شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : لزوم اجراي پروژه هاي كوچك مقياس محلي در قلب تهران
سه شنبه، 15 مهر 1399 - 05:19 کد خبر:61404

معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهري منطقه ۱۲ از برگزاري جلسه هم انديشي با شوراياران قلب تهران در زمينه پروژه هاي كوچك مقياس محلي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ۱۲، مصطفي حسيني كومله در جلسه كارگروه برنامه و بودجه شوراياري قلب تهران پس از گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس و به طور خاص شهداي قلب تهران گفت: شهرداري منطقه ۱۲ افتخار دارد پيشتاز برنامه ريزي محله محور و تعريف و اجراي پروژه هاي كوچك مقياس محلي باشد.

وي ضمن تاكيد بر نگاه ويژه مديريت شهري در دوره اخير به پروژه هاي خرد مقياس محلي، به سابقه برنامه ريزي محله محور در قلب تهران اشاره كرد و اظهار داشت: تاكيد بر برنامه هاي محله محور و پروژه هاي كوچك مقياس محلي در قلب تهران از سال ۱۳۹۴ آغاز شده و شهرداري منطقه ۱۲ پس از تدوين برنامه ارتقاي كيفيت زندگي در قلب تهران با اتخاذ استراتژي طب سوزني، به تهيه دفترچه هاي برنامه هاي اجرايي و عملياتي محلات تاريخي قلب تهران  با همكاري سازمان نوسازي و دفاتر توسعه محلي پرداخت.

پس از آن در سال ۱۳۹۵ اين پروژه ها به تصويب شوراي اسلامي شهر درآمد و در قالب تبصره اي از بودجه به منصه اجرا درآمد.

حسيني ضمن  تاكيد بر لزوم مشاركت مردم در تعريف و اجراي پروژه هاي كوچك مقياس محلي افزود: در يك سال گذشته پس از تهيه و به روزرساني اسناد توسعه محلي، در يك فرآيند مستمر و چند مرحله اي، انطباق پروژه هاي كوچك مقياس محلي با نظرات شوراياران در چند گام دنبال شد. گفتگوي دفاتر توسعه محلي با شوراياران و معتمدين محلي در فرآيند تهيه اسناد، برگزاري جلسات كارگروههاي اجرايي ستاد بازآفريني منطقه با محوريت نواحي و حضور دبيران شوراياريهاي محلات و استعلام مجدد از دبيران محلات به منظور ارايه نقطه نظرات تكميلي گامهاي مكرر اين فرآيند مشاركتي تدقيق پروژه ها با شوراياران بود.

معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهري منطقه ضمن اشاره به استعلام مجدد از دبيران شوراياري محلات پس از ابلاغ رسمي دستورالعمل اجراي پروژه هاي كوچك مقياس شهري افزود: در يك ماه اخير، پس از تاكيد ويژه شوراي اسلامي شهر تهران، به منظور احصا و برشماري اولويت هاي مغفول مانده محلات، مجددا از شوراياران خواسته شده اولويتهاي اصلي محله خود را در چارچوب دستورالعمل ابلاغي شهردار محترم تهران به شهرداري منطقه جهت درج در فهرست نوبت دوم پروژه هاي كوچك مقياس منطقه اعلام نمايند.

گفتني است در كارگروه برنامه و بودجه شوراياريهاي قلب تهران، شوراياران ضمن اعلام نظرات و بيان مشكلات محلات خود، به پرسش در زمينه ماهيت پروژه هاي كوچك مقياس پرداخته و معاون برنامه ريزي و توسعه شهري منطقه ضمن پاسخگويي به سوالات شوراياران، از محلاتي كه در نظرخواهي اخير مشاركت نداشته اند، خواست تا ضمن اعلام نظرات و اولويتهاي خود، مديريت شهري را در ارتقاي كيفيت زندگي محلات قلب تهران ياري دهند./خبرطهرون