شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : افزايش احتمالي ۲۰ درصدي طرح ترافيك 98
جمعه، 5 بهمن 1397 - 06:54 کد خبر:60116
شهردارآنلاين: معاون حمل و نقل ترافيك شهرداري تهران از ارائه لايحه طرح ترافيك ۹۸ به شوراي شهر خبر داد.


محسن پورسيد آقايي در جمع خبرنگاران در مورد سرانجام لايحه طرح ترافيك ۹۸ گفت: لايحه طرح ترافيك ۹۸ در هفته گذشته تقديم كميسيون حمل و نقل و ترافيك شوراي شهر شد تا بررسي‌هاي نهايي پيش از مطرح شدن كليات اين لايحه در صحن علني مورد بررسي قرار گيرد.

وي با بيان اينكه پيشنهادات شهرداري در لايحه طرح ترافيك ۹۸ همانند سال گذشته بود، ادامه داد: در مفاد اين لايحه نسبت به سال گذشته تغييري انجام نشده است؛ اما با اين حال پيشنهاد افزايش ۲۰ درصدي را ارائه كرديم كه البته مبلغ نهايي طرح ترافيك سال آينده توسط اعضاي شوراي شهر تعيين مي‌شود.

پورسيدآقايي با بيان اينكه طرح ترافيك ويژه خبرنگاران نيز امسال، ساز و كارش در كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر تعيين مي‌شود، گفت: ممكن است در حوزه سهميه خبرنگاران تغييراتي از سوي شوراي شهر اعمال شود.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران نيز در مورد درآمدهاي حاصل از طرح ترافيك در سال ۹۷ و واريز تنها مبلغ ۶۰ ميليارد تومان به خزانه شهرداري گفت: تا هفته قبل، مبلغ ۲۰۶ ميليارد تومان از محل طرح ترافيك وصول شده بود.

 وي با بيان اينكه بر اساس قانون ٢٠ درصد اين مبلغ بايد به توسعه مترو و ۴۰ درصد به سازمان حمل و نقل و ترافيك براي توسعه وسايل حمل و نقل عمومي واريز مي‌شد، گفت: ۴۰ درصد باقي مانده نيز به حساب خزانه شهرداري ريخته شد و جزء درآمدهاي عمومي شهرداري محسوب مي‌شود.

 معاون شهردار تهران ادامه داد: تا الان بايد در حساب شهرداري از محل وصول درآمدهاي طرح ترافيك مبلغ ۸۱ ميليارد تومان واريز مي‌شد كه تا كنون ۶۰ ميليارد تومان واريز شده است و دليل آن هم اين است كه به دليل عدم تحقق بودجه سازمان حمل و نقل و مترو مجبور شديم كه بخشي از اين درآمدها را براي آنها در نظر بگيريم تا صرف توسعه حمل و نقل عمومي شود و مابقي را نيز به حساب شهرداري واريز كرديم./ايسنا