شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : پايان پرونده جنايت خانوادگي با خودكشي قاتل
پنجشنبه، 29 فروردین 1398 - 11:12 کد خبر:60633

با گذشت يك سال از خودكشي مرد جواني كه همسر سابق و فرزند هشت ساله‌اش را در جنايتي هولناك به قتل رسانده بود، اولياي دم با مراجعه به شعبه دهم دادگاه كيفري استان تهران خواستار دريافت ديه از صندوق بيت المال شدند.

رسيدگي به اين پرونده از پانزدهم اسفند سال ۹۶ با تماس مردي به كلانتري 140 تهرانسر آغاز شد. وي مدعي بود يكي از همكارانش از طريق پيامك، متن عجيبي براي وي فرستاده و نوشته «چون با همسرم اختلاف داشتم مي‌خواهم او، فرزندم و پس از آن خودم را بكشم، حلالم كنيد.»
پس از آن مأموران پليس به خانه فريد رفتند و در ابتدا با پيكر بي‌جان سينا پسر هشت ساله فريد كه بر اثر برق گرفتگي جان سپرده بود، مواجه شدند. پس از آن فريد را در حالي كه بشدت خونريزي داشت و به سختي نفس مي‌كشيد در گوشه اتاق پيدا كردند كه بلافاصله به بيمارستان منتقل شد و زنده ماند. فريد پس از بهبودي به مأموران پليس گفت: من همسرم را كشتم و مي‌خواستم خودم را هم بكشم اما چون از آينده پسرم مي‌ترسيدم ابتدا او را كشتم و سپس دست به خودكشي زدم. با اظهارات اين مرد مأموران پليس به خانه همسر سابق وي به نام زهره كه آرايشگر بود رفتند و با جسد زن جوان روبه رو شدند.
با انتقال اجساد به پزشكي قانوني فريد تحت بازجويي قرار گرفت و به تشريح جزئيات پرداخت و گفت: من فوق ليسانس دارم و در شهرداري كار مي‌كنم. سال ۸۵ با زهره ازدواج كردم و تا چندي پيش زندگي بدي نداشتيم تا اينكه متوجه شدم همسرم به من خيانت مي‌كند و مدتي است با اردشير كه يكي از دوستان صميمي‌ام بود، رابطه پنهاني دارد. به همين خاطر با همسرم مدام درگير بودم تا اينكه فروردين سال ۹۶ از هم جدا شديم.
اين متهم ادامه داد: چند ماه از جدايي ما گذشته بود كه بار ديگر به خاطر پسرمان رجوع كرديم اما همسرم در خانه خودش و من هم به همراه پسرم در خانه خودم، زندگي مي‌كرديم. در طول آن مدت همه تلاشم را كردم تا زندگي‌مان را از نو بسازم اما او به من دروغ مي‌گفت و به رابطه‌اش با دوستم ادامه مي‌داد. آخرين بار هم با من تماس گرفت و به بهانه گفتن حرفي مهم از من خواست تا به خانه‌اش بروم. وقتي به خانه‌اش رفتم گفت رابطه‌اش با اردشير جدي است و مي‌خواهد با او ازدواج كند. من در واكنش به او گفتم كه با اين كار آينده پسرمان نابود مي‌شود و زندگي اردشير هم از هم مي‌پاشد اما او توجهي به حرف هايم نكرد و بر خواسته‌اش پافشاري كرد.
 پس از آن نتوانستم جلوي عصبانيتم را بگيرم و با چكشي كه براي خرد كردن زغال قليان جلوي دستم بود ضربه‌اي به سرش وارد كردم و بعد از آن خفه‌اش كردم و از خانه خارج شدم. به قصد خودكشي به خانه رفتم اما ترس از آينده پسرم باعث شد تا سيم برقي را كه از قبل براي خودكشي خودم تهيه كرده بودم به انگشت شست پسرم وصل كنم. اما پس از برقراري جريان برق ديدم او زجر مي‌كشد بنابراين برق را قطع و او را خفه كردم. سپس دست به خودكشي زدم.
با اعتراف‌هاي تكان دهنده اين مرد، پليس به جست وجو در خانه وي پرداخت و يك فلش كشف كرد كه حاوي فايل صوتي ۷ ساعته گفت‌و‌گو ميان فريد و زهره و گوياي اختلاف‌هاي آن دو بود. پنج روز از اين جنايت گذشته بود كه فريد هنگام انتقال به بازداشتگاه اداره آگاهي در حالي كه دست‌هايش از پشت بسته بود خودش را از راهرو طبقه سوم به پايين پرت كرد و جان باخت و پرونده بسته شد.
با گذشت يك سال از اين ماجرا صبح ديروز پدر و مادر زهره با مراجعه به دادگاه كيفري يك استان تهران خواستار دريافت ديه دخترشان از صندوق بيت المال شدند و به‌دنبال درخواست آنها قضات نيز براي صدور حكم وارد شور شدند./ ايران