شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : خدمات جديد در سامانه و اپليكيشن «تهران من» براي مقابله با كرونا
سه شنبه، 13 اسفند 1398 - 11:23 کد خبر:61067

خدمات جديد سامانه ۱۳۷ در خصوص مقابله با شيوع ويروس كرونا روي سامانه و اپليكيشن «تهران من» قرار گرفت و ثبت درخواست سرويس‌هايي كه شهرداري تهران در ارتباط مستقيم با شهروندان در اين حوزه ارائه مي‌كند به سادگي امكان پذير شده است.
به گزارش روابط عمومي سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران، در پي شيوع بيماري كرونا و با توجه به اهتمام شهرداري تهران براي ايفاي نقش در پيشگيري از گسترش هرچه بيشتر آن، برخي خدمات را به صورت غيرحضوري و از طريق سامانه «تهران من» ارائه مي‌كند.

از جمله موضوعاتي كه به تازگي در سامانه ثبت درخواست‌هاي مردمي ۱۳۷ به «تهران من» افزوده شده، خدماتي است كه در اين شرايط مي‌تواند كمكي در جهت پيشگيري از شيوع بيشتر كرونا باشد. شهروندان با مراجعه به اپليكيشن يا سامانه تهران من و در قسمت ۱۳۷ مي‌توانند با انتخاب موضوع «كرونا» به سه دسته از اين اقدامات دسترسي داشته و درخواست خود را ثبت و پيگيري كنند.
شهروندان تهراني اعم از پزشكان، پرستاران و نيروهاي امدادي در اين شرايط با ثبت نام به عنوان داوطلب در بخش اول مي‌توانند در جهت كمك به شهر و همشهريان خود براي مبارزه همگاني با ويروس كرونا گام بردارند.   
در بخش دوم، شهروندان مي‌توانند اقلام بهداشتي و ضدعفوني كننده را جهت كمك به ساير شهروندان اعلام نمايند تا شهرداري تهران در اسرع وقت نسبت به جمع آوري و توزيع آن اقدام نمايد.
با توجه به اينكه باز بودن اماكن عمومي غيرضروري در اين شرايط مي‌تواند موجب گسترش بيماري باشد، شهروندان مي‌توانند در خصوص برگزاري هرگونه تجمعات، همايش‌ها، بازارهاي محلي و باز بودن مجموعه‌هاي ورزشي و غيره به شهرداري تهران اطلاع رساني كنند تا به سرعت اقدام مقتضي در اين رابطه صورت گيرد.

همچنين شهروندان مي‌توانند در تماس با سرشماره ۱۳۷ و با شماره گيري كد ۶ به بخش ويژه مرتبط با مقابله با كرونا متصل شوند و موارد فوق را به صورت تلفني نيز اعلام نمايند.

گفتني است سازمان فاواي شهرداري تهران كه به تازگي نسخه جديدي از اپليكيشن «تهران من» را رونمايي كرده است خدمات غيرحضوري بسياري را در جهت تسهيل پرداخت‌هاي شهري، انواع قبوض و امكان خريد آنلاين بليت تك سفره مترو و شارژ كارت بليت مترو و اتوبوس ارائه مي‌كند.

همچنين در سامانه تهران من به نشاني my.tehran.ir و اپليكيشن ويژه آن كه از كافه بازار و گوگل پلي قابل دانلود است، خدمات ويژه شهري در حوزه حمل و نقل، پارك حاشيه‌اي و همچنين خدمات غيرحضوري در حوزه شهرسازي كه شهروندان را از حضور در دفاتر و شهرداري‌هاي نواحي و مناطق بي‌نياز مي‌كند به سادگي در دسترس قرار گرفته است.