شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : استمرار اقدامات مربوط به مقاوم سازي و بهسازي لرزه اي پل هاي شهر تهران
دوشنبه، 19 خرداد 1399 - 08:14 کد خبر:61146

اقدامات مربوط به مقاوم سازي و بهسازي لرزه اي پل هاي شهر تهران طبق برنامه ادامه دارد.

به گزارش شهردارآنلاين به نقل از پايگاه خبري معاونت فني و عمراني شهرداري تهران، مهندس علي پيوسته مديرعامل سازمان مهندسي و عمران شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: فعاليت هاي مربوط به مقاوم سازي و بهسازي لرزه اي پل هاي سواره رو پايتخت در كنار تلاش براي تعمير و نگهداري اين سازه ها، پس از وقفه كوتاهي كه به دليل شيوع ويروس كرونا رخ داد، از سرگرفته شده است و ضمن رعايت پروتكل هاي بهداشتي ادامه دارد.

وي با اشاره به پروژه مقاوم سازي و بهسازي لرزه اي پل تقاطع بزرگراه شهيد همت با رودخانه كن، از پيشرفت 41 درصدي اين پروژه براساس برنامه زمان بندي جديد خبر داد و گفت: مديريت اين پروژه با توجه به مواردي همچون امكان بازگشت دوره سيلاب در فصول بارش و خطر آب شستگي پايه ها و نيز زلزله خيز بودن شهر تهران و اهميت سرويس دهي پل در مواقع بحراني از اهميت بالايي برخوردار است.

به گفته مديرعامل سازمان مهندسي و عمران شهر تهران، پل تقاطع بزرگراه شهيد همت با رودخانه كن در صورت تامين منابع مالي مورد نياز تا پايان سال جاري در فهرست پل هاي مقاوم سازي شده شهر تهران قرار مي گيرد.

گفتني است پل تقاطع بزرگراه شهيد همت با رودخانه كن كه در مرز مناطق 5 و 22 قرار گرفته به صورت دو پل رفت و برگشت با طول 230 متر و عرض 22 متر احداث شده است و مساحت هر دستگاه پل به بيش از 5 هزار متر مربع مي رسد. سازه مذكور از طولاني ترين پل هاي سواره رو پهنه غربي پايتخت به شمار مي آيد.