شده ۵۶۴ هزار و ۳۵۳ تماس منجر به راهنمايي و دريافت اطلاعات شهروندان از پليس شده كه اين موضوع نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزايش قابل ملاحظه‌اي داشته و نشان از تعامل خوب و سازنده شهروندان با مجموعه پليس پايتخت است.

سردار ساجدي‌نيا راهنمايي شهروندان را يكي ديگر از اقدامات كاربران مركز فوريت‌هاي ۱۱۰ اعلام كرد و افزود: اين مورد نيز نسبت به سال قبل از افزايش قابل توجهي برخوردار است.

وي ادامه داد: با ايجاد و اجراي روش منسجم در اين حوزه توسط پليس پايتخت همواره بستر زمينه‌هاي مورد نياز براي انجام مأموريت‌هاي فوريتي پلبيس مهيا شده و با بهره‌گيري از توان و دانش موجود اين اقدامات به‌صورت فعال در سطح شهر به مرحله اجرا درآمده است.

رئيس پليس پايتخت گفت : انجام وظيفه توسط ماموران پليس در دو بعد در دستور كار قرار گرفته است. ابتدا در مقوله اجراي سريع و بدون نقص مأموريت‌هاي محوله و حضور به موقع در محل‌هاي مورد نظر و در مقوله بعدي تكريم مداوم شهروندان از شروع مأموريت كه همان پاسخگويي به تلفن ۱۱۰ است تا پايان مأموريت؛كه اين امر با توجه به نيروهاي مجرب، متعهد و خدوم موجود در مجموعه انتظامي تهران بزرگ به‌ صورت شايسته تحقق يافته، هرچند كمبودهايي در اين ميان وجود دارد، اما سعي و تلاش در مرتفع كردن اين نواقص جزئي و محدود نيز ادامه دارد.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ در ادامه با اشاره به حجم بالاي تماس‌هاي مردمي با تلفن ۱۱۰ اين مهم را نشانه افزايش اعتماد عمومي به عملكرد مجموعه پليس دانست و افزود: پليس پايتخت اين اعتماد را اجر نهاده و تمام توان خود را در مسير جلب رضايت حق تعالي و افزايش احساس امنيت و آسايش عمومي شهروندان به كار خواهد بست.

سردار ساجدي‌نيا با بيان اينكه مركز فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ جامع‌ترين سيستم پاسخگويي به مطالبات مردم در حوزه پليسي است، گفت: سامانه ۱۱۰ اثرات ارزشمندي در زمينه پيشگيري از ناهنجاري‌ها و مقابله با جرائم از طريق حضور سريع پليس در صحنه داشته است.

اين مقام ارشد انتظامي در ادامه با بيان اينكه در ۴ ماه نخست سال جاري در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد تعداد تماس‌هاي شهروندان با پليس ۱۱۰ كاهش داشته، اين امر را بيانگر نهادينه شدن پليس جامعه‌ محور در جامعه و روند نزولي جرائم در جامعه برشمرد.

وي با تاكيد بر افزايش توان عملياتي پليس در مقابله با جرائم عنوان كرد: از يك سو حضور به‌موقع پليس موجب افزايش احساس امنيت در جامعه مي‌شود و از سوي ديگر مردم نيز نيروي انتظامي را ملجأ و پناهگاه مطمئني براي حل مشكلات‌شان مي‌دانند كه پليس پايتخت آمادگي پاسخگويي به مطالبات و خواسته‌هاي به حق شهروندان تهراني را در حوزه مسائل انتظامي، ترافيكي، نظم و انضباط اجتماعي و طرح‌هاي امنيت محله‌محور دارد.

سردار ساجدي‌نيا اظهار داشت: در ۴ ماهه نخست سال جاري انواع سرقت ۱۹ درصد، شرارت ۱۴ درصد، مرگ مشكوك ۲ درصد، نزاع و درگيري ۳ درصد، تخلفات و جرائم راهنمايي و رانندگي ۲۰ درصد و اختلافات خانوادگي ۲۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته كاهش داشته است.

وي به راه‌اندازي سامانه پيامكي ۱۱۰۱۱۰ براي شهروندان ناشنوا پرداخت و تصريح كرد: با راه‌اندازي اين سامانه به‌طور متوسط روزانه ۳۵ پيامك از سوي شهروندان به سايت ۱۱۰ فاتب ارجاع مي‌شود كه در ۴ ماه ابتداي امسال ۴ هزار و ۴۱۸ پيامك از اين شماره دريافت شده كه ۶۴۷  مورد فوريتي، ۲۸۰ مورد غيرفوريتي و ۳۷۸ مورد منجر به دريافت راهنمايي و ارشاد از سوي پليس شده است.

سردار ساجدي‌نيا با بيان اينكه به منظور تسريع در روند رسيدگي به مشكلات مردم و به منظور افزايش سرعت عمل پليس و جلب رضايت شهروندان ۷ اپراتور كارشناس به اپراتوران قبلي اضافه شده‌اند، بيان داشت: درحال حاضر اپراتورهاي مستقر در سايت ۱۱۰ فاتب به‌صورت شبانه‌روزي در سه شيفت كاري مشغول انجام وظيفه هستند و به ارائه خدمات انتظامي، مشاوره‌اي، حقوقي و خانوادگي مي‌پردازند.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ با اشاره به اينكه تلفن ۱۱۰ در طول شبانه‌روز همراه مردم بوده و پل ارتباطي مردم با نيروي انتظامي است، از خانواده‌هاي محترم تهراني درخواست كرد تا هرگونه موارد مشكوك و ضروري از جمله مزاحمت، نزاع و درگيري شديد دسته‌جمعي، شرارت، تصادفات و وقايع و اتفاقات مهم را به اين مركز اعلام كنند تا پليس در كم‌ترين زمان ممكن ضمن حضور به‌موقع در محل حادثه بتواند اقدام قانوني متناسب با آن موضوع را انجام دهد.