شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : حناچي: 20 درصد جمعيت و 40 درصد اقتصاددر 1/2 درصد مساحت ايران مستقر شده اند
دوشنبه، 8 بهمن 1397 - 10:55 کد خبر:60374
شهردارآنلاين: شهردار تهران گفت: علت اصلي آلودگي هواي تهران را بايد در تمركز جستجو كنيم. وقتي ۲۰ درصد جمعيت و ۴۰ درصد اقتصاد و صنعت در ۱.۲ درصد مساحت كشور جمع شوند، انتظاري جز اين نمي‌توانيم داشته باشيم.


پيروز حناچي، در هفتمين همايش ملي مديريت آلودگي هوا و صدا كه هم‌اكنون در دانشگاه شهيد بهشتي  افزود: موضوع اين همايش بسيار مهم است و خوشحالم كه بر خلاف بسياري از همايش‌ها به صورت مستمر برگزار شده و اين هفتمين دوره آن است و اميدواريم كه تاثيرات جدي هم داشته باشد.

وي گفت: آلودگي هوا و ترافيك دو موضوع در هم تنيده در شهر تهران هستند و بر اساس نظرسنجي‌ها بيشتر از ۹۰ درصد مردم اين موضوع را موضوع اصلي مي‌دانند. رهبري در اين زمينه اشاره كردند كه اگر كسي سبب افزايش آلودگي هوا شود مرتكب عمل مجرمانه شده و رياست جمهوري هم به ضرورت دستيابي به هواي سالم و مطلوب اشاره داشتند.

حناچي ادامه داد: ۲.۸ ميليارد دلار در سال هزينه‌هاي مستقيم اين موضوع است و اگر بخواهيم تاثيرات رواني و غيرمستقيم اين موضوع را هم محاسبه كنيم قطعا ميزان بسيار بيش از اين خواهد بود. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهاني سالانه ۷ ميليون نفر در جهان بر اثر بيماري‌هاي منتسب به آلودگي هوا جان خود را از دست مي‌دهند. در بسياري از شهرهاي بزرگ كشور غلظت آلاينده‌ها از استانداردها به مراتب بالاتر است. ۳۵ ميليون نفر از جمعيت كشور درگير آلودگي هوا هستند و اين نشان مي‌دهد موضوع از سطح شهر تهران فراتر رفته است.

شهردار تهران گفت: تهران و جاكارتا جزو هفت شهر آلوده جهان شناخته شده‌اند. علت اصلي آلودگي در تهران را بايد در تمركز جستجو كنيم. اين كه ۲۰ درصد جمعيت و ۴۰ درصد اقتصاد و صنعت  در ۱.۲ درصد مساحت كشور جمع شوند انتظاري جز اين نمي‌توانيم داشته باشيم.

وي يادآور شد: در سال ۱۳۷۹ اولين طرح جامع كاهش آلودگي هوا تصويب مي‌شود و دومين هم در سال ۱۳۹۰ و در سال ۱۳۹۳ هم دستگاه‌هاي اجرايي مطابق برنامه ديگري موظف مي‌شوند. قانون هواي پاك هم در سال ۱۳۹۶ به تاييد شوراي نگهبان مي‌رسد و ابلاغ مي‌شود اما شايد يكي از نقيصه‌هاي آن عدم توجه كامل به موضوع گرد و غبار و ريزگرد است.

حناچي افزود: ما هنوز نتوانسته‌ايم از سهم فزاينده خودروهاي شخصي بكاهيم و به رغم همه اقدام‌ها براي توسعه حمل و نقل عمومي سهم آن روند افزاينده‌اي نداشته است. حجم تشويق به استفاده از خودروهاي خصوصي در سطح شهر تهران همواره سهم بيشتري را به خود اختصاص مي‌دهد.

وي با ارائه آماري از سلامت، بهداشت و مرگ و مير در شهر تهران، تاكيد كرد: از هر پنج تهراني يك نفر فشار خون دارد كه يك ميليون و هفتصد هزار نفر مي‌شود. در سال ۱۳۹۶ بيش از ۱۴۰۰ مرگ به دليل سكته قلبي ناشي از فشار خون گزارش شده است. در خصوص ارتباط اين موضوع با آلودگي هوا بايد گفت برآورد مرگ بر اساس ذرات معلق زير ۲.۵ ميكرون ۴۵۷۳ نفر در سال ۱۳۹۴ بوده است. ۵۵.۲ درصد فعاليت مردم تهران فعاليت بدني مناسبي ندارند. در دوره‌اي كه معاون دانشجويي دانشگاه تهران بودم ۲۵ درصد افراد از ساييدگي زانو رنج مي‌بردند كه هيچ علتي جز عدم فعاليت ندارد.

شهردار تهران گفت: مي‌خواهم نتيجه بگيرم كه در كوتاه‌مدت هيچ راهي جز تغيير شيوه زندگي نداريم. در ميان‌مدت توسعه حمل و نقل عمومي و…، هست اما در كوتاه‌مدت هيچ راهي وجود ندارد و افراد در كوتاه‌مدت از دنيا مي‌روند. بايد كمپيني براي سلامتي خودمان و خانواده و اطرافيانمان راه بياندازيم. سه‌شنبه‌هاي بدون خودرو يك نماد است براي اينكه تغيير شيوه زندگي آغاز شود. من در اين زمينه از جامعه جوان و دانشگاهي‌ها انتظار بيشتري دارم. نه به خاطر ديگران كه به خاطر سلامتي خودمان و خانواده و اطرافيانمان بايد اين معادله را تغيير بدهيم و هيچ‌كس غير از خود ما به كمك ما نخواهد آمد.

وي در پايان گفت: هر وسيله‌ آلاينده‌اي كه تبديل به يك دوچرخه شود ذره‌اي از مشكل رفع شده است. در  شهري مثل لندن در ۷ دسامبر ۱۹۵۲ حدود ۴ هزار نفر در يك روز به دليل آلودگي هوا فوت كردند و ما اين شانس را داريم كه از تجربه ديگران استفاده كنيم.