شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : شكل متفاوت حضور فاطمه معتمدآريا در نشست خبري «بنفشه آفريقايي» + عكس
جمعه، 12 بهمن 1397 - 17:38 کد خبر:60585
شهردارآنلاين: در دومين روز برگزاري جشنواره فيلم فجر، فيلم «بنفشه‌ آفريقايي» به كارگرداني مونا زندي‌حقيقي به نمايش درآمد و سپس عوامل براي نشست خبري حاضر شدند در حالي كه فاطمه‌ معتمدآريا غايب بود. او كه به دليل حضور در صحنه فيلمبرداري در جلسه حاضر نبود با ارتباط ويدئوي اعلام حضور كرد و گفت: «به همه دوستان سلام مي كنم.خيلي خوشحالم عوامل فيلم را مي بينم. ممنونم از تمام زحماتي كه بابت تهيه اين فيلم كشيديد.»


گرچه حضور معتمدآريا كوتاه بود اما زندحقيقي در صحبت‌هايش به نقش او در انتخاب سعيد آقاخاني براي بازي در اين فيلم اشاره كرد: «صددرصد آقاي بابك انتخاب ما براي نقش فريدون بودند. اما در مورد آقاي آقاخاني و خانم معتمدآريا چون بحث سن بازيگران مطرح بود، بعد از انتخاب خانم معتمدآريا، توصيه ايشان حضور آقاي سعيد آقاخاني بود كه پيشنهاد بسيار خوبي بود.»

چطور مي‌شود بدون رفتن به آمريكا يا ايتاليا دلمان براي بعضي مكان‌ها در آنجا تنگ شود؟

تهيه‌كننده فيلم «بنفشه‌ آفريقايي» عليرضا شجاع‌نوري بازيگر نام‌آشناي سينما است. او در نشست پرسش و پاسخ پس از نمايش فيلم در پرديس ملت درباره يكي از پديده‌هاي جالب در سينما كه مخاطب را با فيلم درگير مي‌كند سخن گفت: «خارجي‌هايي كه فيلم‌هايي از اين دست را مي‌بينند دوست دارند زندگي در اين فضاي نوستالژيك را تجربه كنند. اگر ما بتوانيم فيلم‌هايي ارائه كنيم كه در كوچه پس كوچه‌هاي ما چه مي‌گذرد، مي‌تواند براي خارجي‌ها خوشايند باشد.

البته اين اصلا اتفاق آساني نيست. بايد ساخته شود تا جا بيفتد. اين حالت در سينماي هاليوود يا مثلا سينماي ايتاليا هم هست. بدون آن كه به اين كشورها رفته باشيم دل‌مان براي بعضي جاها تنگ مي شود. من فكر مي‌كنم ما بايد تلاش كنيم در اين حوزه فيلمسازي قدم برداريم.»

اصلا چرا «بنفشه آفريقايي» ؟

مونا زندي حقيقي در مورد انتخاب نام فيلم گفت: «نام فيلم در ابتداي تابستان بود و بعد نامش شد زنگاري. در ادامه كم كم خود بنفشه آفريقايي در داستان نقش ويژه اي گرفت و بالا آمد. ضمن اينكه بنفشه آفريقايي بسيار گياه ويژه اي است و به همين علت با شخصيتي مثل شكوه همخواني داشت. به اين علت در نهايت به اين اسم رسيديم.»

لوكيشن فيلم

شجاع نوري تهيه كننده فيلم در مورد طراحي صحنه توضيحاتي را ارائه داد: «ما مدت‌ها دنبال لوكيشين فيلم بوديم. ابتدا خانه‌هاي سمت تفرش را ديديم و در ادامه هم خانه‌هاي اطراف تهران را بازبيني كرديم تا در ادامه توانستيم اين خانه را در آمل پيدا كنيم. خانه اي كه كاملا مخروبه بود و شهرداري مي خواست آن را پاركينگ كند. ما از شهرداري اجازه گرفتيم فضاي اين خانه را ساختيم و رنگ كرده و گچ كاري كرديم و توانستيم اين خانه را براي فيلم آماده كنيم.»/خبرآنلاين