شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : با غرض‌ورزي، طرحي را محكوم به شكست نخوانيد
چهارشنبه، 12 تیر 1398 - 08:37 کد خبر:60703

مدير ساماندهي محدوده‌هاي ترافيكي در واكنش به برخي اظهارنظرهاي غيركارشناسي در خصوص ماهيت علمي و روش اجراي طرح كنترل آلودگي هواي پايتخت گفت: طرح تردد زوج يا فرد خودروها كه از ۱۴ سال پيش در شهر تهران آغاز به كاركرده، طرحي از جنس تردد نوبتي است كه در كشورهاي پيشرفته يا در حال توسعه منسوخ شده است و جايگزين آن طرح‌هاي قيمت‌پايه است كه در حال اجرا هستند.

به گزارش ايسنا، عمار سعيديان‌فر با تاكيد بر اينكه اجراي طرح‌هاي قيمت‌پايه نيازمند آماده‌سازي زيرساخت‌هاي پيشرفته نرم‌افزاري و سخت‌افزاري است كه امروز در شهرداري تهران با توجه به اهميت موضوع ساماندهي ترافيك و كاهش آلودگي هوا با صرف هزينه بسيار بالا قابليت اجرا دارند تصريح كرد: از منتقدان طرح كنترل آلودگي هوا و به‌ويژه جناب سرهنگ هاشمي دعوت مي‌كنم تا طي جلساتي با حضور كارشناسان، ابعاد مختلف ترافيكي و زيست‌محيطي اين طرح را بازبيني و تاثير روش‌ نوين كنترل ترافيك تهران را بررسي كنند.


وي با اشاره به اين اظهارنظر كه جايگاه پليس كه پيش‌تر به‌عنوان ابزار كنترلي در طرح زوج يا فرد عمل مي‌كرده در الگوي جديد ترافيكي از دست‌رفته است ادامه داد: ابزار كنترلي پليس راهنمايي و رانندگي بر پايه تكنولوژي در طرح جديد افزايش يافته است به‌طوري‌كه تمام طرح مذكور تحت رصد و تائيد پليس راهنمايي و رانندگي قرار مي‌گيرد.


به گفته سعيديان‌فر طرح جديد ترافيكي پايتخت بر اساس مطالعات چندين ماهه كارشناسان شكل‌گرفته و در جلسات متعدد كارشناسي و شوراي ترافيك شهر تهران موردبحث و بررسي واقع‌شده و در نهايت نيز به امضاء رئيس پليس راهور تهران بزرگ رسيده است.


وي با طرح اين پرسش كه چگونه ممكن است تمام مطالعات و محاسبات صورت گرفته با طرح نظرات شخصي زير سوال برده شود افزود: نمي‌توانيم يك طرح مهم عملياتي را با جملاتي كه هيچ اساس و زيربناي مهندسي و علمي ندارد، زير سوال ببريم. ضمن آنكه نمي‌توانيم با مغلطه، طرح كنترل آلودگي هوا را به ساخت‌وساز بي‌رويه در مديريت قبلي شهرداري تهران متصل و تنها هدف از طرح كنترل آلودگي هوا را درآمدزايي عنوان كنيم. طرح برخي اظهارنظرهاي نادرست مبني بر اينكه تغييرات طرح ترافيك در سال ۹۷ با هدف افزايش درآمدزايي شهرداري تهران عنوان‌شده است متذكر شد: درآمد شهرداري تهران از طرح ترافيك در سال ۱۳۹۷، حدود ۷۰ ميليارد تومان نسبت به سال ۹۶ كاهش‌يافته است.

وي تاكيد كرد: معاونت حمل‌ونقل و ترافيك شهرداري تهران از همه كارشناسان دانشگاه‌ها و پژوهشكده‌ها دعوت مي‌كند تا در زمينه طرح كنترل آلودگي هوا نظر كارشناسي بدهند.


به گفته وي در ماده دهم همين مصوبه تاكيد شده كه درآمد حاصل از اخذ عوارض تردد در محدوده‌هاي مركزي شهر تهران در سال ۱۳۹۷ مي‌بايست صرف توسعه و نوسازي ناوگان حمل‌ونقل عمومي و اقدامات پيشگيرانه به‌منظور كاهش اثرات ناشي از آلودگي هوا شود كه متون اين مصوبه‌ها خود نافي برخي اظهارنظرهاي مخالفان طرح كنترل آلودگي هوا در جهت عدم حمايت از سيستم حمل‌ونقل عمومي توسط معاونت حمل‌ونقل و ترافيك است.


سعيديان‌فر تاكيد كرد: نبايد با غرض‌ورزي و مخالف خواني و صرفا بر اساس نظريات شخصي طرح كنترل آلودگي هوا را محكوم به شكست معرفي كنيم.