شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : مرمت بيش از ۴۱ هزار نقطه خرابي در سطح معابر شهر تهران
سه شنبه، 12 شهریور 1398 - 07:58 کد خبر:60792

ميزان آسفالت اجرا شده در طرح بهسازي معابر شهر تهران از ۴۱۰هزار تن فراتر رفت.

به گزارش شهردارآنلاين به نقل از پايگاه خبري معاونت فني و عمراني شهرداري تهران، مهندس صفا صبوري ديلمي معاون فني و عمراني شهرداري تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: طي ۶ ماهي كه از زمان آغاز طرح بهسازي معابر شهر تهران مي گذرد و با وجود عدم امكان فعاليت در ۱۵ روز از اين بازه زماني به دلايلي همچون بارندگي يا ممنوعيت تردد كاميون هاي حمل آسفالت، بيش از ۴۱۰هزار تن آسفالت در قالب تراش و روكش و همچنين مرمت معابر پخش و اجرا شده است.

وي با بيان آنكه از زمان آغاز طرح تاكنون مساحت تقريبي يك ميليون و ۵۰۰ هزار متر مربع از سطح معابر بزرگراهي و غيربزرگراهي مورد بهسازي قرار گرفته است، يادآور شد: ۲۵۵معبر در قالب طرح بهسازي معابر شهر تهران مورد تراش و روكش كلي قرار گرفته و بيش از ۴۱هزار و ۳۰۰ نقطه خرابي مرمت شده است.

مهندس صبوري با يادآوري آنكه از دوازدهم اسفندماه سال گذشته تا كنون در هر يك از مناطق ۲۲گانه به طور متوسط بيش از ۱۸هزار تن آسفالت صرف اقدامات مربوط به نگهداشت معابر شده است، از توسعه فعاليت هاي مربوط به نگهداشت معابر در چهار گوشه پايتخت خبر داد و در عين حال تاكيد كرد: تدابير طرح بهسازي معابر بيشتر روي جنوب شهر متمركز است و ميزان آسفالت اجرا شده در جنوب محور خيابان انقلاب ۲۰درصد بيشتر از شمال اين محور است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود، صرفه جويي در مقوله تامين آسفالت را به عنوان يكي از دستاوردهاي مهم طرح بهسازي معابر شهر تهران برشمرد و يادآور شد: هزينه تهيه اين محصول استراتژيك با اتكا به منابع و ظرفيت هاي داخلي شهرداري تهران تقليل يافته و اين امر در مجموع سبب صرفه جويي ۶۱ميليارد توماني در هزينه هاي طرح مذكور تا پايان مردادماه سال جاري شده است.

لازم به ذكر است نگهداشت معابر شهر تهران با فرض عمر مفيد ۱۰ ساله روكش هاي آسفالتي، نيازمند اجراي سالانه يك ميليون تن روكش آسفالت در پايتخت است. از اين رو از دوازدهم اسفندماه سال گذشته، تلاش براي تحولي همه جانبه در ساز و كارهاي نگهداشت معابر آغاز شد و اجراي روزانه ۳هزار تن آسفالت به طور متوسط در سطح معابر بزرگراهي و غيربزرگراهي هدف گذاري گرديده است.