شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : بايد به جوانان و صاحبان ايده اعتماد كرد/لزوم فرهنگ سازي شهرهوشمند
دوشنبه، 10 تیر 1398 - 07:59 کد خبر:60684

 عرب خدايي پيش از ظهر دوشنبه در همايش اروميه شهر هوشمند "تحول ديجيتال" با بيان اينكه بهره گيري از حوزه ديجيتال بهترين فرصت براي خودباوري و استفاده از ظرفيت جوانان است افزود: در اين حوزه بايد به صاحبانن ايده و جوانان اعتماد كرد.

وي با بيان اينكه شهر هوشمند با مردم هوشمند شكل مي گيرد عنوان كرد: اين امر در شهرستان اروميه با همكاري رسانه ها تا حد زيادي محقق شده ولي ترويج بهره گيري از اين حوزه در كل استان نيازمند فرهنگ سازي و اطلاع رساني بيشتر است.

خدايي با اشاره به تحول روزانه در حوزه ديجيتال در دنيا خاطرنشان كرد: در دوره كنوني با تحول لحظه اي در حوزه فناوري اطلاعات و ديجيتال جوانان به دليل قابليت بالايي در واقع از صاحبان واقعي اين حوزه به شمار مي روند بايد با حمايت از اين نسل زمينه تحول ارائه خدمات بهتر را فراهم كرد.

عضو شوراي اسلامي شهر اروميه ديگر سخنران اين همايش نيز با بيان اينكه شبكه فيبرنوري از سال آينده در اروميه اجرايي مي شود گفت: براي اجرايي شدن اين طرح تاكنون ۴۰۰ ميليارد ريال اعتبار جذب شده است.

حسين بخشايشي با بيان اينكه در اين راستا كميته ويژه اي با هدف تدوين نقشه راه تشكيل شده است عنوان كرد: اين كميته زير نظر مركز مطالعات و پژوهش هاي شوراي اسلامي شهر اروميه فعاليت مي كند.

وي با تاكيد بر ضرورت حمايت استانداري و سايردستگاه هاي اجرايي براي تحقق شهر هوشمند در اروميه اضافه كرد: بخش خصوصي نيز براي ايجاد استارت آپ‌ها يا كسب و كارهاي كوچك و تامين زيرساخت‌هاي مورد نياز شهر هوشمند بايد وارد اين حوزه شود.

در ادامه اين مراسم تمبر يادبود اروميه شهر هوشمند رونمايي شد.

همچنين اين همايش با برگزاري كارگروه‌هاي تخصصي با هدف تببين اهداف شهر هوشمندامروز تداوم دارد.