شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : انتخاب كي روش براي جايگزني مهدي طارمي
دوشنبه، 8 بهمن 1397 - 04:43 کد خبر:60313
شهردارآنلاين: به نظر مي‌رسد سه گزينه اصلي جانشيني شماره ۱۷ تيم ملي سامان قدوس، مهدي ترابي و احسان حاجي‌صفي باشند.


دو تيم ايران و ژاپن در حالي از ساعت ۱۷:۳۰ در مرحله نيمه‌نهايي جام ملت‌هاي آسيا برابر هم قرار مي‌گيرند كه برتري شاگردان كي روش در اين ديدار مي‌تواند آن‌ها را پس از ۴۳ سال راهي فينال كند.

برتري قاطع برابر چين بالاخره تيم ملي را پس از ۱۵ سال راهي نيمه‌نهايي كرد تا يوزه‌اي ايراني به دنبال رؤيا پردازي براي شكستن طلسم ۴۳ ساله باشند. طلسمي كه ۵ خوان آن طي شده است و تقابل با سامورايي‌ها، ششمين خوان فتح جام ملت‌هاي آسيا به شمار مي‌آيد.

تيم ملي فوتبال ايران همراه با قطر، بهترين خط حمله و خط دفاع را در اختيار دارد و با شكست دادن تيم‌هايي چون يمن، ويتنام، عمان و چين راهي نيمه‌نهايي شده است. زدن ۵ گل به يمن، ۲ گل، ۲ گل به عمان، ۳ گل به چين و مساوي گرفتن از عراق براي صدرنشيني شاگردان كي‌روش را به جنگ مقابل ژاپن فرستاده است تا كاري را انجام دهند كه پيش از اين هيچ‌گاه موفق به انجامش نشده‌اند. تيم ملي تاكنون ۳ بار در جام ملت‌هاي آسيا به مصاف ژاپن رفته است كه دو تساوي بدون گل و يك شكست يك گله حاصل كار ايران بوده است.

تیم ملی فوتبال ژاپن

دو تيم تا به حال در مسابقات مختلف ۱۷ بار به مصاف هم رفته‌اند كه سهم هر دو تيم ۶ پيروزي بوده و ۵ بار هم به تساوي رضايت داده‌اند. ايران براي ثبت هفتمين شكست آبي‌هاي شرق آسيا كار سختي دارد زيرا يكي از بهترين گلزنان خود در اين جام يعني مهدي طارمي را به دليل دو اخطاره بودن در اختيار ندارد و هنوز مشخص نيست كي‌روش مي‌خواهد از كدام بازيكن براي جايگزيني وي استفاده كند؛ البته به نظر مي‌رسد سه گزينه اصلي جانشيني شماره ۱۷ تيم ملي سامان قدوس، مهدي ترابي و احسان حاجي‌صفي باشند.

در سوي ديگر ميدان ژاپني‌ها كه با كنار گذاشتن تيم‌هايي چون تركمنستان، ازبكستان، عمان، عربستان و ويتنام به مرحله نيمه‌نهايي قدم گذاشته‌اند، بدون محروم و مصدوم پا به اين مسابقه مي‌گذارند و تا حدودي خيالشان از در دسترس بودن بازيكنان‌شان راحت است. فوتباليست‌هاي ژاپني هنوز نتوانسته‌اند در اين جام تيمي را با بيش از اختلاف يك گل شكست دهند اما تعداد پيروزي‌هاي شاگردان مورياسو در جام شانزدهم از ايران بيشتر است و آن‌ها با ركورد ۱۰۰ درصد پيروزي پا به اين مسابقات مي‌گذارند.

مورياسو سرمربي ژاپن، يك بار به عنوان بازيكن در جام ملت‌هاي ۱۹۹۲ توانسته ايران را شكست دهد و قصد دارد هفتمين شكست ايران مقابل ژاپن را اين بار به عنوان مربي رقم بزند. كاري كه به نظر مي‌رسد بيش از پيش براي سامورايي‌ها سخت باشد زيرا دروازه شاگردان كي‌روش با گذشت ۵ بازي هنوز باز نشده است و بيرانوند مي‌تواند در صورت بسته نگه‌داشتن دروازه‌اش مقابل ژاپني‌ها، ركورددار كلين‌شيت جام ملت‌هاي آسيا شود.

ديدار دو تيم امروز (دوشنبه) از ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه هزا ع بن زياد شهر العين برگزار مي‌شود./ ايسنا