شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : اعتراف به قتل در محفل شبانه
دوشنبه، 8 بهمن 1397 - 22:26 کد خبر:60422
شهردارآنلاين: مرد جوان، وقتي در ميهماني شبانه راز جنايتي را كه مرتكب شده بود براي دوستانش فاش مي كرد، نمي دانست به زودي پشت ميله هاي زندان خواهد افتاد.


 صبح اول بهمن سال گذشته زن ميانسالي در تماس با پليس از كشف جسد مرد همسايه خبر داد. وي گفت: از ديشب بوي تعفن شديدي ساختمانمان را پر كرده و هر لحظه هم اين بو بيشتر مي‌شد. به همراه همسايه‌ها به جست و جوي علت بو پرداختيم كه متوجه شديم بو از اتاقي مي‌آيد كه مرد خياط در آن زندگي مي‌كند. چند باري در اتاقش را زديم اما او پاسخگو نبود. با هماهنگي صاحب خانه در را شكستيم و وارد شديم. با ورود به اتاق با جسد مرد جوان مواجه شديم.بدنبال تماس زن همسايه، موضوع به بازپرس كشيك قتل پايتخت و تيم بررسي صحنه جرم اعلام شد. با حضور بازپرس جنايي و تيم تحقيق در محل، آنها با جسد مرد جوان در حالي كه با دو ضربه چاقو به گردن به قتل رسيده بود مواجه شدند. بررسي‌ها نشان مي‌داد كه مرد جوان به نام مراد از مدتي قبل براي كار به تهران آمده بود.

ردپاي يك آشنا
از آنجايي كه در ورودي اتاق مقتول سالم بود و آثاري از سرقت به چشم نمي‌خورد فرضيه جنايت به خاطر سرقت رنگ باخت اما اين احتمال مطرح شد كه قاتل با مرد جوان آشنا بوده است.در ادامه تحقيقات مشخص شد جواني به نام آرمان آخرين فردي بوده كه به خانه مرد خياط رفت و آمد داشته است. اين احتمال كه آرمان از ماجراي قتل با خبر باشد وجود داشت و با همين احتمال تحقيقات براي دستگيري وي آغاز شد.در حالي كه رديابي‌ها ادامه داشت كارآگاهان به سرنخ مهمي در اين پرونده دست يافتند. طبق اطلاعات بدست آمده، آرمان در يك مهماني شبانه در جمع دوستانش گفته بود: چند روز قبل مرد خياطي را كه از دوستانم بود به قتل رساندم.
مقتول در زمان جنايت شلوار آبي و پيراهن سفيد رنگي به تن داشت و من با دو ضربه چاقو به گردنش او را به قتل رسانده‌ام.مشخصات مقتول و لباس‌هايي كه در زمان جنايت به تن داشت درست با اظهاراتي كه آرمان در مهماني شبانه مطرح كرده بود مطابقت داشت. همچنين نحوه به قتل رسيدن مرد خياط همان‌طوري بود كه مرد جوان در مهماني آن را بيان كرده بود. سرنخ‌ها و مداركي كه تيم تحقيق در اين بررسي‌ها بدست آوردند فرضيه دست داشتن آرمان در اين جنايت را پررنگ كرد.

انكار قتل
به دستور بازپرس شعبه دهم دادسراي امور جنايي تهران، مرد جوان بازداشت شد. او در تحقيقات اوليه منكر جنايت شد و در رابطه با اطلاعاتي كه در مهماني شبانه بيان كرده بود گفت: مقتول دوستم بود و به خانه او رفت و آمد داشتم، اما قتل را من مرتكب نشدم. من از طريق يكي از آشنايانمان متوجه شدم كه او به قتل رسيده است.درحالي كه مرد جوان منكر جنايت بود، بررسي‌ها در رابطه با اظهارات او ادامه يافت. اما تناقض گويي‌هاي متهم، اطلاعات كاملي كه از لباس‌هاي مقتول در زمان جنايت داشت و تعداد ضرباتي كه با آن قتل رخ داده بود باعث شد تا درنهايت مرد جوان به قتل اعتراف كند.او در رابطه با انگيزه جنايتش گفت: مدت‌ها قبل در شهرستانمان با دختر جواني به نام مينا آشنا شده و به خواستگاري‌اش رفتم. بعد از مدتي هم نامزد كرديم و قرار و مدارهايمان را براي ازدواج گذاشته بوديم كه به خاطر اختلافات خانوادگي و مشكلاتي كه پيش آمد اين نامزدي بهم خورد.
مقتول از ماجراي جدايي ما با خبر بود و چند باري هم مينا را ديده بود. روز حادثه مقتول با من تماس گرفت و خواست به ديدنش بروم. زماني كه به خانه‌اش كه اتاق كوچك استيجاري بود رفتم او بعد از كلي مقدمه چيني به من پيشنهادي داد كه خون جلوي چشم هايم را گرفت. او از من خواست واسطه شوم تا با نامزد سابقم ازدواج كند. اصلاً برايم قابل قبول نبود كه چنين پيشنهادي به من داده باشد، نمي‌توانستم تحمل كنم. ناخودآگاه دست به چاقو شدم و دو ضربه به او زدم. بعد از آن هم از خانه خارج شدم. چون كسي ورود و خروجم را به خانه نديده بود مطمئن بودم كه راز اين قتل هرگز برملانمي‌شود. از طرفي فكرش را نمي‌كردم كه صحبت‌هاي آن شبم در مهماني شبانه كه تنها براي خودنمايي در ميان دوستانم بود كار دستم دهد.با اعتراف متهم جوان و تكميل تحقيقات از سوي بازپرس دشتبان، كيفرخواست متهم به اتهام قتل عمد صادر شد. متهم جوان نيز بزودي در دادگاه كيفري استان تهران پاي ميز محاكمه خواهد رفت./ ايران