شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : برگزاري آيين هاي سوگواري در منطقه ۱۵
سه شنبه، 12 شهریور 1398 - 07:57 کد خبر:60791

آيين هاي سوگواري از ابتداي ماه محرم با مشاركت شهروندان و هيأت هاي مذهبي در مساجد و نمازخانه هاي ادارات شهرداري منطقه ۱۵ به اجرا درآمده است.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ۱۵، وحيدرضا محمدي شهردار منطقه ضمن تسليت فرارسيدن ايام شهادت سرور سالار شهيدان و ياران باوفايش افزود: با شروع اين ماه عزيز ويژه برنامه هاي مذهبي شامل سخنراني، مسابقات فرهنگي، شب شعر، نمايشگاه و برنامه هاي مناسبتي در راستاي گسترش فرهنگ عاشورايي و سبك زندگي امام حسين(ع)، انتقال مفاهيم عاشورايي و تقويت باورهاي نسل جوان در سراهاي محله و مساجد شاخص نواحي هفتگانه برپا شده است.

وي در ادامه افزود: برگزاري مسابقه عكس ويژه زنان و دختران در خصوص چگونگي شركت صحيح در عزاداري هاي حسيني و تبيين فرهنگ صحيح عاشورا بين فرزندان با عنوان «من حسينيم»، آموزش كاهش مصرف مواد و ظروف پلاستيكي در ماه محرم  با برپايي «كمپين زيست محيطي پيام آوران پاكي» و بازخواني خطبه حضرت زينب با عنوان سفيران پيام كربلا از جمله برنامه هاي اين دهه است كه به همت اداره فرهنگي منطقه اجرا مي شود.

محمدي اضافه كرد: چاووشي خواني عاشورا در مراكز پرتردد و شاخص منطقه، برگزاري سوگواره حسيني، برپايي ايستگاه هاي صلواتي در مساجد و هيئات مذهبي با مشاركت شهروندان با عنوان «شميم عاشورا» و برپايي نمايشگاه كتاب و محصولات فرهنگي با محوريت ماه محرم با عنوان «گذر هنري» نيز به اجرا در مي آيد.

شايان ذكر است؛ با هدف هويت بخشي سيماي بصري ،پوستر و بنر هاي تبليغاتي با موضوع دو بيتي هاي محرم  تهيه و در معابر و ساختمان هاي منطقه نصب شده است.