شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : قصه گويي سالمندان براي كودكان در منطقه ۱۵
سه شنبه، 9 مهر 1398 - 08:26 کد خبر:60845

كارگاه هاي قصه گويي و خاطره گويي اعضاي كانون سالمندان منطقه ۱۵ همزمان با روز جهاني سالمند برپا مي شود.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ۱۵، اكبر مختاري معاون اجتماعي فرهنگي منطقه با بيان اين خبر گفت: اين برنامه امروز به همت اداره سلامت منطقه در خانه كودك سراهاي محله برگزار مي شود تا پيوندي بين نسل گذشته و آينده برقرار و كودكان امروز از داستان هاي شفاهي پدربزرگ ها و مادربزرگ ها بهره مند شوند.

مختاري با تشريح برنامه هاي ديگري كه به مناسبت همين روز انجام مي شود، افزود: برپايي ميز خدمت با ارائه خدمات مشاوره، طب سالمندي، توزيع بروشور آموزشي، عضوگيري كانون سالمندان، اجراي برنامه ي گفتگو در شهر با موضوع اشتراك تجربيات سالمندي و برپايي كارگاه سبك زندگي و نشاط سالمندي در سراهاي محله از جمله اين برنامه هاست.

وي اضافه كرد: جشنواره عكاسي «۶۵+ ساله ها» با هدف ارج نهادن به جايگاه سالمندان، ارزش گذاري و توجه بيشتر شهروندان به اين نسل و موضوع سالمند و معنويت، سالمند و تحرك، نشاط اجتماعي، سالمند و خانواده، سالمند و شهرنشيني، سالمند و تكنولوژي و سالمند و فعاليت هاي فرهنگي، هنري و اجتماعي  برگزار مي شود كه علاقه مندان مي توانند آثار خود را تا ۱۵ مهر به نزديكترين خانه سلامت سراي محله خود تحويل دهند.

معاون اجتماعي فرهنگي منطقه در ادامه به كمپين ۶۵+ ساله ها  با عنوان « براي ۶۵+ ساله هاي شهرم چه مي كنم » اشاره كرد و گفت: خدمات ويژه اي در اين كمپين با مشاركت سازمانها، شهروندان و انجمن هاي مردم نهاد به سالمندان ارائه مي شود. از جمله اينكه سالمندان عزيز امروز مي توانند با مراجعه به بيمارستان جواد الائمه براي تشخيص و درمان بيماري ها از خدمات متخصص زنان، ارتوپد و همچنين تخفيف ۵۰درصدي در غربالگري تراكم استخوان و ماموگرافي بهره مند و ويزيت رايگان شوند.

به گفته وي خانه ديابت حكيم نيز براي سالمندان تخفيف ۱۰درصدي خريد محصولات غذايي بدون قند، دستگاه نوار قندخون و فشارخون در نظر گرفته است كه شهروندان مي توانند به خانه سلامت سراي محله افسريه جنوبي واقع در خيابان ۱۳ بين ۱۵متري دوم و سوم مراجعه كنند.