شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : توليد اقلام پزشكي در مراكز كوثر منطقه ۱۵
شنبه، 31 خرداد 1399 - 14:42 کد خبر:61164

مراكز كوثر منطقه ۱۵ همزمان با شيوع كرونا به منظور ياري رساندن به مدافعان سلامت به توليد اقلام پزشكي اقدام كرده اند.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ۱۵، اكبر مختاري معاون اجتماعي و فرهنگي منطقه با اعلام اين خبر افزود: در اين راستا ۳ مركز مهارت آموز كوثر از همان روزهاي نخست خبر شيوع اين بيماري اقدام به توليد اقلام پزشكي نظير گان، ماسك، كلاه و ملحفه كرده اند.

او با اشاره به اينكه مراكز مهارت آموزي كوثر با هدف توانمندي بانوان سرپرست خانوار در تهران راه‌اندازي شده است افزود: منطقه ۱۵ داراي ۴ مركز كوثر است كه بانوان سرپرستان خانوار در راستاي مسئوليت اجتماعي و باورهاي ديني و انساني، هم افزايي و همياري عمومي براي عبور از بحران كرونا از اسفند ماه با توليد اقلام پزشكي به ياري مدافعان سلامت آمده اند.

به گفته مختاري مراكز كوثر منطقه در زمينه تولد عروسك سازي و دوخت لباس تريكو فعاليت مي كند.

او با اشاره به اينكه ۹۸۰ سرپرست خانوار، بد سرپرست و نيازمند، عضو سامانه اداره بانوانند، افزود: برگزاري دوره هاي آموزشي مهارت آموزي، توانمندسازي و ارائه خدمات مشاوره نظير مهارت هاي زندگي، روانشناختي و فزرند پروري از ديگر اقدامات اداره بانوان براي سرپرستان خانوار است.

معاون اجتماعي فرهنگي منطقه با قدرداني از پزشكان و كادر درمان بيمارستان‌هايي كه در حال خدمات رساني به مبتلايان ويروس كرونا هستند، افزود: پرستاران و پزشكان ما قهرمانان خط مقدم عبور از بحران كنوني در كشورند.