شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : بازتواني 450 مادر آسيب ديده اجتماعي در مركز مادر و كودك منطقه 15
سه شنبه، 5 آذر 1398 - 09:07 کد خبر:60922

450 مادر آسيب ديده در مركز مادر و كودك منطقه 15 درمان و بازتواني شده اند.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 15، اكبر مختاري معاون اجتماعي و فرهنگي منطقه با اعلام اين خبر گفت: اين مركز نخستين بار در كشور به منظور بازتواني و درمان مادران معتاد و آسيب ديده  اجتماعي در سال 96 در اين منطقه افتتاح شد.

وي با اشاره به اينكه مركز مادر و كودك منطقه با مشاركت  «جمعيت تولد دوباره» راه‌اندازي شده است، افزود: تاكنون 450 مادر در اين مركز بازتواني و درمان شده اند.

مختاري خاطرنشان كرد: زنان آسيب ديده اجتماعي باردار يا داري فرزند زير 12 سال در اين مركز پذيرش مي شوند كه خدماتي شامل سم زدايي، درمان، مشاوره هاي روانپزشكي، مددكاري خانوادگي و چكاپ پزشكي به آنان ارائه مي شود. 

معاون اجتماعي و فرهنگي منطقه يادآور شد: كارگاه هاي آموزشي كسب مهارت زندگي و آموزش خياطي براي مادران وكلاسهاي هنري وآموزشي، قصه گويي و مهد كودك مركز نيز براي كودكان قابل بهره برداري بوده و كودكان در سن پيش دبستاني نيز مي توانند از مركز پيش دبستاني سراهاي محله بهره مند شوند.

مختاري ادامه داد: در حال حاضر اين مركز ظرفيت نگهداري 40 مادر و كودك را داراست و مادران آسيب ديده اجتماعي به صورت خود معرف تحت درمان و حمايت‌هاي پس از آن شامل بازتواني و حرفه‌آموزي قرار مي گيرند.

وي در پايان گفت: زنان و كودكان مراجعه كننده به اين مركز مي‌توانند از يك تا شش ماه از خدمات توانبخشي و ترك اعتياد استفاده كنند.