شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : ظرفيت مجلس يازدهم براي حل مشكلات بالاست
پنجشنبه، 29 خرداد 1399 - 07:19 کد خبر:61160

شهردار تهران به مجلس پيشنهاد داد كه براي تكميل خطوط مترو و خريد واگن با كمك مجلس، مجوز استفاده از صندوق ذخيره ارزي را صادر كند و از سويي دولت هم سهم ۵۰ درصدي خود از توسعه خطوط مترو را پرداخت كند.

پيروز حناچي شهردار تهران عصر سه شنبه-٢٧ خرداد-در نشست مجمع نمايندگان مردم تهران در مجلس با اشاره به نظرسنجي سال ۹6 از مردم تهران گفت: مردم در اين نظرسنجي دو مشكل ترافيك و آلودگي هواي تهران را در اولويت مشكلات خود مي دانستند البته مشكلات اقتصادي و معضلات اجتماعي در اولويت بعديشان بود. تهران شهري است كه در روز ۱۲/۵ ميليون و در شب ۸/۵ ميليون نفر جمعيت دارد و مساحتي در حدود ۷۰۰ كيلومتر مربع دارد و ۲۲۰ سال است كه پايتخت ايران است. ۲۱ درصد جمعيت ايران در استان تهران ساكن هستند، و ۲۵ درصد توليد ناخالص ملي در اين شهر است در حالي كه تهران تنها دو درصد مساحت كشور را تشكيل مي دهد اين خود نشان مي دهد كه شهر تهران از محروميت هاي بزرگي در زمينه هاي فرهنگي و سرانه آموزشي برخوردار است.

حناچي ادامه داد: هم اكنون در حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد هزينه هاي شهر از طريق ساخت و ساز تامين مي شود و براي اين كه اين رقم كاهش يابد نياز به درآمدهاي پايدار هست كه دو لايحه «درآمدهاي پايدار شهرداري ها» و «لايحه ماليات بر ارزش افزوده» كه مراحل پاياني تصويب خود را مي گذرانند تا حدي مي توانند اين مشكل را برطرف كنند.

شهردار تهران گفت: براي حل معضل ترافيك و آلودگي هوا كه از نظر مردم بزرگترين مشكلات شهر تهران هستند توسعه حمل و نقل عمومي مي تواند اين دو مشكل را كم كند. ۸۳ درصد آلاينده هاي تهران را وسايل حمل و نقل توليد مي كنند و اين نشان دهنده تاثير حمل و نقل بر ميزان آلايندگي دارد. با تمام تلاش هايي كه شده است روند آلودگي هوا در تهران رو به كاهش است اما اين روند كند است.

او به توسعه حمل و نقل ريلي اشاره كرد و گفت: هم اكنون خطوط شش و هفت مترو با پيشرفت فيزيكي بالغ بر ۹۵ درصد به دليل نبود تجهيزات و منابع لازم به بهره برداري نرسيده است و با كمك نمايندگان مي توان اين روند را تسريع كرد و اين دو خط را كه نقش مهمي در حمل و نقل عمومي دارند به بهره برداري رساند. با افتتاح اين دو خط هفت ايستگاه تقاطعي اين دو خط هم افتتاح مي شوند و رينگ مترويي تهران تكميل مي شود.

به گفته حناچي تهران در ناوگان حمل و نقل عمومي نياز به سه هزار دستگاه اتوبوس و هزار ميني بوس دارد و هزار اتوبوس دو كابين و دو هزار اتوبوس تك كابين نياز به تعميرات اساسي دارند در بخش حمل و نقل ريلي هم تهران هم اكنون نياز به ۱۴۸۱ واگن متروي دارد تا خطوط فعلي با سرفاصله مناسب فعال باشند. اين در حالي است كه تهران هم اكنون ۱۵۰۷ واگن مترو دارد كه سي درصد آنها هم نياز به تعميرات اساسي دارند.

شهردار تهران پيشنهاد داد براي تكميل خطوط مترو و خريد واگن با كمك مجلس، مجوز استفاده از صندوق ذخيره ارزي صادر شود و از سويي دولت هم سهم ۵۰درصدي خود از توسعه خطوط مترو را پرداخت كند.

او گفت: متروي تهران براي تكميل خطوط و تامين واگن نياز به 25 هزار ميليارد تومان دارد اتوبوس راني نياز به ٩هزار ميليارد تومان و تاكسي راني هم نياز به ٢ هزار و ٥٠٠ ميليارد تومان منابع نياز دارد.

شهردار تهران پس از سخنان نمايندگان مجلس كه درباره «طرح ترافيك» و علت اجراي آن با توجه به شيوع كرونا، بودجه فرهنگي، شبكه فاضلاب و تسري خطوط مترو به شهرهاي حاشيه اي تهران سوال داشتند ، گفت: شهرداري به هيچ وجه با اهداف مالي طرح ترافيك را احيا نكرد، تحقيقات نشان مي داد كه سفرهاي غيرضروري به مركز شهر افزايش يافته بود و اين خود عاملي براي افزايش آمار كرونا بود، تصميم شهرداري براي طرح ترافيك با تاييد شخص وزير و ستاد كرونا انجام شد.

حناچي بر ضرورت تصويب لايحه نظام جامع مديريت شهري تاكيد كرد و گفت: بايد وظايف و مسئوليت ها در مديريت شهري تناسب داشته باشد و وظايفي بر عهده مديريت شهري گذاشته نشود كه در قبال آن هيچ اختياري ندارد.

شهردار تهران اعلام كرد: مديريت شهري تهران از تمام اقداماتي كه خطوط ريلي حاشيه شهر را گسترش مي دهد حمايت مي كند و حاضر است با شهرهاي اطراف در اين زمينه همراهي كند. شهردار تهران پس از جلسه با نمايندگان گفت: با توجه به سوابق حضور برخي نمايندگان در شهرداري ها و شوراي شهر تهران اميد زيادي هست كه بتوان مشكلات شهر تهران را با كمك اين نمايندگان حل كرد و با توجه به پتانسيل بالاي نمايندگان تهران براي حل مشكلات شهري، شهرداري تهران آمادگي دارد براي حل معضلات شهري با مجلس شوراي اسلامي همكاري هاي لازم را داشته باشد. اميدوارم با كمك نمايندگان بار سنگين اين مشكلات از دوش مردم برداشته شود.