شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : نشست تخصصي "صنعت و سكونت؛ هم نشيني پنجاه ساله" در منطقه21 برپا شد
شنبه، 16 شهریور 1398 - 06:05 کد خبر:60797

نشست تخصصي "صنعت و سكونت؛ هم نشيني پنجاه ساله" در منطقه21 با حضور بوچاني رئيس مركز مطالعات و برنامه ريزي شهر تهران و رحماني شهردار ورودي غربي پايتخت برپا شد. 
به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه21، رحماني شهردار اين منطقه در ابتداي نشست تخصصي "صنعت و سكونت؛ هم نشيني پنجاه ساله" با اشاره به اين نكته كه منطقه21 پيشگام تشكيل "شوراي پژو هش" در بين مناطق 22گانه است، گفت: ديگر نمي توان كلانشهري مانند تهران را به روش سنتي اداره كرد، به همين علت يكي از عمده دلايل تشكيل اين شورا، مبحث نوآوري و خلاقيت است تا بتوان با بهره گيري از روش هاي نوين گره از سر راه مشكلات برداشت. 
وي همچنين با بيان اينكه اجراي تمامي طرح هاي نوآورانه در منطقه21 حاصل خروجي هاي اتاق فكر هستند، افزود: منطقه21 چهارمين منطقه شهر تهران به لحاظ وسعت است و در اين پهنه، تلفيقي از صنعت و سكونت در مجاورت يكديگر مشاهده مي شود؛ همچنين از نقطه نظر انجام پروژه هاي عمراني و تحقق درآمد در منطقه21 موفقيت هاي چشمگيري حاصل شده است. 
شهردار منطقه21 در ادامه صحبت هاي خود در زمينه اجراي طرح هاي نوين در اين منطقه، به مواردي از جمله تعامل مطلوب با صنايع در راستاي تحقق بحث مسئوليت هاي اجتماعي آنها(CSR)، تعيين دانش آموزان به عنوان سفيران مديريت شهري و آموزش رباتيك با محوريت تفكيك پسماند از مبدا در مدارس، آغاز پروژه پژوهشي طراحي و اجراي "ربات هوشمند تفكيك پسماند" با همكاري دانشگاه شهيد رجايي، طراحي و بهره برداري از خودروي مخزن شوي با آب گرم با استفاده از نيروي حرارتي مازاد موتور خودرو، انعقاد تفاهم نامه همكاري با دانشگاه صنعتي شريف جهت پيشبرد كارها و ... اشاره كرد. 
بوچاني رئيس مركز مطالعات و برنامه ريزي شهر تهران در ادامه اين نشست تخصصي با تاكيد بر اين نكته كه 13كميته پژوهشي در تهران داريم، گفت: پيرو تاكيدات شهردار محترم كلانشهر تهران، براي نخستين بار تشكيل كميته هاي پژوهشي در مناطق 22گانه را برپايه هشت رويكرد اصلي در دستوركار ويژه قرار داده ايم. 
وي در همين خصوص تصريح كرد: منطقه21 به عنوان يك فرصت جدي براي آينده شهر تهران مطرح است به واسطه اينكه در محدوده اين پهنه شهري تلفيقي از صنعت و سكونت ديده مي شود و با بهره گيري مطلوب از بستر فعلي اين منطقه مي تواند نمايشگاه دستاوردهاي صنعت در تهران را راهبري كرده و به معرض نمايش همگان بگذارد. 
بوچاني همچنين تاكيد كرد: نوآوري، صرفا استفاده از تكنولوژي نيست؛ كار اصلي ما در "كميته هاي پژو هش" شنيدن و به كاربستن روش هاي نوآورانه از مجموعه هايي است كه به صورت تخصصي اين كارها را انجام مي دهند و نوآوري ثمره تلاش هاي شبانه روزي آنهاست. 
لازم به ذكر است؛ در پايان نشست تخصصي "صنعت و سكونت؛ هم نشيني پنجاه ساله" در منطقه21، احكام اعضاي "شوراي پژوهش و نوآوري" ورودي غربي پايتخت اهدا شد.