شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : پايتخت را براي حضور توان‌يابان مناسب‌سازي مي كنيم
سه شنبه، 9 بهمن 1397 - 09:26 کد خبر:60442
شهردارآنلاين: شهردار تهران شب گذشته با حضور در فرهنگسراي بهمن، به همراه شهروندان تهراني و سفرا و نمايندگان سياسي كشورهاي مختلف به تماشاي نمايش «رستم ‌و سهراب» نشست.


 نمايش «رستم و سهراب» توسط توان‌يابان مؤسسه كهريزك به روي صحنه رفت و شهردار تهران پس از تماشاي نمايش، ضمن تقدير از مربي تئاتر توان‌يابان كه مسئوليت آموزش اين افراد را برعهده داشت، گفت: امروزه معناي معلوليت تنها درباره افرادي صدق نمي‌كند كه از عارضه‌اي رنج مي‌برند؛ بلكه معلول كسي است كه نتواند در عرصه‌هاي اجتماعي حضور پيدا كند حتي اگر چهارستون بدن او سالم باشد.

وي ضمن قدرداني از مسئولان مؤسسه كهريزك براي حمايت از اجراي نمايش «رستم و سهراب» عنوان كرد: از تمام افرادي كه تلاش مي كنند ديوارهايي را كه مانع حضور توان‌يابان در عرصه‌هاي اجتماعي است، بردارند تشكر مي كنم. ما نيز تلاش مي كنيم از دريچه كرامت انساني به موضوع نگاه كنيم و در اين راستا مناسب‌سازي تمامي فضاهاي شهري براي افراد داراي معلوليت يا عارضه‌هاي اجتماعي را در دستور كار قرار داده ايم.

شهردار تهران در پايان سخنانش با تشكر از تمام حاضران و نمايندگان و وابستگان سياسي كشورهاي مختلف، خطاب به توان‌ياباني كه نمايش را اجرا كرده بودند، عنوان كرد: شما عزيزان شب بسيار قشنگي را به يادگار گذاشتيد.

به گزارش شهرنوشت، نمايش «رستم و سهراب» اثري از ۳۰ هنرمند توان‌ياب موسسه كهريزك است و تمام بازيگران اين نمايش، معلولان جسمي آسايشگاه كهريزك هستند. اين اثر نمايشي حاصل ۹ سال تمرين و تلاش مداوم با وجود محدوديت‌ها و اختلالات حركتي و جسماني بازيگران است./ شهرنوشت