شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : 6 جاده در كشور به دليل بارندگي مسدود شد
سه شنبه، 9 بهمن 1397 - 09:56 کد خبر:60448
شهردارآنلاين: رئيس مركز اطلاعات و كنترل ترافيك راهور نيروي انتظامي گفت: به دليل بارش هاي اخير، طغيان رودخانه و شكستگي پل 6 جاده كشور مسدود شد و تلاش براي بازگشايي آنها ادامه دارد.


سرهنگ نادر رحماني  افزود: جاده ايلام - سرابله به دليل طغيان رودخانه، اردكان- يزد به دليل گرد و خاك، خرم‌آباد ـ پل‌دختر و اليگودرز ـ شول‌آباد در استان لرستان، كوهرنگ ـ مسجدسليمان در چهارمحال و بختياري و رامهرمز ـ بهبهان در استان خوزستان به دليل بارش هاي اخير، طغيان رودخانه، رانش كوه و شكستگي پل فعلا مسدود است و تلاش براي بازگشايي آنها ادامه دارد.

وي اضافه كرد: بارش باران و برف در 7 استان كشور ادامه دارد بر اين اساس هموطنان به منظور تردد در استان هايي كه با بارش مواجه است قبل از حركت در جريان وضعيت جوي و ترافيكي قرار گيرند.
سرهنگ رحماني افزود: در استان هاي آذربايجان شرقي در جاده هاي اهر- كليبر، بستان آباد - تبريز و ميانه - زنجان و كردستان در جاده هاي بانه - سقز و سقز - ديواندره بارش برف گزارش شده است.
رئيس مركز اطلاعات و كنترل راهور ناجا افزود: در استان هاي بوشهر، سمنان، گيلان، مازندران و فارس در اكثر جاده ها، اردبيل جاده پارس آباد - مشكين شهر، كردستان جاده مريوان - سنندج، اصفهان در جاده اردستان - اصفهان و اردكان - يزد و هرمزگان جاده پارسيان - لنگه بارش باران گزارش شده است.
رحماني ادامه داد: در استان هاي زنجان، كردستان، اردبيل در ارتفاعات نيز مه گرفتگي با كاهش ديد گزارش شده است. بر اين اساس هموطنان در صورت تردد در اين مسيرها حتما از چراغ مه شكن استفاده و فاصله طولي با خودروي جلو را رعايت كنند.
به گفته وي در استان يزد جاده اردكان - يزدگرد و خاك و كاهش ديد شديد گزارش شده و در حال حاضر اين مسير مسدود است.
رحماني ادامه داد: ترافيك در آزادراه قزوين به كرج (محدوده پل حصارك تا پل فرديس) نيمه سنگين و ساير جاده هاي كشور از جوي آرام و ترافيكي روان برخوردار است./ايرنا