شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : دستگيري عامل توهين به چهره تلويزيوني
دوشنبه، 8 بهمن 1397 - 22:22 کد خبر:60420
شهردارآنلاين: يكي از مديران كانال‌هاي تلگرامي پرطرفدار كه براي جذب مخاطبان بيشتر به يكي از هنرمندان و چهره‌هاي تلويزيوني توهين كرده بود از سوي پليس فتا بازداشت شد.


چندي قبل يكي از هنرمندان و چهره‌هاي تلويزيوني با ارائه دستور قضايي به پليس مدعي شد كه در يكي از كانال‌هاي محلي پرطرفدار با انتشار مطالبي در قالب متن و تصاوير مورد تمسخر قرار گرفته و موجب هتك حيثيت او شده است.
 بررسي‌ها نشان داد كه گردانندگان اين كانال تلگرامي با قراردادن مطالبي طنز‌آميز اقدام به توهين و هتك حيثيت اين هنرمند كرده بودند.
سرهنگ علي جمالي رئيس پليس فتاي استان ايلام به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به تعداد اعضاي اين كانال و انتشار سريع اين مطالب موضوع براي رسيدگي به اين پرونده بسرعت در دستور كار كارشناسان اين پليس قرار گرفت و در كمترين زمان ممكن مدير كانال با هماهنگي مقام قضايي شناسايي و به اين پليس احضار شد.
متهم در تحقيقات خود هرگونه خصومت و مشكلات شخصي را رد كرد و انگيزه خود را از اين كار جذب مخاطبان و افزايش اعضاي كانال عنوان كرد، كه پس از تكميل پرونده متهم برا ي سير مراحل قانوني به مقامات قضايي معرفي شد.
رئيس پليس فتاي ايلام با اشاره به قانون جرايم رايانه‌اي يادآور شد: برابر ماده ۱۶ قانون جرايم رايانه‌اي، هر كس از طريق سيستم رايانه‌‌اي يا مخابراتي فيلم يا تصوير يا صوت يا اسرار خصوصي يا خانوادگي ديگري را بدون رضايت وي منتشر كند يا در دسترس ديگران قرار دهد، به نحوي كه منجر به ضررغير يا موجب هتك حيثيت وي شود به حبس از سه ماه و يك روز تا شش ماه يا جزاي نقدي از يك ميليون تا 10ميليون ريال محكوم خواهد شد./ ايران