شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : آماده باش ستاد مديريت بحران منطقه ۱۵ در ايام عزاداري
یکشنبه، 17 شهریور 1398 - 07:15 کد خبر:60799

ستاد مديريت بحران  منطقه ۱۵ در دهه نخست ماه محرم به منظور پيشگيري از بروز هرگونه حادثه احتمالي در آماده باش به سر مي برد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ۱۵، منوچهر رحيمي دبير ستاد مديريت بحران شهرداري منطقه گفت: اعضاي اين ستاد در ساعات غيراداري ايام سوگواري محرم (از روز اول تا هشتم محرم) به‌صورت آنكال (در دسترس) بودند و در روزها و شب‌هاي تاسوعا و عاشورا نيز در وضعيت آماده باش زرد قرار دارند و خودروها و تجهيزات امداد و نجات موجود در پايگاه هاي پشتيباني مديريت بحران در وضعيت عمليات است.

وي اضافه كرد: با همكاري منطقه ۸ عمليات سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران اكيپ هاي عملياتي در محل هاي پر تردد محله هاي منطقه مستقر است.

رحيمي با اشاره به اينكه با هدف ايمن‌سازي مساجد، حسينيه ها و تكايا و هيئت‌هاي مذهبي، دستورالعمل رعايت نكات ايمني در مراسم هاي عزاداري تهيه و به نواحي اطلاع رساني شده است، افزود: كارشناسان واحد پيشگيري منطقه هشت عمليات سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران نيز ضمن بازديد از تكيه ها و حسينيه هاي منطقه، تذكرات و آموزش هاي لازم را به مسئولين مربوطه ارائه مي كنند.

دبير ستاد مديريت بحران منطقه در ادامه به چند بند از دستورالعمل اشاره كرد و گفت: خودداري از انجام  انشعاب غيراستاندارد برق و گاز توسط افراد غيرمتخصص، عدم نگهداري كپسول‌هاي گاز و ديگر مواد نفتي و شيميايي(رنگ يا تينر) در داخل مساجد، حسينيه‌ها و تكايا و پيش‌بيني وسايل اطفاي حريق و كمك‌هاي اوليه در مساجد، حسينيه‌ها و تكايا و آموزش نحوه استفاده از آنها به افراد مشخص شده از جمله بندهاي اين دستورالعمل است.

رحيمي با بيان اينكه صداي بلندگوها طوري باشد كه براي ساكنان محل و بيمارستان‌هاي مجاور مزاحمت صوتي ايجاد نكند، افزود: درب مساجد و حسينيه‌ها به سمت بيرون باز شده و از قراردادن هرگونه اشياي و وسايل غير ضروري كه موجب مسدود شدن راه عبور و مرور باشد، اكيداً خودداري شود.