شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : مساله حمل و نقل عمومي در اين دوره اولويت بوده است
چهارشنبه، 31 اردیبهشت 1399 - 06:01 کد خبر:61129

شهردار تهران گفت: بحث حمل و نقل از ابتداي شروع دوره جديد مديريت شهري از الويت هاي شهرداري تهران بوده و با وجود مشكلات مالي زياد، خط ۶ و ۷ متروي تهران تكميل شد.

پيروز حناچي، شهردار تهران در نشستي  با حضور جامعه‌شناسان درباره رويكرد مديريت شهر تهران در دوره مديريتي خود گفت: در اين دوره تلاش بر اين است كه با نگاه اجتماعي وارد مديريت شهر شد اما در شهرداري با مشكل بدنه سنگين و تطابق نداشتن دخل و خرج در منابع مالي مواجه هستيم با اين حال موضوع تنوع طبقات اجتماعي و اقشار مختلفي كه در شهر تهران وجود دارد بايد مورد توجه قرار گيرد و فضايي ايجاد شود تا مسائل اجتماعي در نگاه مديريت شهري، پررنگ باشد. دولت تصور مي كند شهرداري غني است و  به آن كمك مالي نمي‌كند در حاليكه شهرداري با بدهيهاي انباشته روبرو است.

با وجود مشكلات مالي خط ۶ و ۷ مترو كامل شد

حناچي درباره موضوع حمل و نقل شهر تهران و معضلات آن بيان كرد: بحث حمل و نقل از ابتداي شروع اين دوره از شهرداري از پروژه‌هاي اولويت‌دار بود، در تامين منابع مالي اين حوزه به شدت مشكل داشتيم بانك‌ها تعامل لازم را با شهرداري ندارند، مثال آن هم بانك آينده است كه براي پرداخت ۹۱۰ ميليارد تومان پول شهرداري كه از محل فروش اوراق مشاركت تامين شده است، بهانه‌هايي مطرح مي‌كنند، با اين حال خط ۶ و ۷ مترو در اين دوره كامل شد. در بحث مترو اصلي‌ترين مشكل زيرساخت نيست بلكه مشكل تامين واگن است، ۶۳ واگن مترو قرار بود از چين تهيه كنيم كه قرارداد آن انجام  شده اما تحريم‌ها همه چيز را تحت تاثير قرار داد.

اختيارات شهرداري بايد زياد شود

حناچي افزود: نگاهي به ساختار شهرداري‌هاي دنيا نشان مي‌دهد كه اختيارات اين نهاد براي اداره شهر بسيار وسيع است اما در تهران اختياراتي كه وجود دارد محدود بوده و با وجود اينكه چندين بار تلاش شد تا دامنه اختيارات شهرداري وسيع‌تر شود اما اين اتفاق رخ نداد. با اين حال در اين دوره از شهرداري اقداماتي انجام شده كه شايد مهمترين آن توجه به اين بود كه گره معضلات تهران كورتر و وضعيت از آنچه بود خراب‌تر نشود. در دوره مديريت جديد شهرداري تلاش شد پروژه‌ها در مدت زمان كم و سريع تمام شود و آن دسته از طرح‌هاي نيمه كاره هم كه متوقف شده‌اند، به اين دليل است كه براي ادامه آن‌ها ترديد داريم.

تصويب قوانين جديد براي درآمد پايدار

حناچي در ادامه درباره تصويب دو لايحه جديد در مجلس بيان كرد: اتفاق ديگري كه در دوره جديد رخ داد تصويب لايحه منابع مالي پايدار براي شهرداري‌ها و دهياري‌ها و همچنين لايحه ماليات بر ارزش‌افزوده است كه منابع مالي پايدار شهرداري را افرايش مي‌دهد. پيش از اين سهم شهرداري سه درصد از ماليات بر ارزش افزوده و سهم دولت ۶ درصد در نظر گرفته شده بود اما اكنون در اين لايحه سهم شهرداري به چهاردرصد افزايش يافت كه در آخرين مراحل ابلاغ است.

تلاش براي ايجاد فضاي انساني در شهر

شهردار تهران گفت: در اين دوره تلاش شد فضاي شهر انساني شود، از جمله اقدامات در اين زمينه همان  باور به دوچرخه‌سواري است كه البته هيچ كدام از اعضاي دولت حتي وزير ورزش هم حاضر نشد ما را در ركاب زدن همراهي كند با اين حال مردم نسبت به اين موضوع حساسيت مثبت نشان مي‌دهند.

كاهش ساخت و ساز

او افزود: تلاش شد ساخت و ساز در تهران كاهش يابد، هرگز اين حجم از ساخت وساز در مركز شهرهاي پيشرفته وجود ندارد اما در تهران روزانه ۴۰ هزار تن نخاله ساختماني داريم كه اگر به عدد امحاي محيط‌زيست تبديل شود، رقم وحشتناكي را نشان مي‌دهد.

طرح ترافيك اجرا مي شود

شهردار تهران درباره تعيين تكليف طرح ترافيك افزود: تغييراتي كه به دليل كرونا در طرح ترافيك اعمال شد بعد از عيد فطر تغيير مي‌كند و از هشت صبح تا ساعت ۱۶، يعني در ساعت مياني روز ضوابط اعمال مي‌شود. در اين دوماه كه كرونا شيوع پيدا كرد، ۲۰۰ ميليارد تومان از منابع مالي شهرداري در حوزه حمل و نقل از دست رفت و ادامه اين روش ممكن نيست. البته همه شهرهاي دنيا چنين معضلي دارند با اين تفاوت كه از دولت كمك گرفتند اما در تهران دولت تصور مي‌كند شهرداري غني از منابع مالي است. با اين وجود تلاش شهرداري بر اين است كه با هزينه كمتري شهر را اداره كنيم. شرايط پيش از كرونا هم بحراني بود و حالا بحراني‌تر شده است، چرا كه درآمد كاهش پيدا كرده و هزينه‌ها بيشتر شده است.