شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : رئيس سازمان توسعه و تجارت ايران: تراز تجاري ايران مثبت شد
پنجشنبه، 11 بهمن 1397 - 10:32 کد خبر:60540
شهردارآنلاين: رئيس سازمان توسعه و تجارت ايران با بيان اينكه آمريكا بايد بداند ايران انتخاب بدي براي جنگ اقتصادي بود گفت: در حال حاضر تراز تجاري ايران مثبت شده است.


محمدرضا مودودي صبح امروز در همايش بزرگداشت روز صادرات استان كرمان كه با حضور استاندار كرمان، تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و سفراي كشورهاي خارجي در محل اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي استان كرمان برگزار شد اظهار داشت: استان كرمان به دلايل زيادي يك استان خاص اقتصادي است.

وي با بيان اينكه اتفاقات بزرگي در استان كرمان در حوزه اقتصادي رقم خورده ‌و كرمان تجربه‌هاي نابي دارد، گفت: نمايندگان استان كرمان در مجلس نگاه ملي دارند و نگاه آنها خاص استان كرمان نيست كه از اين جهت جاي تقدير دارد.

رئيس سازمان توسعه و تجارت ايران با اشاره به اينكه در چهل سال انقلاب اتفاقات زيادي در كشور افتاده و كشور پيشرفت‌هاي خوبي در شرايط سخت تحريم‌هاي دشمنان داشته است، افزود: اقتصاد ايران در شرايطي به اين جايگاه رسيده و رشد داشته ‌كه دشمن ما را در بدترين شرايط قرار داده است.

وي با بيان اين اينكه امروز تراز تجاري ايران مثبت است عنوان كرد: در شرايط تحريم بايد رويكرد متفاوت‌تري در حوزه اقتصادي داشته باشيم و سياست‌هاي جديدي را تعريف كنيم چرا كه شرايط ما شرايط جنگ اقتصادي است.

مودودي با اشاره به اينكه آمريكا يك آزمون جديدي را تجربه مي‌كند كه اگر در مورد ايران محقق شود در آينده شاهد جنگ‌هاي زيادي در اين موضوع در دنيا هستيم گفت: اتفاق اخير نشان داد كه اروپا تعهدي در برجام ندارد و امضاي آنها بدون حضور آمريكا هيچ اثري ندارد.

وي با بيان اينكه امروز با چالش‌هاي جدي روبه‌رو هستيم تصريح كرد: اما آمريكا بايد بداند ايران انتخاب بدي براي آمريكا در جنگ اقتصادي بود چرا كه ايران همسايه 15 كشور است.

رئيس سازمان توسعه و تجارت ايران با اشاره به اينكه آمريكا در هدفگذاري تحريم خود عليه ايران موفق نخواهد بود گفت: كمك به صادرات كشور را با جديت پيگيري مي‌كنيم و اعتقاد داريم كه اشتغال و توليد كشور نيازمند صادرات است./تسنيم