شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : ۹ دهه زندگي در خانه موزه استاد انتظامي به نمايش گذاشته شد
یکشنبه، 27 مرداد 1398 - 07:10 کد خبر:60764

موزه استاد عزت الله انتظامي با اهداي لوازم شخصي اين هنرمند بزرگ توسط خانواده ايشان ، با نمايش ۹ دهه زندگي هنرمندانه وي، بار ديگر بر روي هنر دوستان گشوده شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه يك تهران ،سيد حميد موسوي شهردار اين منطقه در مراسم بزرگداشت استاد عزت الله انتظامي كه در باغ موزه سينما روز شنبه -۲۶ مرداد ماه- با حضور پيروز حناچي شهردار تهران، محمد جواد حق شناس رييس كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر تهران ، جامعه هنري و هنردوستان برگزار شد با بيان خبر فوق اظهار داشت: با همكاري خانواده مرحوم استاد انتظامي توانستيم آثار هنري و وسايل زندگي اين هنرمند فرهيخته را در خانه موزه ايشان جمع آوري كنيم و با مرمت، بازسازي و جانمايي آنها مجموعه اي غني را بر اي نسل هاي آتي به يادگار از اين هنرمند فرهيخته ، با مساعدت خانه هنرمندان و سازمان زيباسازي شهر تهران گردآوري كنيم.

وي گفت: استاد انتظامي هميشه در اوج  بود و با عزت زندگي كرد و آثار فاخري از خود باقي گذاشت كه خانه موزه وي در منطقه يك بعنوان يكي از افتخارات ما محسوب مي شود. 

شهردار منطقه يك در مراسم رونمايي از سرديس و تابلو ديوار كوب خيابان استاد عزت الله انتظامي در منطقه يك نيز با اشاره به تملك خانه نيما يوشيج و آماده سازي خانه موزه سيمين و جلال و نامگذاري خيابان الف به نام استاد جمشيد مشايخي تصريح كرد: اين اقدامات حداقل كاري است كه مديريت شهري در راستاي اعتلاي نام هنرمندان انجام داده و اميدواريم بتوانيم اقدامات اينچنيني را گسترش دهيم. 

موسوي با اشاره به تغيير مسير سرمايه گذاري در منطقه يك از مسكن به خدماتي، گردشگري و امور فرهنگي خاطرنشان كرد: موقعيت اكولوژيكي و محدوده هاي مستعد توسعه در شمال تهران از جمله ارتفاعات، روددره ها و... موجب تغيير رويكرد در منطقه از بخش مسكن به خد ماتي و گردشگري شده و مي تواند گردشگري منطقه را در بخش هاي تفرجگاهي، مذهبي، تاريخي، طبيعي، سلامت، ورزش، پرديس هاي هنري، تجاري و... در سطح فرا منطقه اي و فراملي توسعه دهد و اين امر توليد ثروت جديد را براي سرمايه گذاران به همراه خواهد داشت.

گفتني است در انتهاي اين برنامه از كتاب يادنامه استاد انتظامي با نام "يك عمر با عزت" كه در ۸ فصل شامل عزت الله به روايت نزديكان، اهالي تاتر، اهالي سينما، اهالي ادبيات و... است رونمايي شد.