شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : خيابان هاي سي متري نيروي هوايي و امامت ميزبان نمايش شهر بدون زباله
یکشنبه، 24 آذر 1398 - 07:58 کد خبر:60960

همزمان با اجراي طرح فوريتي نگهداشت شهر، نمايش "شهر بدون زباله" در خيابان هاي سي متري نيروي هوايي و امامت به معرض ديد شهروندان در آمد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ۱۳، در راستاي سياستهاي كلان شهردار تهران مبني بر بازگرداندن حيات شهري، كاهش هزينه هاي جاري و ارتقاء سطح كيفيت زندگي شهروندان، روز هاي چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته، اجراي طرح نگهداشت شهر در محدوده ي منطقه ۱۳ در دستور كار قرار دارد.

طرح فوريتي نگهداشت شهر با توجه به بررسي پيام هاي ۱۳۷ و ۱۸۸۸، بازديد هاي ميداني و ملاقات مردمي با فعاليت كارگران و استفاده از امكانات و ماشين هاي تخصصي در محدوده ناحيه ۳ اجرايي شد.

اين طرح در كليه آيتم هاي مرتبط با خدمات شهري، عمراني و ترافيكي در حيطه فضاي سبز(هرس درختان، كاشت نهال نارنج و نشا هاي مناسب)، خدمات شهري(لايروبي انهار،تخليه حوضچه هاي زباله گير، شستشوي مخازن)، زيباسازي(حذف زوائد فيزيكي)، ساماندهي(لانه كوبي و مبارزه مكانيكي با موش)، پسماند(آموزش شهروندي در بحث تفكيك پسماند و اهداي جوايز به خانواده هاي فعال)، محيط زيست، لكه گيري و روكش آسفالت معابر و نصب و رفع "علائم ترافيكي" و "تابلو هاي راهنماي مسير" و "ايستگاه هاي اتوبوس" به مرحله اجرا درآمد.

همچنين، با توجه به اجراي نمايش بدون شهر بدون زباله، مردان نقره اي با اجراي حركات نمايشي و توزيع بروشور، شهروندان را به داشتن شهري پاك و بدون زباله از طريق تفكيك پسماند تشويق كردند.