شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : پتانسيل شرق تهران براي اجراي پروژه هاي زيست محيطي
یکشنبه، 31 شهریور 1398 - 11:06 کد خبر:60828

جلسه اي به منظور ارزيابي عملكرد محيط زيستي شهرداري منطقه۱۳ با حضور انصاري مدير كل محيط زيست و توسعه پايدار شهرداري تهران و هيئت همراه به ميزباني رحمان زاده، شهردار منطقه صبح امروز يكشنبه ۳۱ شهريور در سالن كنفرانس ساختمان ستادي برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ۱۳، مرتضي رحمان زاده، شهردار منطقه ضمن عرض خير مقدم و ابراز خرسندي از حضور مديران ارشد اداره كل محيط زيست شهرداري تهران در اين منطقه به منظور بهره مندي از تجربيات و تدابير كاري اين مجموعه در سال ۹۸، آمادگي كامل اين منطقه براي اجراي برنامه و طرح هاي محيط زيستي در اين منطقه به صورت پايلوت اعلام كرد.

وي افزود: از بدو ورودم به شهرداري منطقه ۱۳ و با توجه به سوابق كاري و تحصيلاتم در زمينه محيط زيست، تمام تلاشم را براي تدوين برنامه هاي محيط زيستي انجام داده و محيط زيست را به عنوان يكي از اولويت ها و رويكرد هاي اصلي خود در اين مجموعه قرار دادم تا بتوانم با همكاري و همراهي مجموعه مديران و كاركنان، گام هاي اثربخشي در اين زمينه بردارم.

شهردار منطقه ضمن اشاره به اقدامات شاخص اين منطقه در زمينه هاي مختلف شامل رنگ در شهر، بافت فرسوده، برنامه هاي سه شنبه بدون خودرو، احداث مسير ويژه دوچرخه، احياي شبكه قنات ها و... ادامه داد: علاوه بر اجراي طرح فوريتي نگهداشت شهر در روز هاي پنجشنبه با فعاليت حدود ۳۰۰ كارگر و اجراي مباحث مربوط به محيط زيست در اين طرح،  فرهنگسازي استفاده از كيسه هاي پارچه اي بين شهروندان با توزيع آن در نانوايي ها و ميادين ميوه و تره بار در دستور كار اين منطقه قرار گرفت كه اميدواريم با تقويت آن در كل محدوده اين امر را نهادينه كنيم.

شهردار منطقه در بخشي ديگر از صحبت هايش  با اشاره به لزوم زيست پذير كردن محل زندگي شهروندان تصريح كرد: با توجه معضل مجرد نشيني در بافت فرسوده اين منطقه، سعي كرديم با اقدامات مختلف عمراني، خدمات شهري و فرهنگي در اين محدوده، اين نقاط را براي اهالي سكونت پذير كنيم.

وي در خصوص طرح تصفيه خانه، آبياري بوستان جنگلي سرخه حصار و مشاعات شهري مواردي را مطرح كرد. 

همچنين انصاري، مدير كل محيط زيست و توسعه پايدار شهرداري تهران  ضمن تشكر از اقدامات مختلف و در  خور توجه شهرداري منطقه ۱۳ در زمينه محيط زيست، نگاه مثبت شهردار منطقه و گرايشات زيست محيطي ايشان در فعاليت هاي مختلف شهري را  قابل تقدير دانست.

وي با اشاره به خطي مشي ها و سياست هاي كلان كشور و ابلاغيه شهرداري تهران  زمينه محيط زيست و نمود آن در برنامه هاي توسعه و... تصريح كرد: اين رويكرد ها و مشكلات موجود وظيفه ما در بهبود اين وضعيت سنگين تر مي كند.

انصاري با اشاره به گام مثبت صورت گرفته در دوره قبلي مبني بر تغيير ستاد محيط زيست به اداره كل ادامه داد: در گام بعدي سعي داريم با برنامه ريزي مشخص، شاخص محيط زيست در بخش هاي مختلف مناطق، معاونت ها، شركت ها و سازمان ها و... را به صورت كامل پياده كنيم 

وي با اشاره به آيين نامه اجرايي مديريت سبز در كليه دستگاه ها و ابلاغيه شهرداري تهران در اين زمينه ابراز اميدواري كرد با همكاري نيرو هاي متخصص بتوانيم موارد و موضوعات مرتبط در اين زمينه را در كليه بخش ها نهادينه كنيم و به نحو مطلوب پيش ببريم.

مدير كل محيط زيست و توسعه پايدار شهرداري تهران  با بيان اينكه منطقه۱۳ اقدامات آموزشي و فرهنگي قابل توجهي  در محلات با همكاري كانون هاي مردمي انجام داده است ابراز اميدواري كرد كه با تقويت اقدامات در اين زمينه شاهد تسري اين امر در قشر هاي مختلف هاي مردم باشيم. 

وي به ظرفيت هاي فوق العاده و پتانسيل خوب شرق تهران براي پروژه هاي زيست محيطي اشاره كرد و ادامه داد: اداره كل محيط زيست شهرداري تهران همكاري لازم را براي پيشبرد اهداف محيط زيستي با اجراي برنامه ها، طرح ها و اقدامات مختلف در منطقه ۱۳ انجام مي دهد.

گفتني است ، پس از جلسه بازديدي نيز از  پروژه هاي نيروگاه خورشيدي ناحيه دو ، فعاليت هاي زيست محيطي سراي محله نيروي هوايي و پروژه شهيد شوشتري به عمل آمد