شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : گام هاي موثر و رو به جلو سازمان مديريت بسماند با تعامل استانداري تهران
دوشنبه، 8 مهر 1398 - 11:00 کد خبر:60844

مدير عامل سازمان مديريت پسماند با بيان اينكه دستگاه ها و سازمان هاي اداري با توجه به قانون مديريت پسماند و مديريت سبز مكلف به رعايت تفكيك پسماند از مبدا هستند، اعلام كرد: آمادگي داريم در اين حوزه گزارشات لازم را ارائه دهيم تا گام هاي موثر و رو به جلو با تعامل استانداري تهران برداريم.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند، صدرالدين عليپور در جلسه شوراي اداري استانداري و در جمع مديران و شهرداران شهرستان هاي استان تهران اظهار كرد: مديريت پسماند تنها با حمايت و پشتيباني شهروندان و دستگاه هاي اجرايي به صورت بهينه اجرا مي شود.

او با اشاره به پيگيري و حمايت دستگاه هاي اجرايي از اين سازمان، افزود: در همه جاي دنيا مبحث تفكيك به عنوان پايه و اساس مديريت پسماند مطرح است و در همين راستا اين سازمان طرح كاهش توليد پسماند و راهكارها را دنبال مي كند.

انوشيروان محسني بندپي نيز با اشاره به اينكه  آلودگي‌هاي محيطي در استان تهران وضعيت مطلوبي ندارد، تصريح كرد: اين امر به شكلي است كه حتي افزايش كودكان اوتيسم، ناشي از همين موارد است. در ساير كشورها براي اين گونه آلودگي‌هاي محيطي چاره انديشي‌ها آغاز شده به شكلي كه كشورهاي در حال توسعه نظير هند مشغول جمع‌آوري و كاهش ظروف يك بار مصرف هستند.

استاندار تهران با اشاره به نامطلوب بودن توليد اين حجم از زباله تر در تهران، ادامه داد: بايد در دستگاه‌هاي اجرايي تفكيك از مبدا آغاز شود و در اين مسير همه دستگاه‌ها به ويژه شهرداري‌ها، فرهنگسازي و آموزش شهروندان در اين حوزه را در دستور كار خود قرار دهند.