شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : گشايش ايستگاه مترو ميلاد؛ باز شدن يكي از نقاط كور حمل و نقل عمومي تهران
دوشنبه، 26 آبان 1399 - 11:34 کد خبر:61541

حناچي: توسعه حمل و نقل عمومي، بخشي از فشار اقتصادي شهروندان را مي كاهد
تمامي ضوابط مناسب سازي براي افراد كم توان در ايستگاه ميلاد اجرا شده است

شهردار تهران معتقد است كه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي يكي از بهترين خدماتي است كه ميتوان به مردم تهران داد تا فشارهاي شان كمتر شود و كمك به اين ناوگان در واقع كمك به مردم است.

به گزارش شهردارآنلاين به نقل از شهر، پيروز حناچي شهردار تهران صبح امروز-دوشنبه ٢٦ آبان-در حاشيه بازديد و بهره برداري آزمايشي از ايستگاه مترو برج ميلاد در خط هفت متروي تهران در جمع خبرنگاران گفت: اين ايستگاه در كنار برج ميلاد و دانشكده علوم پزشكي و بيمارستان ميلاد يكي از پر مراجعه ترين ايستگاه ها خواهد بود كه در خط ۷ مترو قرار دارد و خوشبختانه با سرعت بالايي عمليات آن انجام شد و امروز به شكل آزمايشي مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

او با بيان اين كه اين ايستگاه يكي از عميق ترين و پر مراجعه ترين ايستگاه هايي است كه در تهران ساخته شده است ادامه داد: شهرونداني كه قصد دارند به برج ميلاد يا بيمارستان ميلاد بيايند با افتتاح اين ايستگاه مي توانند بدون استفاده از خودروهاي شخصي به اين جا سفر كند. اين نقطه از شهر با وجود اينكه مراجعان زيادي دارد از نظر دسترسي هاي ناوگان حمل و نقل عمومي در شرايط خوبي نبود و اميدوارم با افتتاح اين ايستگاه اين مشكل برطرف شود.

شهردار تهران درباره مشكلات مالي ناوگان حمل و نقل شهري گفت: يكي از مشكلات حوزه حمل و نقل نبود منابع مالي است كه بايد به شكل حاكميتي حل شود اوراق مشاركتي كه براي سيستم حمل و نقل عمومي تصويب شده است با وجود كمك بانك مركزي هنوز نتوانسته به نتيجه برسد و به اعتبار تبديل شود تا بتوانيم از آنها براي توسعه حمل و نقل عمومي استفاده كنيم. توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي يكي از بهترين خدماتي است كه ميتوان به مردم تهران داد تا فشارهاي شان كمتر شود و كمك به اين ناوگان در واقع كمك به مردم است.

به گفته شهردار تهران ساخت هر ايستگاه مترو حدود ۲۷۰ ميليارد تومان هزينه بر است، در حاليكه اين رقم در ده سال گذشته ۱۹ برابر كمتر بوده است.

شهردار تهران ادامه داد: در شرايط غير كرونايي روزانه ۴ ميليون سفر در ناوگان حمل و نقل عمومي انجام مي شود و اين تعداد اهميت توسعه آن در شهر را نشان مي دهد و انتظار اين است كه حاكميت كمك هاي لازم را در اين زمينه انجام دهد.

شهردار تهران درباره مناسب سازي معابر اين ايستگاه براي افرادي كه داراي معلوليت حركتي هستند، گفت: يكي از نكات برجسته اين ايستگاه اين است كه همه ضوابط مناسب سازي براي افراد كم توان در آن اجرا شده است و تمامي آسانسورها و پله برقي هاي ايستگاه فعال هستند.