شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري و شوراها:: : ژاپن از اول هم مرموز بود
سه شنبه، 9 بهمن 1397 - 03:17 کد خبر:60430
شهردارآنلاين: كارشناس فوتبال معتقد است كه دريافت گل بچه‌گانه مقابل ژاپن باعث فروپاشي تيم شد.


صادق ورمزيار درباره شكست ناباورانه تيم ملي ايران مقابل ژاپن در مرحله نيمه‌نهايي اظهار كرد: ما در باد پيروزي‌هاي قبل خوابيده و ژاپن را دست كم گرفته بوديم. شايد در حد چين به ژاپن نگاه مي‌كرديم. اوايل بازي خوب شروع كرديم و مشخص بود كه ژاپن تحت تاثير اسم ما قرار داشت اما هر چه گذشت بهتر شدند. اواخر نيمه دوم نيز بازي برابر بود اما با شروع نيمه دوم، آن‌ها عنان كار را به دست گرفتند.

او افزود: اينجا عيار تيم ما مشخص شد. وقتي بازيكني در باشگاه خودش ثابت نيست در تركيب تيم ملي قرار مي‌گيرد، اين اشتباه بچه‌گانه قابل جبران نيست. آن‌ هم مقابل ژاپني كه هميشه خطرناك بوده است. اشتباه كنعاني‌زادگان و بازيكنان اطراف او بسيار بچه‌گانه بود. نمي‌خواهيم يك نفر را مقصر اصلي بدانيم اما كنعاني‌زادگان نبايد بازيكن ژاپن را رها مي‌كرد. نمي‌دانم چرا هر چهار بازيكن ايستادند و اشتباه به اين سادگي باعث شد گل اول را بخوريم. در حالي كه در پنج بازي قبلي گل نخورده بوديم.

كارشناس فوتبال خاطرنشان كرد:‌ اين گل، شوك رواني بود و اعتماد به نفس بازيكنان ايران را كشت. ژاپن اين تيم را براي ۲۰۲۲ آماده كرده و به جاي چند لژيونر، جوان‌ها را آورده بود. ما در نيمه دوم چيزي براي گفتن نداشتيم. شايد اگر بازي ۲۰ دقيقه ديگر هم ادامه داشت، به گل نمي‌رسيديم. حريف هم خوب بازي كرد و نشان داد كه از آسيا جدا شده است. وقتي ژاپن بازي‌هايش را با يك گل مي‌برد معلوم بود اين تيم مرموز و خطرناك است و چراغ خاموش جلو مي‌آيد. ضمن اين كه تركيبشان هم مشخص نبود. ژاپن تيمي بود كه برنامه داشت و ديديم كه خيلي خوب در دقايق آخر بازي هم بي هدف بازي نكرد و زير توپ نزد. حتي گل سوم آن‌ها هم روي برنامه به ثمر رسيد.

ورمزيار در پايان تاكيد كرد: فوتبال ايران ‌نشان داد كه اگر مغرورانه قدم برداري به ضررت خواهد شد. ديد ما به ژاپن غلط بود و اين تيم بر خلاف اين كه همه مي‌گفتند شانسي براي بردن ندارد پيروز شد./ ايسنا