شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : ضريب ايمني پل هاي عابر پياده منطقه21 مورد بازنگري قرار گرفت
دوشنبه، 8 مهر 1398 - 09:18 کد خبر:60842

با هدف ارتقاي سطح شاخص هاي HSE شهروندي، "ضريب ايمني پل هاي عابر پياده" منطقه21 مورد بازنگري دقيق و كارشناسي قرار گرفت. 
به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه21، زهرا ميرزايي پور سرپرست سامانهHSE (مديريت بهداشت، ايمني و محيط زيست) اين منطقه21 با اعلام خبر فوق گفت: باتوجه به اينكه يكي از مهم ترين سرفصل هاي سامانهHSE، اقدامات ايمني و ارتقاي سطح شاخص هاي HSE شهروندي است؛ از اين رو اداره HSE بازديدهاي مدون از پل هاي عابر پياده سطح منطقه21 را با هدف كاهش خطرات در دستوركار ويژه قرار داده است. 
وي در ادامه افزود: يكي از مباحث مهم در ايمني تردد شهروندان و دانش آموزان، استفاده از پل‌هاي هوايي عابر پياده در سطح شهر به منظور كاهش خطرات جاني و تصادفات است، از اين رو بازنگري پل هاي عابر سطح منطقه21 از طريق تكميل چك ليست هاي مربوطه و بررسي وضعيت كلي آنها در سطح اين منطقه صورت پذيرفت. 
بنا بر اين گزارش؛ بررسي وضعيت سيم كشي ها، وضعيت عمومي سازه، عرض عرشه، زيبايي و نظافت و روشنايي پل ها، نوع كفپوش، كيفيت، وضعيت سقف و همچنين حفاظ گذاري آنها از اولويت هاي مهم در اين پايش سراسري محسوب شده است. 
ميرزايي پور در پايان خاطرنشان كرد: در جريان اين طرح، كليه عدم انطباق ها؛ ارزيابي و براساس دو عنصر "شدت و احتمال"، اولويت بندي شده و به منظور رفع خطرات و بهبود وضعيت ايمني به حوزه هاي مربوطه اعلام شده است تا در اسرع وقت نسبت به رفع عدم انطباق هاي اعلام شده اقدامات لازم صورت گيرد.