شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : حناچي: اقدسيه يك ملك معمولي است
دوشنبه، 14 بهمن 1398 - 11:20 کد خبر:61027

شهردار تهران در خصوص فروش ملك اقدسيه آن را يك خانه معمولي خواند كه جزو ميراث فرهنگي تلقي نمي‌شود.

پيروز حناچي در حاشيه يكصد و نود و پنجمين جلسه شوراي شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره بودجه سال ۹۹ شهرداري اظهار داشت: بودجه‌اي كه امروز ارائه شد ۳۰ هزار و ۲۰۰ ميليارد تومان است كه با توجه به مساله تورم در نظر گرفته شده است.

او با بيان اينكه بر ميزان بودجه شهر تهران با شوراي شهر به توافق رسيديم اظهار داشت: امروز سرفصل‌هاي اختصاصي بودجه در صحن شورا قرائت شد و تلاش مي‌كنيم كه به درآمدهاي پايدار برسيم.

وي در پاسخ به سوالي درباره قطع دسترسي اعضاي شوراي شهر به سامانه طرح‌هاي تفصيلي در خصوص فروش ملك اقدسيه اظهار داشت: بگذاريد به عنوان يك استاد دانشگاه حوزه معماري و شهرسازي جوابتان را بدهم اين ملك خانه معمولي كه مربوط به اواخر دوران پهلوي دوم بوده و پلان تشريفاتي دارد اينجا مقداري آينه‌كاري و گچ كاري دارد اما سبك ملي ندارد و جزو ميراث فرهنگي محسوب نمي‌شود.

او در خصوص فروش ملك اظهار داشت: شهرداي براي فروش نيز به گونه‌اي عمل مي‌كند كه تعادل منطقه به هم نخورد و اصراري بر تخريب اين ملك وجود ندارد.

او در خصوص بسته شدن سامانه طرح تفصيلي بر روي اعضاي شوراي شهر گفت: اين موضوع را بررسي مي‌كنيم.

وي درباره توسعه حمل و نقل عمومي اظهار داشت:‌ تاكنون هر حرفي زديم اجرا كرديم و تا اين لحظه دو خط مترو به بهره‌برداري رسيده و متروي تهران روزانه دو ميليون و ۵۰۰ هزار نفر را جابجا مي‌كند.

او با بيان اينكه با گران شدن نرخ بنزين تعداد مسافران مترو ۱۵ درصد افزايش داشته اظهار داشت: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي از ولويت‌هاي شهرداري است كه با كمك دولت نوسازي و بازسازي حمل و نقل عمومي را انجام دهيم و بر تعداد آ‌نها بيفزايم در اين برنامه توسعه اتوبوس‌هاي برقي مدنظر قرار گرفته است چرا كه تهران چاره‌اي به جز برقي اتوبوس‌ها با توجه به تردد روزانه حدود ۶۰۰ كيلومتر در سطح شهر كه بر آ‌لودگي هوا دامن مي‌زند ندارد.

وي در خصوص اوراق مشاركت اظهار داشت: موضوع اوراق مشاركت مساله ديگري است كه مي‌توان از آن در زمينه حمل و نقل عمومي استفاده كرد همچنين دولت براي توسعه مترو فاينانس در نظر گرفته كه بايد آن را پيگيري كنيم.

شهردار تهران در پاسخ به سوالي در خصوص تغيير طرح ترافيك در پايتخت گفت: طرح ترافيك يك مكساله كارشناسي است اما هر موضوعي كه سبب بهتر شدن و يا تاثيرگذاري بيشتر آن شود را مي‌پذيريم. البته اين مساله با همكاري شوراي ترافيك انجام مي‌شود. راهبرد استراتژيك ما در پايتخت توسعه حمل و نقل عمومي است و اقدامات لا زم را در اين زمينه انجام مي‌دهيم.