شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : بهسازي محيطي بافت فرسوده در دستور كار شهرداري منطقه ۱۳
دوشنبه، 30 تیر 1399 - 11:45 کد خبر:61202

شهردار منطقه ۱۳ از بهسازي محيطي بافت فرسوده و ايجاد پاتوق محلات در اين منطقه بر اساس سياست‌هاي شوراي شهر و شهردار تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ۱۳، مرتضي رحمان زاده، شهردار منطقه، بهسازي محيطي را يكي از روش هاي مناسب براي نوسازي بافت فرسوده برشمرد و افزود: با تامين بودجه مناسب براي اجراي پروژه هاي بهسازي محيطي در محلات هدف، ساكنين اين محلات از امكانات شهري مناسب برخوردار و ميل به ادامه سكونت در اين نقاط تقويت مي شود. 

وي با اشاره به طراحي پروژه هاي بهسازي محيطي محلات زاهدگيلاني، شهيد اسدي و صفا ادامه داد: تلاش داريم در آينده نزديك مردم مهاجرت نكنند و حداقل‌هاي زندگي و زيست‌پذيري محله‌ها تامين شود.

شهردار منطقه تصريح كرد: در اين پروژه ها، اقدامات مختلفي شامل پياده روسازي و مناسب سازي، نصب و اصلاح جداول، جابه‌جايي تيرهاي برق معارض، آسفالت معابر، جانمايي و تامين زير ساخت هاي شهري، زيرسازي و جداره سازي، احداث مسير دوچرخه، طراحي و اجراي ميدان‌گاه هاي پياده، تعمير و تجهيز فضاها و اماكن ورزشي و... انجام مي شود. 

شهردار منطقه ۱۳ در خصوص ايجاد پاتوق‌هاي محلي در اين منطقه اظهار داشت: با توجه به وجود آسيب هاي اجتماعي در محلات فرسوده، خانواده‌هاي ساكن نگران بودند اما اكنون با مشاركت شهروندان پاتوق‌ها ايجاد و امنيت برقرار شده است.

وي با اشاره به انعقاد قرارداد مشاركت در ساخت ۳ پروژه تجميعي شامل ۱۱ پلاك فرسوده در كوچه عابديني واقع در محله صفا منطقه ۱۳ خاطر نشان كرد: به همت دفتر توسعه محله اي صفا، شهيد اسدي، زاهد گيلاني و دهقان در منطقه ۱۳ و در جريان ارتباط اين دفتر با ساكنان كوچه عابديني و اعتمادسازي ايجاد شده، قرارداد مشاركت در ساخت ۳ پروژه تجميعي، شامل ۱۱ پلاك با مساحتي بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع منعقد شد.