شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : بازرس اداره برق جاعلان را لو داد
چهارشنبه، 3 بهمن 1397 - 22:10 کد خبر:60050
شهردارآنلاين: مراجعه بازرس اداره برق به يك ساختمان براي تذكر به ساكنان بدحساب، عامل دستگيري يك باند جاعل شد.


 چندي پيش از طريق مسئول بازرسي اداره برق منطقه بيهقي، مأموران كلانتري ۱۴۵ ونك در جريان رفت و آمد‌هاي مشكوكي به يكي از ساختمان‌هاي اين محدوده قرار گرفتند. اين مهندس كه خودش براي بازرسي اين ساختمان در منطقه ونك مراجعه كرده بود گفت: از مدت‌ها پيش مشخص شده بود كه افرادي ساكن ساختماني در محدوده ونك هستند اما آنها به هيچ عنوان هزينه قبوض برق مصرفي خود را پرداخت نمي‌كردند تااينكه براي بررسي علت اين موضوع به محل رفتم.دقايقي كه آنجا بودم متوجه رفت و آمد‌هاي مشكوكي به آپارتمان شدم. افرادي با اسناد و مدارك به اين محل مراجعه و پس از انجام اقداماتي محل را ترك مي‌كردند. با توجه به حساسيت موضوع، مأموران عمليات كلانتري به‌طور ويژه به بررسي پرداختند كه مشخص شد ساكنان اين ساختمان، با تصرف سه واحد از اين آپارتمان، محل را به مكاني براي اقداماتي غيرقانوني مانند جعل اسناد و مدارك تبديل كرده‌اند.
با محرز شدن اين جرايم، هماهنگي قضايي صورت گرفت و تيم عمليات كلانتري وارد عمل شده و صبح چهارشنبه وارد ساختمان شده و 10 متهم نيز دستگير شدند.
سرهنگ جليل موقوفه‌اي - جانشين پليس پيشگيري پايتخت- در تشريح اين خبر بيان داشت: پس از بازداشت متهمين كه در سه واحد از اين ساختمان ساكن بودند، از محل مقادير زيادي اسناد و مدارك مجعول و اوراقي كه آماده جعل و اقدامات مجرمانه بودند به همراه سه قبضه سلاح سرد كشف شد كه همگي به همراه متهمين به كلانتري منتقل شدند. با بررسي‌هاي صورت گرفته توسط كارشناسان انتظامي مشخص شد كه اين باند كه سركرده اصلي آنها همچنان متواري است با شناسايي و آگاهي از املاكي كه به دلايلي صاحبان آنها در محل حضور نداشتند آنها را با جعل و سندسازي تصاحب كرده و به مردم مي‌فروختند.
بنابراين گزارش، با به‌دست آمدن اين مدارك، متهمين به مقام قضايي معرفي شدند و تحقيقات در رابطه با اقدامات مجرمانه اين افراد جريان دارد./ ايران