شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : پروژه هاي كوچك مقياس محلي متناسب با نيازهاي واقعي محلات تعريف شود
دوشنبه، 12 خرداد 1399 - 14:54 کد خبر:61139

پروژه هاي كوچك مقياس محلي بايد متناسب با نيازهاي واقعي محلات، شهروندان، بضاعت شهرداري و با كمترين مانع حقوقي در اجرا تعريف شود.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه يك؛ سيد حميد موسوي شهردار منطقه يك در نشست بررسي پروژه هاي كوچك مقياس محلي منطقه يك كه با حضور دبيران شوراياري محلات اين منطقه برگزار شد، گفت: در تعريف طرح تفصيلي جديد كه مبتني بر رويكرد راهبردي و ساختاري است، طرح ها و پروژه هاي شهر بايد در مقياس خرد و از پايين به بالا تهيه شوند.

موسوي افزود: طرح هاي راهبردي، ساختاري طرح هاي انعطاف پذيري هستند كه به  پروژه هاي كوچك مقياس محلي متكي هستند و از دل محله و بر اساس نيازهاي اهالي شكل گرفته و با وجود ابعاد كوچك تاثير بسياري در رفع نيازها، ايجاد آرامش و آسايش محلي دارد.

وي بيان داشت: بايد تلاش شود آنچه مورد نياز محله است احصاء و در قالب طرح و برنامه به مديران ارشد و تصميم سازان شهر پيشنهاد شود تا بر اساس آن بدانيم اولويت اول هر كدام از محلات ما كدام است و در چه زمينه اي بايد خدمات شهرداري جهت بهره مندي‌ شهروندان توسعه يابد.

شهردار منطقه يك خاطر نشان كرد: شكل گيري پروژه ها در مقياس خرد در محلات، سبب كارايي بيشتر آنها و از طرفي صرف و هزينه درست منابع درآمدي در شهر خواهد شد، بنابراين ما بايد ناحيه به ناحيه و محله به محله پروژه هاي خرد كه اثربخشي آن براي شهروندان بالاست، دريافت كنيم و براساس بضاعت شهرداري و مشكلات منابع درآمدي كه داريم، بتوانيم آن ها را به سرانجام برسانيم.

گفتني است؛ بررسي پروژه هاي كوچك مقياس محلي منطقه يك با حضور معاونين برنامه ريزي و توسعه شهري، حمل و نقل و ترافيك، خدمات شهري، فني و عمراني، اجتماعي، شهرداران نواحي و دبيران شوراياري محلات منطقه يك برگزار شد.