شهردارآنلاين :: پايگاه جامع خبري مديريت شهري : پليس راه‌آهن تهران به «درزين» مجهز شد
چهارشنبه، 3 بهمن 1397 - 08:30 کد خبر:59976
شهردارآنلاين: فرمانده پليس راه‌آهن كشور با اعلام خبر آغاز استفاده از نخستين "درزين" پليس راه‌آهن تهران از برنامه‌ريزي براي بهره‌مندي از درزين پليس در محورهاي صعب‌العبور كشور خبر داد.


سرهنگ حشمت‌اله ملكي در مراسم افتتاحيه نخستين "درزين" پليس راه‌آهن تهران با اشاره به نقش راه‌آهن در اقتصاد كشور، اظهار كرد: امنيت در حوزه بار و مسافر از اهميت بالايي برخوردار است.

فرمانده پليس راه‌آهن كشور تصريح كرد: با توجه به موازي و عميق بودن راه آهن همچنين قرار گرفتن در شرايط آب و هوايي و جغرافيايي مختلف و عبور از نزديكي 83 شهر، اهميت راه‌آهن دو چندان مي‌شود.

پلیس راه‌آهن تهران به «درزین» مجهز شد

وي افزود: پليس راه‌آهن تهران تلاش كرده با شيوه‌هاي گوناگون و در مناطقي مانند كوير و تونل كه وسايل نقليه سواري و موتوري قابليت تردد ندارند از درزين استفاده كنند.

ملكي با اشاره به تعامل صورت گرفته ميان پليس راه‌آهن تهران و اداره كل راه‌آهن تهران يادآور شد: يك دستگاه درزين كه توسط اداره كل راه‌آهن تهران در اختيار پليس راه‌آهن قرار گرفته به وسايل پليس مجهز خواهد شد و اميدواريم با اين اقدام قدمي ديگر در حوزه امنيت ريلي برداشته شود.

فرمانده پليس راه‌آهن از برنامه‌ريزي براي بهره‌مندي از درزين پليس در محورهاي صعب‌العبور كشور به ويژه در محورهاي ريلي استان لرستان، زاگرس، اصفهان و كرمان خبر داد و گفت: به منظور پوشش همه جانبه شبكه 12 هزار كيلومتري ريلي كشور شرايطي جز استفاده از درزين‌ها وجود ندارد.

ملكي ضمن تقدير از حراست و پليس راه‌آهن تهران به منظور تأمين امنيت جان و مال و ناموس مردم خاطرنشان كرد: جرايم ريلي عادي نيست و در دستور كار قرار گرفته تا با هرگونه اقدام مخل نظم راه‌آهن با شدت برخورد شود.

گفتني است "درزين" نوعي ماشين ترابري و عملياتي ريلي است كه ظرفيت حمل بار تا 3 هزار كيلوگرم در نوع وانتي و حمل مسافر تا 30 نفر در نوع مسافري را دارد./تسنيم