شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : مسجد جامعي: سمپوزيوم حضور زنان را در حوزه مجسمه‌سازي پر رنگ كرده است
شنبه، 18 آبان 1398 - 12:00 کد خبر:60906

احمد مسجد جامعي عضو شوراي اسلامي شهر تهران از نهمين سمپوزيوم مجسمه‌سازي تهران در بوستان نوروز بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان زيباسازي شهر تهران، احمد مسجدجامعي عصر روز ۱۷ آبان‌ماه با حضور در بوستان نوروز از نهمين سمپوزيوم بين‌المللي مجسمه‌سازي تهران كه در حال برگزاري است ديدن كرد. مسجد جامعي پس از بازديد از آثاري كه در حال ساخت هستند و گفت‌وگو با برخي از هنرمندان بخش حرفه‌اي و دانشجويي گفت: خوشبختانه حضور زنان در حوزه مجسمه‌‌سازي به ويژه در عرصه مجسمه‌هاي شهري به مدد برگزاري سمپوزيوم مجسمه‌سازي تهران بيشتر شده و شاهد هستيم كه در اين دوره نيز حضور بانوان مجسمه‌ساز پررنگ است.

وي با اشاره به يكي از نكات مثبت اين رويداد هنري گفت: بخش دانشجويي يكي از ابتكارات خوب سمپوزيوم مجسمه‌سازي تهران است كه طي سال‌هاي اخير سبب‌شده نسل جديدي در اين عرصه ظهور كنند. در بخش دانشجويي نهمين سمپوزيوم مجسمه‌سازي تهران نيز شاهد حضور پرقدرت دانشجويان هستيم كه اين موضوع مي‌تواند ما را به آينده اين هنر اميدوار كند.

عضو شوراي اسلامي شهر تهران در ادامه افزود. تهران آنقدر در عملكرد خود در برگزاري سمپوزيوم مجسمه موفق بوده كه اين تجربه را در اختيار ساير مراكز استان‌ها نيز قرار داده و برخي شهرها همچون تبريز، مشهد، كرمان، كيش و رفته‌رفته در ساير شهرها شاهد ادامه اين سنت خواهيم بود.

مسجدجامعي، درباره تاثير سمپوزيوم بر المان‌ها و مجسمه‌هاي شهري، گفت: اساتيد اين رشته بايد ارزيابي كنند و گزارشي از دوره‌هاي قبلي اين رويداد هنري ارائه دهند. اما من تا به حال از 9 دوره اين سمپوزيوم بازديد كرده‌ام و شاهد رشد هنرمندان در آن بودم. گاه دانشجويي كه دستيار است در سال بعد تبديل به هنرمند بخش اصلي اين رويداد شده و گاه هنرمندان بخش اصلي در سال‌هاي بعد داور اين رخداد مهم هنري شده‌اند. سمپوزيوم بهترين بستر براي رشد هنرمندان است و باعث ارتباط مردم با مجسمه‌ و مجسمه‌سازان شده است.

وي همچنين گفت: اميدوارم سازمان زيباسازي به دنبال برگزاري سمپوزيوم فضايي را به عنوان باغ مجسمه در نظر بگيرد تا مجسمه‌ها به خوبي به نمايش گذاشته شوند و در گزارش عملكرد سال آينده دبير سمپوزيوم در مورد ايجاد فضاهاي هنري جديد در شهر اطلاعات خوبي به شهروندان ارائه كند.

وي در پايان ضمن ابراز گلايه از تاخيري زماني كه در روند مستمر برگزاري اين سمپوزيوم ايجاد مي‌شود گفت: سمپوزيوم تاكنون جايگاه خوبي نزد هنرمندان خارجي و داخلي پيدا كرده است؛ اما تغيير مداوم در زمان برگزاري اين سمپوزيوم باعث شده كه اين رويداد نتواند جاي خود را در تقويم بين‌المللي رويدادهاي هنري پيدا كند.

نهمين سمپوزيوم بين‌المللي مجسمه‌سازي تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگري عباس آباد، مجاور بوستان نوروز برگزار مي‌شود.