شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : ۴۰ مدرسه نيازمند تخريب و بازسازي در سطح شهرستان ري
چهارشنبه، 12 تیر 1398 - 08:30 کد خبر:60701
شهردارآنلاين: سرپرست فرمانداري شهرستان ري با اشاره به لزوم بازسازي ۶۰ مدرسه فرسوده از وجود ۴۰ مدرسه كه نيازمند تخريب و بازسازي هستند خبر داد.


اسماعيلي راد در چهارمين جلسه شوراي برنامه‌ريزي استان تهران در تشريح مشكلات شهرستان ري گفت: سال‌ها است كه موضوع مديريت پسماند و مجموعه آراد كوه گريبان شهروندان شهرستان ري را گرفته و در همين راستا پيگيري‌هاي متعددي انجام شده است. بازديدهاي بسياري توسط مسؤولان استان از اين مجموعه انجام شده و حتي رئيس جمهوري در جلسه‌اي با اعضاي شورا و شهرداري تهران بر ضرورت حل مشكل و جابجاي اين مجموعه تاكيد كردند كه براين اساس شهرداري تهران مشغول تهيه طرحي در اين خصوص است.

وي افزود: نياز است كه شهرداري تهران از محل اعتبارات خود نسبت به بهبود وضعيت جاده‌ها و كمربندي‌هاي اطراف اين مجموعه همچنين تعريض آن‌ها اقدام كند.

اسماعيلي راد ادامه داد: يكي ديگر از مشكلات موجود در سطح شهرستان ري لزوم تصفيه پساب‌ها براي بهره‌گيري در مصارف كشاورزي، صنعتي و خدماتي است و نياز است در اين راستا تصفيه‌خانه‌اي براي تصفيه پساب‌هاي موجود احداث شود كه در اين حوزه رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان تهران جهت تأمين منابع آن قول مساعد داده است.

سرپرست فرمانداري شهرستان ري در بخش ديگر از سخنان خود به ترافيك اطراف شهرك شمس آباد به عنوان يكي ديگر از معضلات اين شهرستان اشاره كرد و گفت: ۲۰۰۰ واحد صنعتي در اين شهرك مستقر هستند كه تردد آن‌ها در اطراف اين مجموعه ترافيك ايجاد كرده و از سوي ديگر شهر حسن آباد نيز با ۵۰ هزار نفر جمعيت نيازمند خدمات حمل و نقل عمومي و احداث مترو است. قطعاً احداث مترو در اين محدوده علاوه بر تسهيل اياب و ذهاب شهروندان اين منطقه در حوزه كاهش ترافيك نيز نقش بسزايي خواهد داشت.

اسماعيلي راد با اشاره به وجود ۶۰ مدرسه فرسوده در سطح شهرستان ري اظهاركرد: در حال حاضر ۶۰ مدرسه فرسوده در شهرستان ري نيازمند بازسازي و ۴۰ مدرسه نيازمند تخريب و بازسازي هستند. در حال حاضر تعداد نفر در كلاس‌هاي اين شهرستان به‌طور متوسط ۳۸ نفر است كه علت اين موضوع هجوم اتباع خارجي در سطح اين شهرستان است. در حقيقت متوسط نفر در هر كلاس درسي در سطح شهرستان ري ۱۰ نفر بيشتر از متوسط استان تهران است. برهمين اساس لزوم احداث مدارس با كلاس‌هاي بيشتر در سطح شهرستان ري احساس مي‌شود كه بايد اعتبارات آن از محل اعتبارات استان تهران تأمين شود.