شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : آئين رونمايي از كتاب هاي منتشر شده سازمان نوسازي شهر تهران
چهارشنبه، 4 تیر 1399 - 08:36 کد خبر:61167

انعقاد تفاهم نامه همكاري سازمان نوسازي و مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران
آئين رونمايي از كتاب هاي منتشر شده سازمان نوسازي شهر تهران و انعقاد تفاهم نامه همكاري سازمان نوسازي و مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران با حضور معاون شهرسازي و معماري، رئيس مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران، مديرعامل سازمان نوسازي شهر تهران و شهردار منطقه 15 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان نوسازي شهر تهران، آئين رونمايي از كتاب هاي منتشر شده سازمان نوسازي شهر تهران و انعقاد تفاهم نامه همكاري مشترك سازمان نوسازي و مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران اندكي پس از افتتاح "مركز محله درخشان" در مركز محله شيرين دخت برگزار شد.
غلامحسين محمدي، رئيس مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران در اين مراسم تصريح كرد: چنانچه تمركز تخصصي در حوزه فعاليت هاي بين الملل رخ ندهد، زحمات همكاران ما در مجموعه معاونت شهرسازي و معماري و سازمان نوسازي شهر تهران در مجامع بين المللي ناديده گرفته مي شود.
رئيس مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران خاطرنشان كرد: سازمان هاي پيشتاز از جمله سازمان نوسازي شهر تهران كه در بازآفريني بافت هاي فرسوده و تغيير كالبدي شهر نقش جدي و تأثيرگذار دارند، مي توانند محتواي فعاليت هاي كيفي خود را تهيه كرده و مركز ارتباطات شهرداري تهران نيز مي تواند با استفاده از ظرفيت هايي كه دارد اين فعاليت ها را بصورت جدي تر منتشر كند تا در دنيا ديده شود.
محمدي با اشاره به برگزاري رويدادهاي مختلف بين المللي از جمله جايزه گوانجو، نشست متروپليس و ... گفت: از اين ظرفيت ها استفاده مي كنيم تا محتوايي كه در سازمان نوسازي تهيه شده مطابق با استانداردهاي بين المللي منتشر شود و زحمات زيادي كه در اين زمينه كشيده شده در دنيا منعكس گردد.
عبدالرضا گلپايگاني، معاون معماري و شهرسازي شهرداري تهران با بيان اين كه موضوع كاري كه انجام مي دهيم در حيطه معماري و شهرسازي و نوسازي و بهسازي بافت هاي ناكارآمد و فرسوده بسيار متكي به تجربه است، به برگزاري مسابقه بين المللي بازآفريني فضاي فوقاني تونل راه آهن تهران- تبريز اشاره كرد و گفت: اين مسابقه يكي از كارهاي بزرگي بود كه در شهر تهران در مقياس بين المللي انجام شد؛ كتاب آن نيز به همت سازمان نوسازي منتشر شده و قطعاً تجارب خوبي را در اختيار استفاده كنندگان قرار خواهد داد و ضروري است انعكاس آن به دنيا اعلام شود.
گلپايگاني يادآور شد: زماني كه در شهرداري مي خواستم موضوع بافت هاي فرسوده را مطالعه كنم و به منابع تجربه شده مراجعه كنم، به انتشارات سازمان نوسازي مراجعه مي كردم، تدوين و انتشار تجارب نوسازي سنت خوبي است كه در گذشته آغاز شده و مي بايست تداوم داشته باشد. اين امر كمك مي كند دانش كسب شده به ديگران انتقال يابد و زمينه نقد و ارزيابي كارها فراهم شود.
معاون شهرسازي و معماري شهرداري تهران با اشاره به اهميت انتشار مقالات و كتاب هايي كه حاصل كسب تجارب كاري است، خاطرنشان كرد: اگر بتوانيم فضا را به فضاي گفتگو تبديل كنيم و بازخورد اقداماتي كه در معاونت شهرسازي و معماري و سازمان نوسازي انجام مي شود در مجامع دانشگاهي، علمي و گروه هاي تخصصي و حرفه اي بگيريم، اين امر سبب ارتقاء كارها خواهد شد. 
معاون شهرسازي و معماري شهرداري تهران با بيان اين كه تبديل فضا به فضاي گفتگو و گرفتن بازخورد اقداماتي كه در معاونت شهرسازي و معماري و سازمان نوسازي انجام مي شود در مجامع دانشگاهي، علمي و گروه هاي تخصصي و حرفه اي موجب ارتقاء كارها و امور خواهد شد، بر ضرورت و اهميت تدوين و انتشار مقالات و كتاب هايي كه حاصل كسب تجارب كاري است تأكيد كرد.
در ادامه اين جلسه از كتاب هايي كه به همت سازمان نوسازي شهر تهران منتشر شده است شامل كتاب "محوطه ميراث جهاني زولورين"، "سرگذشت يك خيابان؛ سير شكل گيري خيابان سي تير"، "مسابقه بازآفريني محور شهري؛ طراحي فضاي فوقاني تونل راه آهن  تهران- تبريز"، و كتاب هاي محله "طيب"، "قيام"، "خليج فارس" و "جوانمرد قصاب" رونمايي شد.
در خاتمه نيز با اهدا لوح يادبود از نويسندگان و مترجم كتاب هاي منتشر شده تقدير و تشكر به عمل آورده شد.