شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : منطقه ۱۷ در شاخص هاي برخورداري از سرانه هاي خدماتي و زيرساخت، وضعيت مناسبي ندارد
شنبه، 16 آذر 1398 - 08:10 کد خبر:60944

مديرعامل سازمان نوسازي شهر تهران در جلسه ستاد بازآفريني منطقه ۱۷ كه با هدف بررسي سند توسعه محلات چهارده گانه اين منطقه برگزار شد، تصريح كرد: منطقه ۱۷ عليرغم ظرفيت ها و فرصت هاي بي نظيري كه دارد، در شاخص هاي برخورداري از سرانه هاي خدماتي و زير ساخت در مقايسه با ساير مناطق، از وضعيت مناسبي برخوردار نيست.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بين الملل سلزمان نوسازي شهر تهران، علي اكبري در اين جلسه خاطرنشان كرد: نكته اي كه امروز در مجموعه مديريت شهري قابل توجه بوده، پيگيري و توجه به مطالبه و اهميت دادن خواسته‌هاي كساني است كه در محله زندگي مي كنند. اين موضوع باعث شده تا يك فرايند مشاركت محوري در تهيه برنامه هاي توسعه شكل گيرد.

مديرعامل سازمان نوسازي شهر تهران در ادامه افزود: ما به سهم خود مجموعه اقدامات را تعريف كرده و درحال اجراي آن ها هستيم، خواهشي كه از دستگاه‌هاي مختلف دارم اين است كه در اجرايي شدن اين پروژه ها كمك كنند، زيرا تنوع و حجم مشكلات تا حدي است كه نياز به كمك و نگاه همكارانه همه ي دستگاه ها  دارد و قطعا اقدامات شهرداري به تنهايي براي تحقق اين پروژه ها كافي نخواهد بود.

وي با بيان اين كه برخورداري و نگاه همراه با تبعيض مثبت به محلات و مناطقي كه ميزان برخورداري پايين تري دارند، مورد توجه شهرداري و شوراي شهر تهران قرار دارد، عنوان كرد: منطقه ۱۷ عليرغم ظرفيت ها و فرصت هاي بي نظيري كه در شهر تهران دارد، در شاخص هاي برخورداري از خدمات و زير ساخت ها و آن چيزي كه سطح كيفيت زندگي را تعيين مي كند، وضعيت خيلي مناسبي را در مقايسه با ساير مناطق تهران ندارد؛ به همين خاطر  مجموعه مديريت شهري نگاه ويژه اي به منطقه ۱۷ دارد و تلاش مي‌كند تا شكاف برخورداري را كاهش دهد.

جمع آوري ۲۰۸ تير برق در منطقه ۱۷

در بخش ديگر اين نشست محمود كلهري، شهردار منطقه ۱۷ با تشريح بخش هاي مختلف طرح بازآفريني محلات، در خصوص جمع آوري تيرهاي برق منطقه ۱۷ گفت: براي كار نكردن بهانه هاي بسيار زيادي است، اما بايد تشكر ويژه اي از اداره برق منطقه، كه مطالبه چندين ساله مردم را ظرف مدت كوتاهي اجرايي كردند، داشته باشم. اين انتظار نيز از ساير دستگاه ها مي رود كه در اين خصوص با ما همكاري هاي لازم را داشته باشند. شروع اين پروژه تا اجراي آن كمتر از ۴۰ روز زمان برد. اما ظرف همين مدت كوتاه حدود ۲۰۸ پايه در منطقه جا به جا شد. با توجه به همكاري خوب اداره برق با ما در اجراي اين پروژه، به اميد خدا تا پايان سال اين مطالبه به حق شهروندان را محقق خواهيم كرد.