شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : مدير سابق بانك تجارت به 25 سال حبس محكوم شد
سه شنبه، 9 بهمن 1397 - 09:35 کد خبر:60445
شهردارآنلاين: حكم قطعي علي اكبر عمارت ساز يكي از مديران سابق بانك تجارت صادر شد.


محاكمه علني علي اكبر عمارت ساز، معاون اجرايي وقت مديريت شعب بانك تجارت استان كرمان، سوم دي ماه در شعبه چهارم دادگاه ويژه رسيدگي به جرايم مفسدان و اخلالگران اقتصادي آغاز شد و پس از برگزاري ۵ جلسه از دادگاه نهايتا در ۱۲ دي ماه، قاضي صلواتي ختم رسيدگي به پرونده را اعلام كرد.

علي اكبرعمارت ساز، فرزند محمد، متولد ۱۳۴۷ كرمان و فاقد سابقه كيفري است. آخرين پست دولتي وي معاون اداري مالي مديريت شعب بانك تجارت استان كرمان بوده است.
اين حكم امروز از سوي شعبه چهارم دادگاه ويژه صادر شد كه به شرح ذيل اعلام مي‌گردد:
علي اكبر عمارت ساز در رابطه با اتهام اخلال در نظام اقتصادي كشور از طريق اخلال در نظام پولي به تحمل بيست و پنج سال حبس و ضبط كليه اموالي كه از طريق خلاف قانون به دست آورده و انفصال دائم از خدمات دولتي محكوم شده است.

او همچنين درمورد اتهام پولشويي به جزاي نقدي به ميزان يك چهارم عوايد حاصل از پولشويي و استرداد درآمد و عوايد حاصل از ارتكاب جرم محكوم شده است.

عمارت ساز در رابطه با اتهام اختلاس نيز به رد وجه مورد اختلاس و جزاي نقدي معادل دو برابر وجه مورد اختلاس محكوم گرديده است.

او در رابطه با اختلاس توام با جعل به رد وجه مورد اختلاس و پرداخت جزاي نقدي معادل دو برابر وجه فوق، محكوم شده است.

وي در رابطه با جعل اسناد بانكي و شناسنامه و كارت ملي، استفاده از اسناد مجعول، تصرف غيرقانوني در اموال توقيف شده، صدور گواهي خلاف واقع، تحصيل مال نامشروع، معاونت در تحصيل مال نامشروع و خيانت در امانت نيز محكوم شده است.

گفتني است با توجه به رعايت ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامي كه حكايت از اجراي حكم اشد را دارد، براي علي اكبر عمارت ساز در مورد مجازات‌هاي حبس صادر شده، اشد مجازات كه ۲۵ سال حبس است، اعمال مي‌شود.

بر اساس اين گزارش، حكم صادره از سوي شعبه چهارم دادگاه ويژه رسيدگي به جرايم مفسدان و اخلالگران اقتصادي در مورد علي اكبر عمارت ساز قطعي است./ مهر