شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : فرماندار تهران: اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد غيرقانوني است
دوشنبه، 8 بهمن 1397 - 11:54 کد خبر:60377
شهردارآنلاين: فرماندار تهران گفت: دريافت «عوارض» براي طرح زوج و فرد توسط شهرداري پايتخت غيرقانوني است اما اگر رانندگان به شكل غيرمجاز وارد محدوده شوند «جريمه» كردن آنان مثل گذشته قانوني محسوب مي شود.


عيسي فرهادي  افزود: خودروها بايد مثل سابق با پلاك هاي مرتبط با روزهاي اعلام شده براي طرح زوج و فرد در سطح خيابان ها حضور يابند در غير اين صورت مشمول جريمه مي شوند و نه عوارض.

غلامحسين آرام معاون عمراني فرماندار تهران نيز در پاسخ به خبرنگار ايرنا مبني بر اينكه امروز شهردار تهران اعلام كرد مصوبه اخذ عوارض براي طرح زوج و فرد توسط فرمانداري لغو نشده است تصريح كرد: ما اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد را تاييد نكرده ايم.
وي ادامه داد: در مصوبه سال گذشته ضريب نيم را حذف كرديم و اخذ عوارض تنها براي محدوده طرح ترافيك در نظر گرفته شده و تردد در محدوده زوج و فرد مثل سال هاي گذشته است.
معاون فرمانداري تهران همچنين درباره پيشنهادهاي مربوط به حذف طرح زوج و فرد و تبديل آن به حلقه دوم طرح ترافيك نيز گفت: در اين زمينه هنوز مصوبه اي به فرمانداري نرسيده است.
به گزارش ايرنا، شهردار پايتخت صبح امروز در جمع خبرنگاران اعلام كرد كه دريافت عوارض از محدوده زوج و فرد قانوني است چون اين طرح به تصويب شوراي اسلامي شهر تهران رسيده و فرمانداري هم با آن اعلام مخالفت نكرده است.
معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران نيز روز گذشته اعلام كرد كه قرار است هفته جاري شوراي ترافيك پايتخت درباره جايگزيني طرح زوج و فرد به حلقه دوم طرح ترافيك تصميم بگيرد.
گفتني است حتي در صورت تاييد اين طرح در شوراي ترافيك، آن را شوراي اسلامي شهر تهران بايد تاييد كند و به تاييد فرمانداري نيز برسد./ ايرنا