شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : ساخت تصفيه خانه مسيل سرخه حصار در منطقه 13
یکشنبه، 8 تیر 1399 - 07:15 کد خبر:61169

با هدف مديريت روان آب ها، طرح " ساخت تصفيه خانه مسيل سرخه حصار" به مساحت هزار متر مربع در دستور كار شهرداري منطقه 13 قرار دارد.
به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 13 ، مرتضي رحمان زاده، شهردار منطقه  در خصوص ساخت تصفيه خانه استاندارد در اين منطقه گفت : بر اساس پتانسيل محيط زيستي محدوده و به منظور مديريت روان آب ها (مسيل سرخه حصار) ، تصفيه خانه استاندارد  با حدود هزار متر مربع مساحت  به صورت زير زميني در خيابان اطلسي بوستان جنگلي سرخه حصار ايجاد مي شود . 
وي  با اشاره به فاز اجرايي ساخت تصفيه خانه مسيل سرخه حصار افزود: مطالعات اوليه ، امكان سنجي ، جانمايي محل و طراحي اوليه به ثمر رسيده  كه به زودي با همكاري معاونت هاي  فني و عمراني و خدمات شهري و محيط زيست به مرحله اجرا مي رسد.
به گفته شهردار منطقه 13 اين تصفيه خانه در واقع آب مسيل سرخه حصار را هدايت و تصفيه مي كند تا ميزاني از آب مورد نياز بوستان جنگلي سرخه حصار از اين طريق تامين شود. 
رحمان زاده با اشاره به تامين آب بوستان جنگلي سرخه حصار و حفظ فضاي سبز آن به عنوان يكي از اولويت هاي منطقه  خاطر نشان كرد : در حال حاضر با استفاده از روش هاي نوين آبياري هوشمند ، فضاي سبز اين محدوده آبياري مي شود
وي ياد آور شد : براي استفاده آب مسيل سرخه حصار در آبياري درختان ، نيازمند تصفيه آن هستيم تا قابليت و استاندارد آبياري كشاورزي را پيدا كند.